Turnov si přivezl ze Dvora první výhru, i když jen na penalty

03.09.2018 15:55:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Až ve čtvrtém kole si fotbalisté FK Turnov připsali první výhru. Měli zatím pouze bod za remízu a prohru na penaltu v derby s Přepeřemi, nyní dokázali v neděli remizovat v základním čase a vyhrát na penalty ve Dvoře Králové nad Labem.

TJ Dvůr Králové n. L. - FK Turnov 1:1 (1:0), na penalty 4:5

Ve Dvoře Králové na stadionu Pod Hankovým domem se hrál vyrovnaný zápas, který mohla rozhodnout jediná situace. Ta první z nich přišla ve 39. minutě, kdy Turnováci po standardce zaspali, domácí gólman Vaníček balon rychle rozehrál na záložníka, ten přenesl hru na druhou stranu a rychlý brejk zakončil úspěšně Mertlík - 1:0.

Ve druhém poločase ale dokázali hosté vyrovnat, když byla po faulu na Matěje Horáka nařízena penalta, kterou proměnil sám faulovaný. V závěru zápasu chtěli domácí rozhodnout a vytvářeli si tlak, ale hosté měli díky tomu několik brejků, jenž ale nedokázali úspěšně zakončit.

Po vyrovnaném skóre v základním hracím čase musely znovu rozhodnout penalty. za hosty dokázali proměnit postupně Papoušek, Šimek a Horák, ve čtvrté sérii zaváhal Benek a po něm zase proměnil Š. Havel. za vyrovnaného stavu se kopala šestá série, ve které byl úspěšný za Turnov P. Havel, zatímco domácí hráč ne, a hosté tak získali o bod navíc ze zápasu.

„Tento zápas mohly vyhrát oba týmy. Škoda, že jsme neproměnili některý z brejků v závěru, nakonec jsme ale byli šťastnější na penalty," komentoval utkání trenér Turnova Jan Flachbart, který zároveň prozradil i postřehy k příštímu soupeři: „Bydlím nedaleko od Horek, některé hráče znám z působení v Benátkách nad Jizerou a neměl by mě tak tento tým překvapit. Pokud budeme hrát jako druhý poločas ve Dvoře, tak bychom to měli výsledkově zvládnout."

Branky: 39. Mertlík - 77. Horák. Rozhodčí: Kvaček - Braun, Hůlka, ŽK: 2:3. Diváků: 300. Turnov: Špína - Drahovzal (46. Papoušek), Šimek, Kordík, Beníšek - Tvrdý, Hauer (57. Houžvička), Benek, P. Havel - Hodač (71. Š. Havel) - Horák.