Turnov si výhrou nad Slavojem zajistil vítězství v základní části

06.02.2018 15:28:30 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hokejisté Turnova si po vysoké výhře 10:3 nad Slavojem Liberec s předstihem zajistili vítězství v základní části Krajské ligy mužů Libereckého kraje.

Na Turnov teď ještě čeká derby v Lomnici, ale bez ohledu na výsledek jej z prvního místa po základní části domácí nemohou sesadit, a navíc mužstva s již zajištěnou účastí v play-off jsou už daná. Pouze se určí domácí zápasy a složení dvojic.

HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec 10:3 (4:0, 3:2, 3:1)

Po úvodním oťukávání se vedoucí celek krajské ligy, s dvěma novými posilami, do hostů pořádně opřel. V první třetině padaly góly hlavně z bezprostřední blízkosti. V 9. minutě dorazil Duda střelu Jágra a skóre začalo utěšeně narůstat. Ve 12. minutě Jágr, jak jinak, dorazil střelecký pokus Hanuše a jednoznačný výsledek úvodní třetiny ještě podtrhli v jejím závěru Žmolil, který se ocitl zcela sám před Jiřím Tomíčkem, a Jiří Šimůnek, jimž asistovali Isach a Vondráček.

A právě Jiří Šimůnek s kapitánem Isachem byli v sobotu k neudržení. Prvně jmenovaný se trefil ve střední části hry jako první, když těžil z vybídnutí Marka Kysilky. Svůj úspěšný debut si odbyl také ofenzivní obránce Kolmann, který se svému umu učil u Bílých tygrů z Liberce. Ve 29. minutě nejprve přihrál na gól Isachovi, a když se hosté dostali konečně ke slovu a kontrovali dvakrát Burkoněm, oba plejeři si své role vyměnili. To bylo ve druhé třetině vše.

Ve 43. minutě si Isach dorážkou Šimůnkova pokusu připsal svou druhou trefu v utkání. Vytáhlý člen bratrské dvojice Šimůnků poté přistrčil puk Dvořákovi, a ten nedal Jiřímu Tomíčkovi dělovkou z kruhu sebemenší šanci. Ještě předtím hosté zazvonili na Kysilkovu tyč, aby po nenápadné akci skórovali V. Tomíčkem potřetí. Nečekanou „desítku" načepoval Libereckým na cestu parádním příklepem pod víko Hanuš, jemuž sekundoval Duda. Gól odpovídající číslu na zádech měl na hokejce ještě Isach, ale ani nadvakrát se mu libereckého gólmana nepodařilo přelstít.

Branky: 9. Duda (Jágr), 12. Jágr (Hanuš, Duda), 18. Žmolil (Isach, Zákoutský Petr), 19. Šimůnek Jiří (Vondráček), 25. Šimůnek Jiří (Kysilka), 29. Isach (Kolmann) 39. Kolmann (Isach), 43. Isach (Šimůnek Jiří), 54. Dvořák (Šimůnek Jiří), 57. Hanuš (Duda) - 36. Burkoň (Herda, Chládek), 39. Burkoň (Herda, Tomíček), 53. Tomíček (Beránek). Rozhodčí: Mizera David - Mizera Ladislav, Novák Jiří. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 28:35 (8:14, 11:7, 9:14). Diváků: 232. Turnov: Kysilka Daniel - Zákoutský Jan, Šuráň, Kysilka Marek, Kolmann, Eichler, Zbroj - Hanuš, Jágr, Duda Jakub, - Šimůnek Jiří, Isach, Vondráček - Zákoutský Petr, Dvořák, Žmolil - Majdič. Slavoj: Tomíček Jiří - Chládek, Duda Martin, Svoboda, Vorel, Beránek, Kapoun - Šnajdr, Šorejs, Šesták, Burkoň, Knap, Herda, Tomíček Václav, Horáček, Šebesta.