Vítězem premiérového Poháru Českého ráje se stali hokejisté Nové Paky

30.12.2017 21:36:57 | Autor: HC Turnov, HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj,Turnov,Lomnice nad Popelkou

V pátek 29. prosince byly na programu zápasy o umístění v premiérovém ročníku hokejového Poháru Českého ráje. V obou duelech o první i třetí místo byli nakonec lepší hokejisté z jičínského okresu. V turnovském finále domácí po prodloužení podlehli Nové Pace a v souboji o bronz rovněž v prodloužení domácí Lomnice podlehla Jičínu.

HC Turnov 1931 - BK Nová Paka 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Turnovští hráči v domácím prostředí před skvělou diváckou kulisou padli v prodloužení. Po dvou třetinách hosté vedli 1:2, ale ve třetí části dokázali domácí srovnat krok góly Maděry a Jágra. Ve třetí minutě prodloužení ale rozhodl Kulhánek a pohár pro vítěze finálového utkání si tak odvezli hosté z Nové Paky.

Branky: 6. Zákoutský Jan (Isach), 46. Maděra (Isach, Zákoutský Jan), 58. Jágr (Duda, Hanuš) - 7. Kadeřábek (Svoboda), 23. Decarvalo (Pulec, Kadeřábek), 44. Zvolenský (Decarvalo, Pulec), 63. Kulhánek (Krsek). Rozhodčí: Zavřel - Podrazil Lukáš, Podrazil Radek. Vyloučení: 11:6, navíc Isach (Turnov) 10 minut, Pour (Nová Paka) 10 minut. Využití: 0:2, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 40:33. Diváků: 410. Turnov: Fikrt - Zákoutský Jiří, Mikule, Zákoutský Jan, Eichler, Zbroj, Šuráň - Zákoutský Petr, Maděra, Isach - Hanuš, Jágr, Duda - Hujer, Suska, Šimůnek Jiří - Vondráček. Nová Paka: Bouška - Pour, Ersepka, Spal, Kulhánek, Pulec, Zvolenský, Svoboda - Jebavý, Kadeřábek, Kloutvor, Hric, Barbora, Šuvara, Decarvalo, Krsek, Kazda, Řeháček.

HC Lomnice n. P. - HC Jičín 6:7 pp (3:2, 2:3, 1:1 - 0:1)

Po první třetině domácí vedli, ale ve druhé části hosté srovnali na 5:5. Vyrovnaná byla i třetí část, ve které nejprve zajistil vedení Jičínu  ve 43. minutě Kollman, ale za Lomnici vyrovnal na 6:6 v 54. minutě Mizera. Rozhodující gól pak vstřelil v 9. minutě prodloužení jičínský Stanislav Brzák.

Branky a nahrávky: 4. Knap David (Mizera Filip), 15. Knap David (Lemfeld Radek), 18. Lemfeld Radek (Rudiš Darek,Knap David), 27. Knap David (Mizera Filip), 28. Junek Jiří (Syrovátka Lukáš, Drahoňovský Daniel), 54. Mizera Filip (Rudiš Darek, Špaček Michal) - 3. Weiss Petr (Vajsejtl Pavel), 14. Sedmík Vojtěch, 30. Boček Štěpán (Nový Radek), 32. Vajsejtl Pavel, 35. Žďárský Martin (Mikolášek Petr), 43. Kollman Lukáš (Vajsejtl Pavel), 69. Brzák Stanislav (Sedmík Vojtěch). Rozhodčí: Rozhodčí: Kaňkovský - Novák, Serbus. Vyloučení: 5:5, navíc Dvořák Erik 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 230. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7. Lomnice nad Popelkou: Dulák Martin - Špaček Michal, Kuch David, Syrovátka Jakub (C), Kinčl Jan, Martinec Vladimír - Junek Jiří, Knap David, Syrovátka Lukáš, Rudiš Darek, Kalfiřt Jakub, Mizera Filip, Václavec Zdeněk, Drahoňovský Daniel, Kotula Lukáš, Lemfeld Radek. Jičín: Beneš Lukáš (28. Pivrnec Petr) - Buchar Tomáš, Mikolášek Petr, Štěpán Jakub, Brzák Stanislav, Žďárský Martin, Hladík Jakub, Sedmík Vojtěch, Dvořák Erik, Kejmar Michal, Nový Radek, Vajsejtl Pavel, Kollman Lukáš, Weiss Petr, Boček Štěpán, Průšek Milan.

Nejbližším zápasem Turnova i Lomnice bude vzájemný duel Liberecké ligy v sobotu 6. ledna na turnovském stadionu Ludvíka Koška od 17 hodin.