Turnováci promarnili dvě penalty a odmítli vítězství

29.05.2011 20:52:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Říká se, že penalta nejde chytit, ale jen špatně kopnout. Něco na tom bude, i když podíl brankáře může být velký. Aby ale ze tří nařízených penalt v zápase byla proměněna jen jedna, to se moc nevidí. A právě to se stalo hráčům FKP Turnov proti AFK Chrudim.

Právě ta jediná penalta proměněná chrudimským Radimem Holubem byla rozhodující pro nedělní remízu 1:1 a zajištění pro hosty nejhůře druhého místa v divizi C. Domácí měli proti silné Chrudimi i další šance ke skórování, ale neproměnili je, alespoň že jednou dokázal v zápase prostřelit chrudimského brankáře Mrázka Kulhánek.

FKP Turnov - AFK Chrudim 1:1 (0:1)

Turnov začal aktivně, ale první velkou šanci měli v 9. minutě hosté, naštěstí mířili vedle. V 15. minutě se dopředu probíjel Vavřich, spoluhráče ale přihrávkou hledal marně. O chvíli později pálil Mendlík a brankář Mrázek jeho střelu vyrazil na roh. Ve 32. minutě fauloval D. Hurt a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil exligista Holub - 0:1. O minutu později nedoskočil při dobré šanci míč Koťátko a trestný kop Maňase mířil jen do prostoru připraveného chrudimského gólmana. V možná největší šanci domácích se zjevil Horák, ale jeho hlavička mířila těsně nad.

Druhý poločas začal velkou příležitostí hostů, ale po chvíli zahrozili i domácí - Vavřich nastřelil břevno. Po něm nevyužili své šance Bělík ani Koubek. V 74. byla po faulu na Horáka nařízena penalta - k míči se postavil Bělík, ale brankář Mrázek jej vychytal! O pět minut později se už domácí vyrovnání dočkali. Po přihrávce střídajícího Ježka prostřelil Mrázka Kulhánek. Po chvíli zahrával trestný kop V. Hurt, Bělík míč hlavou tečoval, ale Mrázek znovu včas zasáhl a vyrazil míč konečky prstů. V 90. minutě dostali domácí jedinečnou nabídku na tři body, když byl zapískán faul na Ježka a nařízena už třetí penalta v utkání. Míč si tentokrát postavil Novotný, ovšem Mrázek byl znovu proti a chytil domácím druhou penaltu v zápase!

Branky: 79. Kulhánek - 32. Holub z penalty. Rozhodčí: Baum, ŽK: 2:3. Diváků: 250. FKP Turnov: Metelka - D. Hurt, Novotný, Horák, V. Hurt - Koubek, Maňas, Mendlík (50. Kulhánek), Koťátko (77. Moravec), Bělík - Vavřich (65. Ježek).

Zápas béčka: Tři body zajistil turnovské rezervě Kulhánek