Turnovská Žižkovka letos vypravila do života 66 deváťáků

30.06.2017 16:24:07 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Žižkovka letos vypravila do života 66 deváťáků

Konec školního roku je mezi žáčky a studenty deset měsíců očekávanou událostí. Loučení se školou je slavnostní a naprostou většinu dětí nijak nermoutí. Jiné je to ovšem v devátém ročníku. Po úspěšném složení přijímacích zkoušek začínají deváťáci žít v jiném světě. Ve světě slávy, splněných přání, očekávání lepšího života na střední škole. Někdo to pojme jako počátek dlouhé dovolené.

Bez ohledu na pocity a stavy deváťáků po přijímačkách je však čeká věc, na kterou nikdo z nich není připraven. A to loučení. Loučení se „spolubojovníky" z lavic, s těmi, kdo nad nimi neustále bděli - s učiteli, se školou, která - ač to někdy vnímali jinak - byla jejich útočištěm a druhým domovem. Toto vše si většinou začínají uvědomovat až ve druhé polovině června.

A jak to chodí na Žižkovce? Prvním krokem k rozloučení, možností posledních společných zážitků a bilancování se pro každou třídu stává sportovní kurz. Devítky „sporťák" absolvují v červnu. Zde si všichni intenzivně uvědomují, že v tomto kolektivu se už nikdy nesejdou. Sportují a hlavně hodně debatují, vzpomínají, hodnotí. Učitel tiše sleduje, jak ze včerejších puberťáků vykukují téměř dospěláci. S nadhledem hodnotí život kolem sebe, mají jasné představy o své budoucnosti.

Potom nadcházejí přípravy na zakončení. Kromě běžného shonu na konci každého roku přichází i velké chystání rozloučení. Nyní najdou své uplatnění znalosti a dovednosti ze slohových hodin - žáci si připravují proslovy. K tradici Žižkovky patří, že každá třída po oficiálním zhodnocení školní docházky a rozdání vysvědčení a pamětních listů připraví pro všechny své učitele neformální setkání - proslovy, kytičky, poděkování. Slzám dojetí se neubrání učitelé ani děti. Nastává jeden z vzácných okamžiků, kdy je všem zúčastněným jasné, že veškeré devítileté počínání mělo smysl a splnilo svůj účel.

Letos vylétlo z rodného hnízda Žižkovky šedesát šest deváťáků. Naši milí absolventi, přejeme vám šťastnou cestu životem!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Deváťáci ze Žižkovky tradičně oslavili konec školy týdnem sportu
Sedmáci ze Žižkovky objevili své knihkupectví
Timon Drahoňovský reprezentoval na celostátní přehlídce recitace
Literární toulky provedly Turnovem deváťáky ze Žižkovky
Obrazem: Školní jarmark 2017 na turnovské Žižkovce

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech
Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT