Turnovská Žižkovka letos vypravila do života 66 deváťáků

30.06.2017 16:24:07 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Žižkovka letos vypravila do života 66 deváťáků

Konec školního roku je mezi žáčky a studenty deset měsíců očekávanou událostí. Loučení se školou je slavnostní a naprostou většinu dětí nijak nermoutí. Jiné je to ovšem v devátém ročníku. Po úspěšném složení přijímacích zkoušek začínají deváťáci žít v jiném světě. Ve světě slávy, splněných přání, očekávání lepšího života na střední škole. Někdo to pojme jako počátek dlouhé dovolené.

Bez ohledu na pocity a stavy deváťáků po přijímačkách je však čeká věc, na kterou nikdo z nich není připraven. A to loučení. Loučení se „spolubojovníky" z lavic, s těmi, kdo nad nimi neustále bděli - s učiteli, se školou, která - ač to někdy vnímali jinak - byla jejich útočištěm a druhým domovem. Toto vše si většinou začínají uvědomovat až ve druhé polovině června.

A jak to chodí na Žižkovce? Prvním krokem k rozloučení, možností posledních společných zážitků a bilancování se pro každou třídu stává sportovní kurz. Devítky „sporťák" absolvují v červnu. Zde si všichni intenzivně uvědomují, že v tomto kolektivu se už nikdy nesejdou. Sportují a hlavně hodně debatují, vzpomínají, hodnotí. Učitel tiše sleduje, jak ze včerejších puberťáků vykukují téměř dospěláci. S nadhledem hodnotí život kolem sebe, mají jasné představy o své budoucnosti.

Potom nadcházejí přípravy na zakončení. Kromě běžného shonu na konci každého roku přichází i velké chystání rozloučení. Nyní najdou své uplatnění znalosti a dovednosti ze slohových hodin - žáci si připravují proslovy. K tradici Žižkovky patří, že každá třída po oficiálním zhodnocení školní docházky a rozdání vysvědčení a pamětních listů připraví pro všechny své učitele neformální setkání - proslovy, kytičky, poděkování. Slzám dojetí se neubrání učitelé ani děti. Nastává jeden z vzácných okamžiků, kdy je všem zúčastněným jasné, že veškeré devítileté počínání mělo smysl a splnilo svůj účel.

Letos vylétlo z rodného hnízda Žižkovky šedesát šest deváťáků. Naši milí absolventi, přejeme vám šťastnou cestu životem!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Deváťáci ze Žižkovky tradičně oslavili konec školy týdnem sportu
Sedmáci ze Žižkovky objevili své knihkupectví
Timon Drahoňovský reprezentoval na celostátní přehlídce recitace
Literární toulky provedly Turnovem deváťáky ze Žižkovky
Obrazem: Školní jarmark 2017 na turnovské Žižkovce

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT