Turnovské volejbalisty čeká v play off první ligy Brno

20.01.2016 10:20:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci předposledního 21. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku osmého týmu tabulky do Chocně a v přímém souboji o postupovou příčku dokázali vyhrát 0:3, v posledním kole základní části poté po oboji vyhráli 2:3 v Hradci Králové a získali konečnou sedmou příčku po základní části.

VK Choceň - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-19, -22, -21)

Zápas sliboval napínavou podívanou, jelikož byl přímým soubojem o zajištění jistoty play off. Turnováci odjeli s vědomím, že k jistotě postupu jim stačí jeden bod, ale jednoznačným cílem bylo vítězství za tři body a možnost postupu na 6. pozici.

Před napěchovanou a bouřlivě fandící choceňskou halou nastoupili turnovští oslabeni o Nováka, Bäumelta a Šéna, ale i s Galabovem a Zajíčkem a do utkání vstoupili dobře a hned v úvodu si vypracovali několikabodový náskok (5:10, 8:13), který však následně ztratili (17:17). Domácí se však do vedení nedostali a za stavu 19:19 při podání Charouska přišel rozhodující okamžik prvního setu, kdy domácí nedokázali dobře přihrát a jejich útoky končily buď na turnovských blocích nebo v zámezí. Druhý set byl od úvodu vyrovnaný a ani jednomu týmu se nepodařilo odskočit do výraznějšího trháku. To se povedlo až těsně před koncovkou Turnovákům, kdy šli do vedení 15:19 a 16:21. Domácí dokázali výbornou hrou v poli snížit na 21:22 a 22:23, ale následně hosté zlepšili obranu, přitlačili na útoku a na ukazateli svítil stav 0:2 na sety. I třetí set byl v úvodu vyrovnaný, ale hosté si v jeho polovině vytvořili 1-2 bodový náskok a ten dokázali v koncovce ještě navýšit. Rozhodující okamžik nastal za stavu 15:16, kdy se hostům podařilo třikrát v řadě zastavit blokem domácího smečaře a o výsledku bylo rozhodnuto (15:20), jelikož náskok si turnovští již pohlídali.

Turnovští tak dokázali po skvělém kolektivním výkonu zvítězit ve vynikající atmosféře 3:0 a zajistili si nejhůře 7. místo v tabulce.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L-Chládek). Střídali: Kovář, Melich, Koláčný, Vojta, Peníška. Trenér: Šimůnek.

TJ Slavia Hradec Králové - TJ Zikuda Turnov 2:3 (23, -21, -12, 19, -9)

V sobotním utkání 22. kola vyrazili Turnováci do nejbližší prvoligové destinace, a to do Hradce Králové. Čekal je soupeř, který bude pokračovat v play down, ale jelikož si body získané v základní části přenese i do nadstavby, bylo jasné, že má Slávia o co hrát. Domácí nastoupili na univerzálu s Kanaďanem Gajičem, hosté dorazili v okleštěné sestavě, kdy chyběli Konečný, Novák, Šén, Bäumelt a liberečtí pendlové.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ani jeden tým nepřevyšoval svého soupeře, a když už se podařilo někomu odskočit na rozdíl 2-3 bodů, soupeř tento náskok okamžitě zlikvidoval. Až za stavu 22:22 přišli dvě chyby na straně hostů a domácí tak 1. set získali nejtěsnějším rozdílem.

Do druhé sady vstoupili lépe hradečtí, hosté občas vyrobili nějakou nevynucenou chybu a tak až do druhého technického time outu byli v mírném vedení domácí (16:14). Poté však turnovští zlepšili obranu a skóre se začalo převracet na jejich stranu. Domácí se snažili tlak Turnova zastavit oddechovými časy, ale ani to nepomohlo a druhý set se stal kořistí Turnova. Třetí sada byla jednoznačnou záležitostí hostujícího týmu, hradecké převyšovali ve všech činnostech a domácí skóre se tak zastavilo pouze na dvanácti bodech. Domácí to však nevzdali, ve čtvrtém setu se výrazně zlepšili, přestali kazit podání a spolehlivě ztrátovali, jelikož turnovským se přestalo dařit především na bloku. Výsledkem byl stav 2:2 a oba týmy čekal 5. set. Do toho vstoupili lépe hosté a rozhodující trhák přišel při podání Kováře, kdy ze stavu 3:3 odskočili na 3:9. Tento náskok si již nenechali vzít a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce. Výborně zahrál na příjmu Charousek a na útoku vynikal především Peníška.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Peníška, Čermák (L - Vojta). Střídali: Koláčný, Chládek. Trenér: Šimůnek.

Turnovské hráče tak čeká play off, ve kterém se střetnou s týmem Brno B, což je v podstatě nejtěžší možný soupeř, který pravidelně využívá služeb hráčů svého extraligového týmu. Čtvrtfinále začnou na palubovce soupeře, a to 29. 1. a 30. 1.2016. V domácím prostředí se pak představí v pátek 5. 2. 2016 (19.30) a v případě nerozhodnutého stavu i v sobotu 6. 2. 2016.

Další výsledky 21. a 22. kola: Hradec Králové - MFF Praha 0:3 (-19, -12, -21), Dobřichovice - Nymburk 3:2 (18, -19, 11, -20, 11), České Budějovice - ČZU Praha C 3:1 (23, 22, -16, 21), Brno B - ČZU Praha B 3:0 (22, 23, 22), Staré Město - Domažlice 3:0 (25, 17, 17), Choceň - MFF Praha 3:0 (20, 17, 23), Dobřichovice - ČZU Praha C 3:1 (-21, 14, 28, 21), České Budějovice - Nymburk 3:1 (21, 19, -23, 19), Brno B - Domažlice 3:0 (17, 11, 22), Staré Město - ČZU Praha B 3:2 (-23, 18, -22, 20, 19).