Turnovské volejbalové kadetky hrály na turnaji Prague Volleyball Games

30.12.2019 20:32:40 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalové kadetky hrály na turnaji Prague Volleyball Games

Ve dnech 27. až 29. prosince se v Praze konal již druhý ročník mezinárodního turnaje - Prague Volleyball Games. Tohoto turnaje se zúčastnily i turnovské volejbalové kadetky. Bohužel z převážně rodinných důvodů se nepodařilo jet do Prahy s kompletním kádrem, proto bylo družstvo doplněno několika spřátelenými hráčkami, které holky znají z letních volejbalových kempů.

TJ Zikuda Turnov - Orion Praha A 1:2 (-17, 13, -11)

V pátek turnaj začal už v 8 hodin ráno a Turnovačky se utkaly s Orionem Praha A. V prvním setu chvíli trvalo, než se turnovské volejbalistky dostaly do správného tempa a první set jednoznačně připadl soupeři. Po prostřídání sestavy v druhém setu absolutně dominoval Turnov. Tie-break byl velmi dobře rozehraný, ale okolo 10. bodu se Turnov zadrhl a několik chyb nasměrovalo vítězství na stranu Pražaček.

TJ Zikuda Turnov - Reprezentace Česka 2005-2006 0:2 (-18, -14)

Po skoro sedmihodinovém čekání přišla velká výzva v podobě utkání s o kategorii mladším reprezentačním výběrem ČR. Turnovské hráčky se blýskly skvělými akcemi, které v klidu konkurovaly mladším reprezentantkám, ale snad větší nervozita přinesla až příliš mnoho chyb (podání, útok), které nakonec přiřkly konečný výsledek jasně reprezentačnímu družstvu.

Po páteční části byl dojem z turnaje i předvedené hry spíše rozpačitý. Turnovské hráčky měly v sobotu před sebou ještě dva skupinové zápasy, které je mohly posunout až na druhé místo ve skupině a následného čtvrtfinále nebo i na místo poslední, které by je odsoudilo už jen k utkání o celkové předposlední místo.

TJ Zikuda Turnov - Kralupy nad Vltavou 2:1 (25, -21, 14)

Sobota tedy začala bojem o další bytí či nebytí. Proti Kralupům, které sice neuhrály ve svých utkáních ani set, ale předváděly velmi dobrý volejbal, začaly Turnovačky skvěle. Všechno fungovalo a do koncovky setu vstupoval Turnov s náskokem 21:16. Kralupy ale zatlačily na podání a dokázaly se dotáhnout. Turnov nakonec se štěstím uhrál nejtěsnější koncovku a zvítězil 27:25. V druhém setu byly ale na koni soupeřky a Turnov celý set nakonec je marně dotahoval (21:25 pro Kralupy). V závěrečném tie-breaku oba týmy bojovaly až do konce. Turnov i přes 3 nepřesná rozhodnutí rozhodčího dokázal vyhrát 16:14 a zajistit si postup do další části turnaje.

TJ Zikuda Turnov - Tatran Střešovice 1:2 (-23, 17, -8)

V posledním utkání ve skupině se Turnovačky utkaly se silným Tatranem Střešovice. Toto utkání bylo vrcholem celého turnaje, ve kterém turnovské kadetky podaly fantastický výkon. Celé utkání bylo velmi vyhecované, poznamenané i nejistými rozhodnutími mladé rozhodčí, někdy až šílenými reakcemi ze strany pražských rodičů apod. První set připadl i po špatném rozhodnutí Tatranu. To celý turnovský tým zdravě nabudilo a v druhém setu zkušený Tatran doslova přejel. V závěrečném ti-breaku se začalo vyrovnaně, ale pak přišlo pár chyb na straně Turnova a přes snahu bojovat až do konce nakonec v utkání zvítězil soupeř.

Zápasy o konečné umístění

Turnov nakonec skončil ve skupině až na čtvrtém místě. Je nutné ale říct, že jejich skupina byla nejsilnější na celém turnaji. „Za pokažený považujeme jen zápas s Orionem A, proti reprezentaci šlo uhrát více. Sobotní zápasy byly ale skvělé," poznamenal trenér Pavel Starý. V sobotu večer je tedy čekaly už jen zápasy ve skupině o celkové 13. až 16. místo. Tady turnovské kadetky jasně dominovaly a rozdílem několika tříd si připsaly tři jasná vítězství.

Zápasy o umístění: TJ Zikuda Turnov - VK Kostomlaty 2:0 (13, 6), TJ Zikuda Turnov - Orion Praha B 2:0 (15, 15), TJ Zikuda Turnov - Sokol Město Touškov 2:0 (15, 21).

Sestava Turnova: Sára Šebková, Andrea Richterová, Kateřina Stará, Tereza Stará, Karolína Šedová, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Nikola Karlová, Vanesa Volková (všechny TJ Turnov), Kristýna Vernerová, Pavlína Jebousková (obě Sokol Česká Třebová), Natali Gerčáková (Hronov) a Aneta Mlynářová (Polička).

„Celkové 13. místo v turnaji může znít jako zklamání. Vzhledem ale k velmi těžké skupině ho musíme brát. Celkový dojem z předvedené hry je ale výborný, holky chvílemi předváděly bojovný volejbal jako snad ještě nikdy. Těší je, že si i zahrály s kamarádkami, se kterými se příště uvidí už zase jako se soupeřkami v ligových či pohárových utkáních. Jako poslední letošní akci turnaj hodnotíme kladně a všem našim fanouškům přejeme klidný zbytek roku a hlavně hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020," hodnotil turnaj i závěr roku trenér Pavel Starý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Solidní vystoupení volejbalových kadetek v Českém poháru
Volejbalové kadetky zvítězily na turnaji v Harcově, juniorky druhé
Turnovské kadetky porazily v lize dvakrát Červený Kostelec
Volejbalové kadetky Turnova prohrály s pražským Meteorem
Kadetky Turnova těsně uhájily příslušnost ve skupině Českého poháru
Nakonec úspěšná kvalifikace turnovských kadetek v Českém poháru
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Kadetky Turnova na body proti vedoucímu Hradci nedosáhly
Čtyři body pro turnovské kadetky v krajském přeboru žen
Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen
Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT