Turnovští florbalisté v play off překvapivě ztratili oba domácí zápasy

09.03.2017 16:16:04 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Událostí florbalového víkendu byl začátek play off Národní ligy, do kterého turnovští florbalisté vstupovali jako druhý celek základní části. Papírové předpoklady se však domácím nepodařilo naplnit, proti Štírům nedokázali ani v jednom utkání zvítězit, a ve čtvrtfinálové sérii tak ztrácejí 2:0 na zápasy.

O mnoho lépe se na domácí palubovce dařilo mužům B, kteří vyhráli oba své zápasy. Domácí prostředí svědčilo také starším žákům, kteří si rovněž připsali dvě výhry.

Národní liga, 1. zápas čtvrtfinále play off

TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

V roli favoritů vstupovali do čtvrtfinálové série turnovští florbalisté a to i přes to, že se svým soupeřem oba předchozí duely letošní sezóny prohráli. Úvodní utkání série začalo z obou stran opatrně a větší vzruch přišel až v sedmé minutě, kdy se do vedení dostali hosté. Domácí stihli hned o tři minuty později odpovědět zásluhou Vitáska, čímž byl brankový účet první třetiny zakončen. V prostřední části předvedli domácí florbalisté asi nejlepší výkon z celého víkendu a po dvou přesných zásazích se dostali do nadějného dvoubrankového vedení. Hosté se však dokázali oklepat a využít všech turnovských chyb k rychlému vyrovnání a po čtyřiceti minutách tak bylo skóre znovu nerozhodné. Takticky dobře hrající hosté si své smrtící zásahy nechali do poslední dvacetiminutovky, kterou třemi góly jasně ovládli. Zaskočeným domácím se podařilo pouze zkorigovat konečné skóre. Po výhře 6:4 se tak po sobotě ujali České Budějovice vedení v sérii 1:0.

„Typické utkání play-off, poměrně vyrovnané. O vítězství rozhodla vyšší produktivita soupeře v útoku. Musíme se soustředit na zítřejší zápas," uvedl po zápas trenér Turnova Jaroslav Marks.

Branky: 10. Vitásek, 24. Matěcha, 30. Vitásek, 60. Vitásek - 7. Hrdý, 35. Hrdý, 35. Valdauf, 47. Malý, 58. Froněk, 59. Havelka. Rozhodčí: Kytler - Sommer; vyloučení: 1:3; využití: 2:1. Diváků: 95. Zásahy brankářů: Švec 19 - Švehla 21.

Národní liga, 2. zápas čtvrtfinále play off

TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice 8:12 (1:4, 4:3, 3:5)

Ve druhém utkání čtvrtfinálové série chtěli domácí odčinit předchozí porážku a srovnat krok se svým soupeřem. Bohužel soupeř znovu předvedl takticky výborný výkon a domácí téměř k ničemu nepustil, naopak sám střílel góly jako na běžícím pásu. Z prospané první třetiny se domácí ještě stihli oklepat a na začátku prostřední části se dostali ke svému soupeři na dostřel jediné branky. Jihočeši však znovu využili turnovského nedůrazu a dvěma góly si znovu vypracovali slibný náskok. Poslední náznak turnovského vzdoru přišel v závěru druhé třetiny, zásluhou Buriánka a Vojtěcha Palatínuse ztrácel jejich tým za stavu 5:7 „pouze" dvě branky. Ve třetí třetině však místo boje o vyrovnání přišel totální herní výpadek domácích, kterým se nepodařilo zhola nic. V herní pohodě hrající hosté naopak využili sebemenší šanci ke skórování a jejich brankostroj se zastavil až na čísle 12. Turnovští florbalisté se do hry dostali až v závěru duelu, kdy třemi góly však už jen korigovali konečnou výhru Štírů v poměru 12:8. Příští víkend tak na turnovské florbalisty nečeká lehký úkol, na jihu Čech budou odvracet dva mečboly Štírů.

„Podobný zápas jako včera, kdy jsme obdrželi až příliš mnoho gólu z předbrankového prostoru, kde byl soupeř mnohem důraznější. Máme týden na to, abychom se připravili na odvetu a pokusili se přivézt sérii ještě jednou do domácího prostředí," komentoval utkání turnovský trenér Marks.

Branky: 11. Sekyra, 21. V. Palatínus, 23. Matěcha, 34. Buriánek, 36. V. Palatínus, 56. Nezdara, 57. Matěcha, 59. A. Palatínus - 6. Hrdý, 12. Malý, 13. Froněk, 18. Hrdý, 25. Hanák, 26. Malý, 33. Malý, 44. Froněk, 46. Hanák, 48. Hanák, 51. Klouda, 53. Froněk. Rozhodčí: Kropáček - Novák; vyloučení: 2:1; využití: 0:1. Diváků: 84. Zásahy brankářů: Švec 9, Rudolf 6 - Švehla 30.

Liga starších žáků

Turnaj Turnov (sobota 4. března): TJ Turnov - Florbal Jablonec 3:2, FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 2:5, TJ Turnov - Florbal Teplice 1:2.

Liberecká liga mužů

Turnaj Turnov (neděle 5. března): Smědavští Vlci SFBK Frýdlant - TJ Turnov B 4:6, TJ Turnov B - FBC Bestie Česká Lípa B 7:6.