Turnovští junioři stoprocentní, muži na výhru nedosáhli

02.11.2017 18:58:26 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští junioři stoprocentní, muži na výhru nedosáhli

Silný víkendový vítr nedovolil odehrát florbalový turnaj žen v Raspenavě a zároveň odvál všechny ligové body, které na domácím hřišti ztratil v sedmém kole Národní ligy mužský tým. Na vítěznou vlnu se naopak naladili junioři, kteří na domácí půdě brali všechny body, po dvou výhrách si připisují také starší žáci. Výhru si z Krupky vezou rovněž dorostenky. Své zápasy o víkendu odehrála také mužská rezerva a tým elévů.

Národní liga, 7. kolo

TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 4:12 (3:3, 0:3, 1:6)

Domácím florbalistům vyšel výborně vstup do sobotního utkání a již ve 2. minutě mohli slavit vedoucí branku zásluhou Halouna. Hosté však s odpovědí příliš neotáleli a po úspěšném napadání se jim podařilo vyrovnat hned o minutu později. Následně se oba soupeři vystřídali ve vedení, a když už to vypadalo, že spokojenější budou po první dvacetiminutovce domácí, udeřili v posledních sekundách hosté přesnou střelou z volného úderu.

Druhé dějství, plné nepřesností z obou stran, vyšlo lépe hostům, kteří v ni přidali hned tři branky. Domácím se naopak nedařilo překonat brankáře Strakonic a kvůli kostrbaté rozehrávce nedokázali svého soupeře dostat pod výraznější tlak.

Na třígólové manko chtěli domácí odpověď hned v úvodu třetí třetiny, kdy se jim poprvé podařilo dostat hosty více před jejich branku, žádný ze střeleckých pokusů se však neuchytil, naopak  ve 45. minutě se Strakonice prosadili z rychlého protiútoku posedmé, a rázně tak nakročili ke konečnému vítězství. Zelenočerní se ještě pokusili obrat podpořený hrou bez brankáře, ale z početní výhody i přes několik slibných šancí vytěžili pouze jediný gól. Hosté naopak několikrát trefili odkrytou turnovskou branku a tím dali výsledku konečnou podobu.

„Zápas rozhodla naše neschopnost založit kvalitní postupný útok. Proto jsme se nedostali k zakončení. Soupeř nás trestal z rychlých protiútoků a využíval i toho, že byl lepší v osobních soubojích jeden na jednoho," hodnotil utkání trenér Turnova Jaroslav Marks.

Branky: 2. Haloun, 16. Měkota, 18. Nezdara, 56. Rondoš - 3. Staněk, 12. Novák, 20. Novák, 24. Novák, 27. Chvosta, 31. Křesák, 45. Štěpka, 53. Houska, 55. Chvosta, 57. Novák, 58. Křesák, 60. Šavrda. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt; vyloučení: 3:1; využití: 0:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Rudolf 24 - Vaníček 21.

Liga starších žáků

Turnaj Smržovka (sobota 28. října): Florbal Teplice - TJ Turnov 3:4, TJ Turnov - Florbal Jablonec 2:3, TJ Turnov - FBC JOPA Česká Lípa 3:2.

Zápasy starších žáků přiblížil jejich trenér František Záleský:

Do Smržovky jsme v sobotu odjížděli s neuvěřitelným počtem sedmnácti hráčů, tím pádem jsme mohli krásně střídat tři lajny hrát celou v tempu, což se nám také dařilo. V prvním zápase jsme narazili na Teplice, které jsme jasně přehrávali a vytvářeli jsme si hodně šancí. Soupeř dokázal hrozit pouze z "brejků", které ovšem byly smrtící. I přes dobrý výkon jsme se tedy museli obávat o výsledek a nakonec vyhráli pouze o gól.

Druhý zápas již byl vyrovnanější, ale opět jsme měli více ze hry a soupeře z Jablonce přestříleli. Lepší výsledek jsme neuhráli hlavně díky tomu, že jsme nedokázali proměňovat šance, jelikož na dva góly se moc vyhrávat nedá.

I ve třetím zápase jsme byli lepší, i když nám soupeřem byla silná Česká Lípa. Štěstí, které jsme neměli proti Jablonci, se k nám ovšem naštěstí vrátilo a jednobrankovým rozdílem jsme zvítězili.

Celkově musím pochválit všechny kluky za předváděné výkony, ve všech třech zápasech jsme byli lepším týmem, i když jsme si domů přivezli "jenom" dvě vítězství. Těžili jsme hlavně z dobrého napadání a získávání míčků již na polovině soupeře, což z toho vyplývá. Jenom škoda, že jsme nebyli efektivnější při střelbě.

1.liga dorostenek

Turnaj Krupka (sobota 28. října): Florbal Chomutov - TJ Turnov 2:5.
Mladé turnovské florbalistky si díky velké bojovnosti a s podporou trenérů připsaly tři body do tabulky za vítězství 5:2. Hattrickem se blýskla hračka Kateřina Vlková a dvakrát se trefila Adéla Kyselova.

Liberecká liga mužů

Turnaj Liberec (neděle 29. října): FBK LADEO Gladiators Česká Lípa - TJ Turnov B 7:5, TJ Turnov B - FBC Rebels Liberec C 9:6.

2. liga juniorů

Turnaj Semily (neděle 29. října): Semilsko TJ Turnov - Florbal Ústí B 6:5, FbC Jazzmani Žtace - Semilsko TJ Turnov 1:11.

Liga elévů

Turnaj Lomnice n. P.

Nejmladší zástupci turnovského florbalu cestovali ke svému druhému turnaji sezony do nedaleké Lomnice, kde je čekal zápas s domácím týmem a dva souboje s libereckými Panthers. V každém utkání dokázali kluci předvádět velký posun v individuálních dovednostech a podařilo se jim nastřílet řadu krásných gólů. Přestože to tentokrát na odměnu v podobě výhry nestačilo, odjížděli turnovští elévové z turnaji spokojení a už nyní se těší na další ligové zápolení. Poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během utkání.

Související články:

Florbalový víkend byl ve znamení dívčích úspěchů

Turnovské ženy na úvod sezony dominovaly

Florbalisté Turnova nestačili na Jaroměř

Florbalisté Turnova slaví první výhru, úspěšně vykročili také junioři

Čarodějové z Prahy přestříleli florbalisty z Turnova

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT