Turnovští volejbalisté nezaváhali ani doma proti Liberci

14.10.2013 16:53:23 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po vítězném premiérovém dvojzápase v Domažlicích nastoupili turnovští volejbalisté k  domácí premiéře proti týmu Lokomotivy Liberec. Po jednoznačně vyhraném prvním utkání museli o vítězství ve druhém zápase tvrdě bojovat, ale nakonec získali po pěti setech i ten v poměru 3:2.

TJ Zikuda Turnov - TJ Lokomotiva Liberec 3:0 (20, 17, 9)

Domácí, kteří nastoupili až na Lukavce v takřka ideální sestavě, si od úvodu udržovali mírný náskok a s přehledem získali první set. I druhý set se odvíjel podle podobného scénáře a hosté postupem času začali odpadávat. Ve třetím setu již na palubovce existovalo pouze jedno družstvo, a tak domácí dokráčeli v exhibičním tempu k vítězství 3:0. Excelentně zahrál opět Konečný, kterému však zdatně sekundovali i zbývající hráči.

Sestava Turnova: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Charousek, Marek, libero - Vojta. Střídali: Strnad, Uhlárik, Maier, Kovář, Novák. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

TJ Zikuda Turnov - TJ Lokomotiva Liberec 3:2 (-16, -22, 15, 19, 9)

Do druhého utkání nastoupil domácí tým v pozměněné sestavě bez Konečného a než se dokázal zkonsolidovat, svítilo na světelné tabuli skóre 0:2 na sety a domácí jen těžko hledali odpověď na zlepšenou hru Libereckých. Poté se však díky několika přesunům v sestavě a střídání Strnada, který do týmu vnesl potřebný klid a především zlepšil přihrávku, začala karta obracet. Turnovští získali celkem hladce třetí a následně po boji i čtvrtý set a po týdnu si opět zahráli tie-break. Do pátého setu vstoupili Turnováci dobře. Od začátku diktovali tempo hry a skóre narůstalo především na domácí straně, takže celkem hladce dovedli utkání k vítězství. Velmi dobře zahrál v tomto utkání Charousek s Kovářem.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Marek, libero - Vojta. Střídali: Folprecht, Vacík, Strnad, Uhlárik, Lukavec. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole zajíždí turnovský tým v sobotu 19. 10. 2013 na horkou půdu do jihočeských Netolic, aktuálně prvního týmu tabulky. V dalším domácím utkání přivítají 2. 11. 2013 tým Ervěnic.

Další výsledky 3. a 4. kola: Chabařovice - Domažlice 3:0 (20, 18, 21), 1:3 (-22, 21, -35, -22), Sokolov - Jablonec n. N. 1:3 (-18, -19, 22, -8), 0:3 (-20, -20, -24), Modřany - Netolice 1:3 (-23, 18, -19, -16), 1:3 (-25, 21, -25, -23), Mladá Boleslav - Ervěnice 3:0 (20, 17, 23), 3:2 (16, -23, -21, 23, 8).