Únorové kulturní akce v Turnově

02.02.2016 16:00:16 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Únorové kulturní akce v Turnově

Přinášíme vám kulturní nabídku v Turnově v únoru 2016. Můžete se těšit na cestovatelské besedy s Liborem Turkem a Liborem Drahoňovským, divadelní představení, koncerty a také nový díl Pohovky, ve kterém Radima Uzla bude zpovídat Josef Klíma.

Dalšími zajímavými pořady určitě budou večery v kavárně KUS s Beatou Bocek a Jaroslavem Rudišem. To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v únoru 2016:

Úterý 2. února

KANADA
Hned na začátku února pak přijde na řadu ještě jedna výprava, a to rovnou do daleké Kanady. V úterý 2. února se můžete těšit na bizardní přírodní útvary zvané Hoodoo, Skalisté hory, jezera, vodopády, ledovce, překrásnou květenu probouzející se přírody, divokou zvěř a další dobrodružství, o kterých přijede povyprávět cestovatel Libor Turek.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 70 Kč.

Čtvrtek 4. února

LA TRAVIATA
V letošní sezóně obohatili nabídku kina Sféra přímé přenosy operních představení z Royal Opera House a v jejich promítání budeme pokračovat. Diváci měli možnost v turnovském kině zhlédnout už dvě špičková nastudování oper, v říjnu to byla Figarova svatba a v prosinci odcházeli všichni nadšení z dvojopery Sedlák kavalír a Komedianti. Hned na začátku února budeme pokračovat asi nejslavnější Verdiho operou La Traviata. „Těšit se můžete opět také na drobné občerstvení a tu správnou slavnostní atmosféru," zve dramaturg Adam Švancar.
Kino Sféra od 19.45 hodin. Vstupné 300 Kč, senioři a studenti 250 Kč.

Písničkářka Beata Bocek zavítá do kulturní kavárny v Turnově Sobota 6. února

BEATA BOCEK
V únoru vás zveme na vystoupení zajímavé česko-polské písničkářky Beaty Bocek. Zpívá většinou polsky výjimečně i česky francouzky či švédsky. Za desku Ja tutaj mieszkam byla dokonce nominována na cenu Anděl v kategorii world music. Teď vydala své čtvrté řadové album, které vibruje pozitivní energií nových písní. „O Tobje je výpovědí mých příběhů zachycených od roku 2012. Všechno v jedné skříni, kde leží i zápisník emocí, lásky, smutku, slz, strachu, ale i naděje a víry, že vše, čím jsem si prošla a co mě trápilo, mě posunulo dál," říká Beata Bocek.
Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 100 Kč. Samostatná pozvánka

Spisovatel Jaroslav Rudiš přijede diskutovat s turnovskými fanoušky

Úterý 9. února

JAROSLAV RUDIŠ
Do pořadu O literatuře si přijede v únoru s Petrem Vizinou a s vámi návštěvníky povídat spisovatel Jaroslav Rudiš. Turnovský rodák Jaroslav Rudiš (který vyrostl v Lomnici nad Popelkou) býval učitel, DJ, manažer punkové skupiny, hotelový portýr nebo novinář. Od roku 2006 je spisovatelem na volné noze. Je autorem románů Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu, Konec punku v Helsinkách a Národní třída. S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil úspěšnou komiksovou trilogii Alois Nebel, podle které vznikla divadelní hra a v roce 2011 také mezinárodně úspěšný film režiséra Tomáše Luňáka. Je spoluautorem několika českých a německých rozhlasových a divadelních her i filmových scénářů. V únorovém díle literárního pořadu Petra Viziny představí svou aktuální tvorbu.
O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma. Podrobná pozvánka

Čeněk Pavlík vystoupí v rámci Turnovského hudebního večera Středa 10. února

ČENĚK PAVLÍK
Turnovský hudební večer obohatí v únoru houslový virtuóz střední generace Čeněk Pavlík. Jako sólista i člen Guarneri trio Prague vystupoval téměř v šedesáti zemích světa, na více než třech tisících koncertech. Kromě koncertní činnosti příležitostně vyučuje na krátkodobých kurzech například ve Španělsku, Německu, Polsku, Kanadě, Braziílii a samozřejmě i v České republice. Ve stylu hry Čeňka Pavlíka je nejvíce ceněn hluboký prožitek, smysl pro detail a svěží projev. Za doprovodný klavír usedne na Turnovském hudebním večeru vynikající sólový klavírista i komorní hráč Miroslav Sekera. V programu zazní díla Antonína Dvořáka a Camilla Saint Saense.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč. Samostatná pozvánka

Úterý 16. února

GRUZIE
Na únorovém Cestovatelském klubu se můžete vydat spolu s dobrodruhem Liborem Drahoňovským do překrásné Gruzie. Gruzinci vyprávějí o své zemi zajímavou legendu. Prý, když Bůh rozděloval národům světa různé země, opozdili se a už pro ně nezůstal ani píd z dělení. Nakonec se Nejvyšší slitoval a daroval jim kus ráje. Gruzie je vskutku nádherná. Jeji hory i nížiny, středověké kláštěry a hrady a především pohostinnost místních obyvatel se nezmazatelně vrývají do paměti. Metropole Tbilisi si uchovává poklidnou atmosféru. Četné umělecky hodnotné středověké kláštěry zdobí hodnotné fresky. Země je posetá hrady a strážními věžemi, zejména v horské oblasti Svaneti, jež patří spolu s horou Kazbeg k atributům Gruzie. Beseda pojednává o historii a pamětihodnostech, specifikách jednotlivých regionů, včetně překrásné hornaté oblasti Svaneti a v neposlední řadě o životě místních obyvatel. Součástí je rovněž vyprávění o projevech pohostinnosti Gruzinců.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 70 Kč.

Radima Uzla bude zpovídat na turnovské Pohovce Josef Klíma Středa 17. února

RADIM UZEL
Hostem Josefa Klímy bude na únorové talk show Pohovka sexuolog Radim Uzel, který je známý jako popularizátor sexuologie. Publikoval mnoho populárních článků v tisku a je autorem několika publicistických relací v rozhlase a televizi. Každoročně se účastní desítek přednášek a besed v oblasti sexuální výchovy. Radim Uzel je také čestný předseda a člen vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu a vysokoškolský pedagog. Hudební doprovod večera plného příjemného povídání na zajímavá témata zajistí jako tradičně Pavel Půta a Andy Seidl.
Pohovka. Městské divadlo od 19 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč. Samostatná pozvánka

Čtvrtek 18. února

ZEPTEJ SE TÁTY
Světová premiéra dramatizace posledního Balabánova románu Zeptej se táty, ve kterém autor píše o umírání a krásách života, ale ve skutečnosti se vyrovnává s úmrtím vlastního otce. „Smrt zpozorní naše životy. Ústřední událostí posledního románu Jana Balabána je umírání a smrt člověka, jeho vlastním vnitřním dějem je ovšem náročné hledání života. Neboť ten se ve své hloubce vždy musí teprve najít. Teprve znovu vynaleznout. Všichni jsme v jistém smyslu podobni postavám z toho podivuhodného, přelévavého příběhu Jana Balabána, plného rozhovorů a samomluv i tich. Příběhu, ve kterém se hledá pravda a nachází opravdovost. Všichni se v našem vezdejším ubývání snažíme zjistit něco o podstatě skutečnosti, nebo alespoň u něčeho podstatného chvíli být," píše Petr Hruška.
Abonentní divadelní představení + veřejnost. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Sobota 20. února

HONZA A ZAKLETÁ VÍLA
V pohádce Honza a zakletá víla ožívá neobyčejně obyčejný příběh, ve kterém se setkává několik divadelních technik - od klasické činohry, přes zpěvohru, pohybové divadlo, pantomimu až k černému divadlu. Výpravná malovaná scéna a kostýmy umocněné luminiscenčním prostředím, srozumitelný příběh a řada melodických písniček, to je už jen výčet ověřených praktik tvorby Divadla Pohádka. Vezměte děti do divadla na opravdový zážitek z hrané pohádky. Hraje Divadlo Pohádka z Prahy v režii Tomáše Krauchera a Andrey Waidingerové. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla. Městské divadlo od 10 hodin. Vstupné 50 Kč.

Sobota 20. února

JAMBERI + AMNIS
Přijďte si poslechnout písničky liberecké skupiny Janberi, která hraje fok-country a jako hosta si přiveze gothic-folkovou skupinu Amnis z Mladé Boleslavi. Kapela Janberi hraje folk trochu jinak, Jana Pospíšilová s přáteli představí své písničky o životě a ze života. Amnis fungují od léta loňského roku jako kvartet v nástrojovém složení kytary, flétna a viola, perkuse a zpěv k tomu. Hrají především svou tvorbu, většina písní vypráví vlastní příběh. "Zastav se a přemýslej o věcech, které se ti zdají být samozřejmé. Tak by se dalo shrnout naše poselství," říká kapela.
Koncert Malé (domácí) scény. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 21. února

BROĎANKA
V únoru pokračujeme v oblíbených Setkání s dechovkou, tentokrát zahraje k poslechu i tanci dechovka z Železného Brodu v čele s kapelníkem Rudou Müllerem. Dechová hudba Broďanka vznikla ve 30. letech minulého století. Jejím zakladatelem byl známý a populární hudební skladatel a železnobrodský rodák Jindřich Harapát. Jeho nejznámější skladba, pochod Travička zelená, se stále hraje.
Setkání s dechovkou. KC Střelnice od 15 hodin. Vstupné 50 Kč.

Úterý 23. února

TRAVESTI SHOW ILUZE
Pokud rádi sníte, máte své a sdílíte cizí iluze, ale dokážete se vyrovnat i s deziluzí, je představení pražské travesti formace Hanky Panky pojmenované „Iluze" právě pro vás. "Ukážeme vám, že ne vždy je realita taková, jaká se na první pohled může zdát. Ostatně, zdání klame. Představíme vám svět ve všech možných podobách, proměnách a transformacích a těm, kdo rádi nosí růžové brýle, otevřeme oči (alespoň na chvilku). Nechte se ovlivnit tou nejsilnější magií - magií humoru a radosti, nechte si vykouzlit na tvářích (zcela reálný) úsměv," říkají o představení sami účinkující.
Travesti show. Městské divadlo od 19 hodin. Vstupné 220 Kč.

Divadelní přehlídka Modrý kocour letos chystá spoustu novinek Čtvrtek 25. února

Divadelní přehlídka Modrý kocour
Už 21. ročník největší krajské divadelní přehlídky amatérského divadla v České republice startuje 25. února. Po čtyři dny bude nabízet to nejlepší z úrody divadel nejen z Libereckého kraje. Diváci se kromě skoro dvaceti představení mohou těšit na absolutní divadelní chuťovku - mezinárodně oceňované profesionální divadlo Spitfire Company, které na festival přiveze světově úspěšné představení Antiwords. Podrobný článek s kompletním programem přehlídky

Písničkář Josef Fousek potěší fanoušky v turnovském divadle Úterý 1. března

JOSEF FOUSEK
Josef Fousek je svérázný básník, písničkář a humorista. Do povědomí veřejnosti zapsal jako dlouholetý člen divadla Semafor a divadla Jiřího Grossmanna, kde účinkoval až do roku 1998. Od té doby vystupuje v Česku i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku a pravidelně ho slýcháme i na vlnách Českého rozhlasu Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Josef Fousek prodělal infarkt přímo na jevišti, přežil těžkou havárii, ale přesto ho nikdy neopustil humor a laskavost. Vystoupení tohoto jedinečného umělce si můžete přijít užít už první březnový den do Městského divadla.
Koncert. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 110 Kč, na místě 150 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Divadelní přehlídka Modrý kocour letos chystá spoustu novinek

Písničkář Josef Fousek potěší fanoušky v turnovském divadle

Radima Uzla bude zpovídat na turnovské Pohovce Josef Klíma

Spisovatel Jaroslav Rudiš přijede diskutovat s turnovskými fanoušky

Písničkářka Beata Bocek zavítá do kulturní kavárny v Turnově

Čeněk Pavlík vystoupí v rámci Turnovského hudebního večera

KC Turnov připravuje v roce 2016 koncerty, stálé akce i zajímavé besedy

Nový rok byl v Turnově zahájen povedeným ohňostrojem

Co jste zmeškali z turnovské kultury v lednu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Program turnovské knihovny Antonína Marka v únoru

Únorová nabídka Kina Sféra v Turnově

Únorové kulturní akce v Semilech

Únorové kulturní akce v Železném Brodě

Bohatá únorová nabídka plesů, bálů a karnevalů v Pojizeří

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Silnice kolem Souše bude od 24. dubna 2018 opět otevřena

Silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, v úseku Desná - Smědava, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Po provedené kontrole bude silnice otevřena o půlnoci z pondělí 23. dubna na úterý 24. dubna 2018. Více podrobností na Našem Jablonecku

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jičínskou cykloligu 2018 zahájí tradiční závod z Jičína do Lochova a zpět
Jak jsme uklízeli Semily
FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
I.A třída: Lomnice díky zlepšení ve druhé půli vyhrála ve Cvikově
Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Nejčtenější články

24.04.: FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
24.04.: Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT