V Rokytnici otevřeli červenou FIS a sjezdovky na Studenově

28.12.2018 14:55:33 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici otevřeli červenou FIS a sjezdovky na Studenově

Sváteční dny s sebou přinesly dlouho očekáváné ochlazení i uspokojivou nadílku přírodního sněhu. Díky tomu se výrazně zlepšily podmínky na svazích v Rokytnici, kde je od středy 26. prosince v provozu více než 11 km sjezdových tratí, mezi nimi i oblíbená červená FIS.

Sjezdovka FIS o délce 2,5 km s převýšením 590 m má homologaci od mezinárodní lyžařské federace a splňuje všechny požadavky k pořádání oficiálních závodů. Otevřeny jsou také sjezdovky v lyžařském areálu Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, odpočinkové lyžaře a těší se velké oblibě ze strany snowboardistů.

„Vývoj počasí v úvodu letošní sezony je velmi nestabilní, přesto se nám podařilo zprovoznit během vánočních svátků převážnou část skiareálu Horní Domky na svazích Lysé hory, a dokonce jsme otevřeli také sjezdovky v areálu Studenov, který je závislý převážně na přírodním sněhu. Podle předpovědi počasí nás v příštích dnech čeká další obleva, ale pevně věříme, že neohrozí stávající provoz. I nadále budeme usilovně pracovat na zlepšování podmínek pro lyžování, abychom zajistili pro naše návštěvníky co nejlepší zážitky. V souvislosti s rozšířením provozu ve skiareálu Horní Domky platí od 27. prosince ceny TOP sezóny, která potrvá do 1. ledna 2019, " uvedl k rozšíření provozu v Rokytnici ředitel areálu Vít Pražák.

Kromě ukázkových sjezdovek, které patří mezi nejdelší a nejširší v Čechách, nabízí Skiareál Rokytnice nad Jizerou také řadu doplňkových služeb. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna, dále pak půjčovna vybavení pro skialpinisty. Novinkou letošní sezony je právě otevřený obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Provozní doba přepravních zařízení v obou lyžařských střediscích je denně od 8 do 16 hodin. Pravidelná linka skibusu z Jablonce nad Jizerou do Rokytnice a zpět jezdí od 25. prosince ve čtvrthodinových intervalech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od Štědrého dne do Nového roku
V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
Soutěž Infocentrum roku 2019: Turnov je opět první v Libereckém kraji
Zvonění Paměti národa zazní v 17.11 v neděli 17. listopadu

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
14.11.: Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
14.11.: V Jilemnici znovu pořádají halové turnaje přípravek

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT