Vánoční trhy v Turnově oslavily třetí advent

16.12.2016 19:48:48 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Vánoční trhy v Turnově oslavily třetí advent

Turnovské vánoční trhy se staly za 18 let nedílnou součástí adventního času nejen pro obyvatele Turnova, ale také širokého okolí. Zaplněné náměstí Českého ráje v pátek 9. prosince a v sobotu 10. prosince jasně vypovídá o oblíbenosti této akce, během které je možné zpomalit stupňující se vánoční shon a užít si klidné a pohodové atmosféry.

Páteční program tradičně zahajovaly po proslovu vedení města turnovské základní školy, které navíc ozdobily vánoční stromečky umístěné ve Skálově ulici. Letošním tématem byl slunovrat, a tak děti vytvořily ozdoby v podobě různých vánočních hvězd a komet. Putování pro dopravu uzavřenou Skálovou ulicí přivedlo návštěvníky zábavnou malovanou cestou do Muzea Českého ráje. U Sasíků probíhal další program s divadelními pohádkami pro děti a v Kamenářském domě byla připravena tvůrčí dílna, kde si mohli zájemci vyzkoušet vyrobit perličkovou vánoční ozdobu.

46062/prev_1481914477_023a_foto_vanocni_trhy_oslavily_treti_advent.jpg Kulturní program na náměstí byl i v letošním roce opravdu nabitý zajímavými interprety, kteří hráli vánoční koledy, dechovku, country, jazz, swing a nechyběla ani pop rocková hudba. Hudebním vyvrcholením bylo v sobotu představení pěveckého sboru Antonína Dvořáka a Orchestru přátel Jakuba Jana Ryby, kteří celé vánoční trhy zakončily Českou mší vánoční.

Pro návštěvníky byla připravena i pestrá nabídka kvalitního řemeslného zboží se zaměřením na Vánoce. Kromě výrobků si příchozí mohli vychutnat dobrého tradičního občerstvení. Mezi stánky mohli příchozí také nalézt zastoupení základních škol a dalším organizacím, mezi kterými nechyběla knihovna, Slunce všem nebo Fokus. Stejně jako v minulém roce se objevil stánek Pro dobrou věc. Ten pod patronací Centra pro rodinu Náruč a turnovských skautů vybíral peníze pro Adélku a Víťu, kteří procházejí od svého narození těžkými životními zkouškami. Podrobnosti k tomu zde

Město Turnov děkuje všem návštěvníkům za jejich účast. Dále bychom rádi poděkovali všem organizátorům, kteří se na přípravě této akce podíleli. Nesníme zapomenout poděkovat také Městské policii Turnov a všem, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu akce. V neposlední řadě děkujeme i moderátorce Evě Kordové, která nás provedla již 18. ročníkem vánočních trhů.

Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Vánoční trhy na dva dny obsadí náměstí Českého ráje v Turnově

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Pro dobrou věc aneb Na trzích v Turnově přispějte Adélce a Víťovi

Vánoční strom září na náměstí Českého ráje v Turnově

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT