Ve Vysokém Mýtě zvládli basketbalisté Turnova parádní obrat

04.02.2019 16:10:59 | Autor: Antonín Mojsl | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci 19. kola Východočeské ligy se stala hala ve Vysokém Mýtě svědkem parádního obratu, kdy hostující hráči z Turnova otočili nepříznivý průběh zápasu na svou stranu a přivezli si odsud cennou výhru o osm bodů.

Sokol Vysoké Mýto - TJ Turnov 49:57 (10:13, 34:21, 42:40)

V sobotu 2. února odehráli turnovští basketbalisté venkovní utkání na hřišti týmu Vysokého Mýta, který se pohybuje v horní polovině tabulky a v konečném pořadí ohrožuje umístění Turnova. Zápasy s tímto soupeřem jsou většinou velmi vyrovnané a jinak tomu nebylo ani tentokráte. Hráči Turnova odjeli v devíti hráčích, chyběl jim rozehrávač Petr Kučera a křídla David Pospíchal a Ondřej Holub.

První čtvrtinu vyhráli turnovští basketbalisté o tři body (10:13), na začátku se chytil hlavně podkošový Jakub Nejedlo. Náskok si mohli vytvořit ještě větší, ovšem neproměňování vyložených šancí je sráželo dolů, vlastně v celém prvním poločase. Problémy jim dělal hlavně vysokomýtský pivot Milan Jaroš, který má zkušenosti z nejvyšší české soutěže a se svými 212 cm se těžko brání. K němu se ve druhé čtvrtině přidali i ostatní hráči domácího celku a při špatné obraně Turnova odskočili bodovou šňůrou na rozdíl třinácti bodů v poločase (34:21). Turnovští dali v druhé čtvrtině pouze osm bodů.

Na začátku třetí čtvrtiny si Vysoké Mýto vypracovalo dokonce šestnácti bodový náskok a vypadlo to, že pro turnovské hráče to bude zase takový ten den, kdy se nikomu nic moc nedaří a odjedou z haly s porážkou. Turnovští se však vyhecovali a zlepšenou obranou a bojovností se na domácí začali dotahovat. Podkošové trio Jakub Jeníček, Lukáš Jeníček a Jakub Nejedlo dokázalo i s výpomocí křídel ubránit Jaroše, důležité koše zaznamenali Ondřej Krejčí a Michal Valšík. Na konci třetí čtvrtiny stáhli rozdíl na dva body a bylo zaděláno na turnovský obrat v zápase.

Ve čtvrté čtvrtině bylo vyrovnáno koši Jakuba Nejedla a Lukáše Jeníčka na 46:46. Od této chvíle dostali hostující hráči už jenom jednu trojku a sami díky bodům Jiřího Klápštěho, Ladislava Vícha a bratrů Jeníčkových otočili vývoj utkání na svou stranu. Do Turnova si dovezli vítězství, které v konečném zúčtování soutěžě může být velmi důležité.

„Po vyrovnané první čtvrtině jsme odehráli jednu z nejhorších čtvrtin z dosavadní sezony. Po poločase se nám podařilo odehrát dobrou, rychlou a týmovou hru, která exelovala především v obraně, kde se blýskl především Jiří Klápště. Tato hra protihráčům dovolila vstřelit pouze patnáct bodů za poločas, což rozhodlo o osudu utkání," vyjádřil své pocity z utkání trenér turnovského mužstva Michal Valšík.

Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 15 (4/3), Jeníček L. 11 (1/0), Vích 9 (2/1), Nejedlo 8 (6/2), Krejčí 5, Valšík 3, Klápště 2 (2/0), Mojsl 2, Špetlík 2.

Druhé utkání víkendu ve Svitavách bylo přeloženo na pátek 8. února. Další domácí utkání odehrají turnovští hráči o víkendu 16. a 17. února - s Josefovem a Náchodem.