Vetchý s kolegy exceloval a Sedmihorky se otřásaly smíchem

02.07.2016 19:17:16 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Vetchý s kolegy exceloval a Sedmihorky se otřásaly smíchem

Druhá akce hudebního a divadelního Sedmihorského léta - celoletního festivalu, který je největším a zároveň jedním z nejoblíbenějších v Českém ráji - je úspěšně za námi. Na pódiu v Sedmihorkách u Turnova po roce exceloval Ondřej Vetchý ve skvělé společnosti dalších vynikajících herců.

Atmosféra byla krásná, počasí slunečné a publikum dokonalé. Bavily se tak nejen stovky příchozích, ale i samotní herci, pro které představení Velká Zebra aneb Jakže se to jmenujete? bylo posledním v letošní divadelní sezóně.

Vynikající vtipná zápletka hlavního hrdiny Christiana, kterého vždy po čase přestane bavit stávající manželka a protože sám neumí odejít, uzavírá vysokou pojistku a topí se. Topí se však pouze pro úřady a následně pak jinde, pod jiným jménem, s novou ženou začíná žít nový život... Historie se ale opakuje, a když se na jednom místě potkají všechny truchlící manželky, začíná ta správná situační komedie. Kromě Ondřeje Vetchého své role dokonale ztvárnili Jaromír Dulava, Martina Hudečková, Dana Černá, Kateřina Hrachovcová - Herčíková a Zdeněk Vencl. Českým rájem se linul smích i potlesk během celého představení.

A herci byli nadšeni. Po skončení představení nám pak Martina Hudečková sdělila: „Publikum bylo skvělé, tohle představení normálně zahrajeme ukázněně v daném čase, dnes jsme o hodně přetáhli. Neumím si představit jaké to bude u představení Rodina je základ státu, které na Sedmihorském létě hrajeme 28. července, kdy jde o představení snad ještě vtipnější a je v něm ještě více možností improvizace." Je tedy nač se těšit a je zřejmé, že se těší i samotní herci.

Kromě divadel však Sedmihorské léto přináší i hudbu. Už v úterý 5. července zažijí nezapomenutelnou atmosféru fandové swingu v podání Ondřeje Havelky. A na co ještě se letos můžete těšit?

Další program Sedmihorského léta 2016:

5. 7. - Ondřej Havelka & jeho Melody Makers
8. 7. - Duo Jamaha
12. 7. - Jelen
14. 7. - Poslední recitál Marty Kubišové
21. 7. - Aneta Langerová - Na Radosti 2016
28. 7. - Rodina je základ státu - Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další - divadelní představení
4. 8. - Honza Nedvěd - Návrat - 50 let na scéně
18. 8. - Vysavač - Bohumil Klepl - One man show
28. 8. - Veselá Trojka
Více informací o představení a vstupenkách na www.sedmihorskeleto.cz

Ondřej Havelka oslaví 20. výročí Melody Makers na Sedmihorském létě + soutěž o lístky

Související články:

Britští Smokie nadchli publikum a odstartovali Sedmihorské léto 2016

Rozhovor Smokie Terrry Uttley: Vracet se k vám je fajn

Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016 - kompletní přehled akcí

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
Kotelní jámy: kouzelné výhledy i chráněné rostliny
Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT