06.05.2012 20:57:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Nedávno jsme něco podobného viděli v Gambrinus lize, v neděli se to stalo v divizním utkání v Turnově. Hlavní rozhodčí nařídil penaltu za faul na Vavřicha a pomezní rozhodčí jej po odpískání přesvědčil, aby své rozhodnutí změnil.

Domácí fotbalisté se přitom v té chvíli mohli dostat do vedení, zatímco takhle po dalších deseti minutách naopak gól obdrželi a pak výsledek nezvrátili ani ve druhém poločase.

V předzápase nastoupil nově se tvořící tým žen FK Pěnčín-Turnov proti MSK Mnichovo Hradiště a prohrál 0:7. Toto utkání sledovalo od 15 hodin přibližně 100 diváků.

FKP Turnov - Ústí n. O. 2:3 (1:2)

V 5. minutě ústecký Grep z první vážné akce otevřel skóre zápasu - 0:1. V 9. minutě mířil nad Bernát, ale o tři minuty později se už domácí dočkali vyrovnání. Trestný kop Vavřicha se několikrát v pokutovém území odrazil, D. Hurt střílel jen od obránce, ale Novotného střelu už nic nezastavilo - 1:1. V 19. minutě musel vytáhnout bravurní zákrok Metelka při nájezdu ústeckého útočníka.

Klíčový moment zápasu se udál ve 25. minutě. Vavřich obešel brankáře i beky, mířil už do prázdné branky, když byl faulován. Hlavní rozhodčí Šob logicky nařídil pokutový kop, míč si přichystal Horák, ale najednou přiběhl z druhé strany hřiště pomezní rozhodčí Martínek a na jeho radu hlavní penaltu odvolal a zahrával se rohový kop. „Tohle je podle nás jasná chyba a ovlivnění zápasu rozhodčím, který byl od situace dál než hlavní, bohužel to už nikdo nevrátí," komentoval rozhodnutí vedoucí družstva FKP Turnov Petr Horáček.

Ve 35. minutě Bernátovu střelu ústecký gólman krátký vyrazil, na druhé straně byl naopak po chvíli úspěšný Vaňous, který trefil přesně šibenici domácí branky - 1:2. V závěru poločasu poté ještě mířil pouze do obránce V. Hurt.

Druhý poločas domácí začali aktivně už ve 48. minutě Koubek prostřelil brankáře Krátkého a vyrovnal. Turnov hrál dál snaživě, ale hosté čekali na rychlé brejky a z jednoho nastřelili tyčku. Domácí hráči Horák, Vavřich a další vždy mířili mimo nebo nad branku. Přišla proto 75. minuta, kdy Vaňous obstřelil Metelku a vrátil znovu vedení hostům. Závěr už si poté Ústečtí pohlídali.

Videosestřih Ivoše Zahradníka, včetně odvolané penalty:

„Diváci viděli pět branek a naši hráči dřeli, takže jim nemůžeme mnoho vytknout. Bohužel hosté naše okénka v obraně vždy rychle potrestali," doplnil k zápasu za turnovský tým Petr Horáček.

Branky: 12. Novotný, 48. Koubek - 5. Grep, 38. a 75. Vaňous. Rozhodčí: Šob, ŽK: 2:2. Diváků: 250. FKP Turnov: Metelka - Koťátko, Novotný, Horák, Petřík - D. Hurt, Brett (88. Ježek), V. Hurt, Bernát  (78. Bělík) - Koubek, Vavřich.