Volejbalovému derby v Jablonci vládla Malá Skála

22.02.2012 20:04:55 | Autor: sms | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Ve 27. a 28. kole zajížděli volejbalisté Malé Skály k derby druhé ligy do Jablonce nad Nisou. Se zkušenějšími domácími si překvapivě dvakrát poradili a jejich šance na záchranu tak stále žije.

„Nutno podotknout, že domácí Jablonec hrál bez svých nemocných a zraněných opor, kdyby na nás nastoupili v plné sestavě zápasy vypadal úplně jinak," dodal trenér Malé Skály Petr Preisler.

Jablonec n. N. - Malá Skála 2:3 (-23, 22, 23, -18, -11) a 1:3 (-11, 22, -18, -11)

Na začátku zápasu zatlačili Maloskalští soupeře do defenzívy, především útokem a dobrou obranou. Ve druhém a třetím setu polevila Malá Skála na příjmu podání a Jablonec toho dokázal využít a oba sety vyhrál. Ve čtvrtém setu se fanoušci hostujícího družstva dočkali zlepšeného příjmu a dobré hře v poli a otočili set na 25:18. V pátém setu Maloskalští soupeři odskočili a mírný náskok si udrželi až do koncovky setu, a tím celý zápas vyhráli 3:2 na sety.

Odpolední utkání mělo podobný průběh jako dopolední zápas a skončilo vítězstvím Malé Skály 3:1.

Sestava Malá Skála: Krňák, Novák, Kobr, Hořák, Brychcí, Pastuch a Lukáš. střídali: Pražák a Mach. Do odpoledního zápasu už nenastoupil zraněný Pastuch. Na jeho místo přešel Hořák, později Pražák.

V sobotu 25. února odehrají Maloskalští velmi důležité dvojutkání v boji o udržení s družstvem TJ Praga. Začátky utkání od 10 a 14 hodin v tělocvičně základní školy v Malé Skále.