Výborný Jabloneček nadělil potupnou desítku turnovské rezervě

15.10.2012 14:36:02 | Autor: Petr Ježek a Sokol Jablonec nad Jizerou | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Skvělá pohárová forma neopouští fotbalisty Sokola Jablonec nad Jizerou ani v krajském přeboru. Nevídaných deset branek nadělili v nedělním derby rezervě FKP Turnov. Nedaří se fotbalistům Sedmihorek, kteří nevyhráli už osm zápasů, tentokrát podlehli Doubí.

Fotbalisté Košťálova už v sobotu doma podlehli Desné 0:3 a jsou v tabulce stále poslední, více k zápasu i s fotogalerií zde.

Jablonec n. J. - FKP Turnov B 10:0 (3:0)

Zápas s rezervou Turnova se od začátku vyvíjel jednoznačným způsobem ve prospěch domácího Jablonce. Hosté, ač technicky dobře vybaveni, nestačili tempu a individuálním kvalitám hráčů Jablonce, a již po prvním poločase bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Nejprve se trefil nádhernou ranou Rudolf do šibenice. Na 2:0 zvýšil Kouřil po trestném kopu Zonygy. Pak se Korček dostal sám před Farského, který ho skvěle vykryl a tutovku mu zneškodnil. Následně rozhodčí Brož neodpískal stoprocentní penaltu na Holmana, kterého skolil brankář. Nicméně domácí ještě do poločasu zvýšili zásluhou stopera Kouřila, jenž zakončoval po odražené střele Šilhána do odkryté branky.

Začátek druhého poločasu perfektně vyšel domácím, kteří zvýšili dvěma góly už na pět nula. Hosté se nadále pokoušeli hru vyrovnat, což jim bylo osudné a díky neskutečné střelecké pohodě Jablonce dosáhli na historický debakl v krajském přeboru. O branky se postarali tři hráči a je tak určitě raritou, že všichni dosáhli hattricku. O jednu branku navíc vstřelil Rudolf a hráči si s domácími diváky mohli vychutnat nevídaných deset branek.

„Zdaleka jsme ještě nevyužili všechny možnosti, ke skórování. I tak je výsledek pro hosty krutý, jelikož se pokoušeli hrát fotbal, ale na svou nezkušenost doplatili neskutečným výpraskem," doplnil k zápasu za domácí tým David Holman.

Branky: Rudolf 4, Brezar 3, Kouřil 3. Rozhodčí: Brož, Ujka, Klimt, ŽK: 2:0. Diváků: 245. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Kouřil, Daniel - Brezar, Zonyga, Hrbek (60. Pastor), Paldus (80. Peterka) - Holman (46. Hájek), Rudolf.

Doubí - Sedmihorky 4:2 (2:0)

Tak špatný úvod utkání hosté už dlouho neměli. Domácím téměř darovali dva góly. Nejprve v 5. minutě po centru do vápna tečovaný míč nadvakrát dorazili za záda gólmana Špíny a o pět minut později při nedorozumění sedmihorských hráčů se dostal domácí útočník do dobré pozice a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Domácím poté narostlo sebevědomí, začalo se jim vše dařit a pro hosty bylo velice obtížné dostat se do vážnější šance. Zahrozili pouze střelami ze střední vzdálenosti, které vyslal Kroupa. První větší šanci si vypracovali až v 31. minutě, kdy po centru Horvátha střílel bez přípravy Vávra, ale těsně vedle.

Druhý poločas začali hosté o poznání aktivněji než ten první, ale po deseti minutách je zmrazil třetí domácí gól z rychlého protiútoku. Až v 69. minutě se dočkali i Sedmihorští, po centru se k míči dostal Vávra a střelou pod břevno snížil na 3:1. O několik minut později mohl skórovat opět Vávra, ale jeho hlavička šla jen těsně nad břevnem. O chvíli později z protiútoku se otevřené obrany domácím podařilo vstřelit čtvrtý gól a bylo prakticky rozhodnuto. V 90. minutě se ještě podařilo zkorigovat po pěkné kombinaci s Gregorem Horváthovi na 4:2, ale to již bylo vše.

Branky Sedmihorek: 69. Vávra, 90. Horváth. Sestava Sedmihorky: Špína - Drahoňovský (60. Gregor), Bakeš, Koťátko, Bangha - Kratochvíl, Král, Dvořák, Kroupa - Vávra, Horváth.