Výhra Lomnice nad Turnovem jí zajistila druhé místo po základní části

13.02.2018 15:05:18 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Vítězství 8:3 v derby s Turnovem zajistilo lomnickým hokejistům postup do semifinále z výhodnějšího druhého místa. Soupeřem jim bude Slavoj Liberec. Turnov bude hrát o finále s Českou Lípou.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 1931 8:3 (2:2, 4:0, 2:1)

Domácí do utkání vlétli jako uragán a už v 18. vteřině musel po trefě Junka turnovský gólman D. Kysilka lovit puk ze své sítě poprvé. Přesto hosté dvěma rychlými góly po chybách domácí obrany otočili na 1:2. Za domácí ale již v 9. minutě vyrovnal při přesilové hře na 2:2 Knap.

Zápas rozhodla druhá třetina, kterou Lomnice vyhrála přesvědčivě rozdílem čtyř branek. Dva góly ve dvou minutách dokonce vyhnaly z turnovské branky Kysilku, kterého nahradil mladý Kopecký, ale změnu to nepřineslo.

Ve druhé minutě třetí třetiny přinesl naději na zvrat hostů Isach, ale domácí kontrovali Mizerou a závěr utkání si už pohlídali. Lomničtí tak přesvědčivě obhájili druhé místo v základní části letošního ročníku krajské soutěže, Turnov i přes prohru zůstal první.

Branky a nahrávky: 1. Junek (Syrovátka), 9. Knap, 27. Drahoňovský (Junek, Martinec), 34. Syrovátka (Drahoňovský), 35. Sehnoutek (Martinec), 40. Smetaník (Knap, Kalfiřt), 48. Mizera (Rudiš), 57. Knap (Martinec) - 3. Duda (Kolmann), 6. Duda (Jágr), 47. Isach (Hanuš). Rozhodčí: Kájínek - Serbus, Novák. Vyloučení:5:9. Využití:4:1. V oslabení:0:0. Diváci: 286. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kinčl, Kuch, Lemfeld - Syrovátka Lukáš, Junek, Drahoňovský - Sehnoutek, Rudiš, Mizera - Kalfiřt, Knap Daniel, Smetaník. Turnov: Kysilka Daniel (35. Kopecký) - Kolmann, Kysilka Marek, Zákoutský Jan, Šuráň, Eichler - Hanuš, Hujer, Jágr, Isach, Maděra, Duda, Zákoutský Petr, Vondráček, Žmolil.