Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.09.2020 16:59:10 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zahájení školního roku

Školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli. Tradiční shromáždění pedagogů a studentů v aule gymnázia se letos vzhledem k aktuálně platným hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebude konat. V dalších dnech začne výuka podle rozvrhu, který je již připraven.

Hygienická opatření a spol.

Proměnlivé podmínky a navazující hygienická opatření se v podzimních měsících zřejmě stanou součástí každodenního života školy. Pro začátek školního roku máme vzhledem k aktuální epidemiologické situaci mj. připraveny dezinfekční a ochranné prostředky v určených prostorách školy a také v jednotlivých třídách. Zahajujeme běžnou prezenční výukou. O případných změnách, např. o přechodu na distanční výuku v některé ze tříd nebo v celé škole, rozhoduje vždy Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Vyzýváme všechny zaměstnance a studenty k dodržování základních hygienických pravidel (mytí rukou, dezinfekce, dodržování přiměřeného odstupu od ostatních osob tam, kde je to možné apod.). Veřejnost prosíme, aby z preventivních důvodů omezila návštěvy ve škole na nezbytné případy (většina žádostí a proseb může být vyřešena elektronicky). K aktuálním opatřením v souvislosti s epidemiologickou situací sledujte průběžně webové stránky školy.

Noví studenti

Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich výkonu u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. V prvním ročníku čtyřletého a osmiletého studijního cyklu zahájí studium pravděpodobně celkem 52 nových žáků. Třídním profesorem primy osmiletého gymnázia bude pan Mgr. Stanislav Ulvr, třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude Mgr. Radim Berka.

Opravné ústní zkoušky

Opravné ústní zkoušky profilové části maturit v podzimním termínu 2020 byly ředitelem školy vyhlášeny hned na úterý 1. září od 12:00 hodin. Maturitní zkoušky vykonají dvě studentky, každá po jednom z předmětů.

Adaptační kurz

Studenti primy a 1. ročníku se od 2. do 4. září 2020 zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Radim Berka, Mgr. Stanislav Ulvr, Mgr. Petra Pekárková a Ing. Luboš Hlava.

Sportovní kurz

Tradičního sportovního kurzu se od 7. do 11. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích a paddleboardu, běhání po lese s mapou a buzolou, střelby z luku a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Berka, Hlava a Rambousek. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Beseda se scénáristou Markem Epsteinem

Po osmi letech se vrací na GIO Marek Epstein, filmový scenárista, spisovatel, držitel Českého lva za film Ve stínu. Od té doby v jeho filmografii přibylo osm dalších snímků, mezi nimi pohádka Anděl Páně 2, romantické drama Pohádkář nebo komedie Wilsonov. Posledním jeho realizovaným scénářem je Šarlatán, historický příběh skutečné postavy léčitele Jana Mikoláška, jehož režie se ujala polská režisérka Agnieszka Hollandová a do hlavní role obsadila Ivana Trojana. Setkání s Markem Epsteinem, určené studentům literárního semináře a všem dalším zájemcům, proběhne ve čtvrtek 17. 9. v odpoledních hodinách. Po něm bude v kině Jitřenka následovat projekce zmiňovaného Šarlatána. Scenáristu snímku na jeho cestě do Semil doprovodí dramaturg a filmový historik Jaroslav Sedláček.

Valné shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

Ve dnech 21. - 22. 9. 2020 se zúčastníme XXVI. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO. Hostitelskou školou bude tentokráte Akademie řemesel Praha - SŠT Zelený pruh Praha. Ing. Luděk Štěpnička, Mgr. Stanislava Vojtová a Mgr. Markéta Kubíková, vyučující, kteří se po celý rok věnují projektům UNESCO, budou po dva dny naplňovat bohatý program včetně exkurzí, workshopů a tematických přednášek. Připravili také materiály pro prezentaci činnosti naší školy za uplynulý školní rok.

Co jste zmeškali na gymnáziu v březnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT