Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

16.02.2012 09:11:46 | Autor: Jakub Kuršel | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Semily

Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

Vlak náhle zastavuje. Nikdo neví, co se děje. Cestující zaznamenali jen jemný záškub. Na první pohled nic vážného. Do vagonu ale vstoupí paní průvodčí s šokující zprávou: „Srazili jsme auto!"

Večerním rychlíkem číslo 995 jezdí každou neděli velké množství studentů dopravujících se na školy. Vagony jsou nabité k prasknutí, hodně lidí i stojí. 12. února je ale situace trochu jiná. Ve vlaku vládne poklidná atmosféra, zdaleka ne všechny sedačky našly své majitele.

Do Semil vlak přijíždí podle plánu v 19:07, ani minutu zpoždění. Jak nezvyklé na České dráhy. Příští stanicí je Stará Paka. Cesta, která při klasickém provozu trvá zhruba dvacet minut, se protáhne na tři hodiny.

Při průjezdu Libštátem dojde k náhlému otřesu a okamžitému brždění. Snad srnka, říkám si. Slečna sedící opodál ale okamžitě argumentuje, že takový zvláštní náraz mohlo způsobit jen auto. A nemýlí se. Za chvíli přibíhá mírně vystrašená průvodčí a oznamuje, že vlak srazil na přechodu zbloudilé auto a strojvedoucí zjišťuje situaci. 

Ve vlaku nastává panika. Průvodčí se snaží cestující uklidnit a slibuje jim brzké informace o nehodě. Počáteční obavy o život posádky vozidla se naštěstí nepotvrzují. Jediný pasažér, řidič, unikl smrti sice jen o vlásek, ale nakonec je v pořádku.

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zraněníRychlík však i nadále stojí a nic se neděje. Zvenku se pouze ozývají houkačky přijíždějících policejních a hasičských vozů, čas stále plyne. Téměř po hodině a půl přichází policista a zapisuje si jména a telefonní čísla všech cestujících. Kvůli zbytečné byrokracii se úmorné čekání opět protahuje.

Až po deváté večerní oznamuje průvodčí konečný verdikt. Vlak dále nepojede, bude zajištěna autobusová přeprava. Lidé obložení bagáží se sice radují, ale po výlezu z vlaku jim tuhne úsměv na rtech. Musejí se brodit v půlmetru sněhu asi tři sta metrů potmě zpátky k přejezdu. Třeskuté mrazy rozhořčení ještě umocňují.

Úlevu z dobře dopadnuvší nehody střídá rozčílenost. Řidič auta, který nehodu zavinil, má štěstí, že při příchodu naštvaných cestujících vlaku sedí zrovna v policejním autě a sepisuje protokol o nehodě. Jinak by újmě nejspíš neušel.

Autobusů samozřejmě přijelo málo a většina lidí si nesedla a klikatou cestu do Staré Paky prostála. Na nádraží čekající vlak naštěstí měl vagonů dost a utrmácení cestující nemají s místem problém a mohou se připravit na další jízdu.

I díky pohotové profesionální průvodčí, která obvolala navazující spoje, se všichni nakonec dostanou do svých domovů a tříhodinovou cestu mezi Semilami a Starou Pakou mohou vyprávět jako dobrodružnou historku.

České dráhy a především neopatrní řidiči by se ale měli zamyslet. V zimní sezóně se jednalo už o devátý železniční incident v našem regionu a bohužel ne poslední.

Zážitek ze středečního cestování: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

Související články:

Sněhová kalamita a další nehoda zastavily středeční dopravu v Pojizeří

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT