Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Michaela Mlejnková vyhlášena českou volejbalistkou již popáté

Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

O víkendu 13. až 15. května se v Táboře odehrál finálový turnaj mistrovství České republiky ve volejbale mladších žákyň. Turnovské družstvo, které se stalo krajským přeborníkem a poměrně hladce prošlo úvodními dvěma koly, odjíždělo na jih Čech řádně nažhaveno a s velkými očekáváními. Jejich skvělá výkonnost se v turnaji potvrdila a Turnovačky dosáhly historického úspěchu, když získaly cennou bronzovou medaili!

Starším žákyním Turnova těsně unikl postup na mistrovství republiky

Turnovské volejbalové starší žákyně se jako suverénní vítězky krajského přeboru zúčastnily během víkendu 30. 4. až 1. 5. 2022 kvalifikace o postup na mistrovství ČR.  Ve své skupině, která se odehrála v Sokolově, se střetly se sedmi dalšími soupeři. Z osmičlenné skupiny postupovala první tři družstva. Turnov nakonec skončil na 4. místě a na mistrovství se těsně neprobojoval.

30.05.2022 | SPORT | Turnov | VIDEO
Michaela Mlejnková, pocházející z Turnova, už popáté v řadě kraluje českým volejbalistkám. K obhajobě titulu jí pomohl i skvělý závěr sezony, když poprvé v kariéře získala se svým týmem klubový titul. Mezi muži také obhájil prvenství Jan Hadrava, který zvítězil počtvrté v řadě. | více

reznik

Historický postup Turnova na mistrovství ČR mladších žákyň

26.04.2022| SPORT | Turnov
Turnovské mladší žákyně se o víkendu 23. a 24. dubna zúčastnily 2. kola kvalifikace o postup na volejbalové mistrovství republiky. V 1. kole kvalifikace, které se hrálo na konci března v Kostelci nad Orlicí, nenašly přemožitele. V tomto turnaji musely v Novém Veselí čelit daleko silnějším soupeřům. Po dramatickém průběhu svůj cíl nakonec splnily, a dokázaly tak poprvé v historii oddílu v této kategorii postoupit na mistrovství České republiky! | více

Ligový postup turnovských volejbalových juniorek

25.04.2022| SPORT | Turnov
Během víkendu 23. a 24. dubna turnovské volejbalové juniorky zavítaly do Žďáru nad Sázavou, kde jako suverénní vítězky krajského přeboru absolvovaly kvalifikaci o postup do juniorské ligy. Jejich výkony měly vzestupnou tendenci a s konečnou bilancí tří výher a jedné těsné porážky obsadily 2. místo, a zajistily si tak postup do ligové soutěže! | více

Turnovské starší žákyně dokonaly volejbalový hattrick

04.04.2022| SPORT | Turnov | foto (3)
V jablonecké sportovní hale se v neděli 4. dubna uzavřel letošní ročník krajského volejbalového přeboru starších žákyň. Po celkovém vítězství turnovských mladších žákyň a dorostenek dotáhly svou misi do úspěšného konce i starší žákyně, které které zaslouženě zvítězily bez jediné porážky! | více

Turnov celkově zvítězil v krajském přeboru kadetek a juniorek

29.03.2022| SPORT | Turnov | foto (3)
V jablonecké sportovní hale se v neděli 27. března odehrálo poslední kolo letošního ročníku volejbalového krajského přeboru kadetek a juniorek.  Soutěž dohrálo celkem 11 družstev. Turnovský oddíl měl v soutěži dva zástupce. | více

Mladší žákyně Turnova jsou blíže účasti na mistrovství republiky

28.03.2022| SPORT | Turnov
Během víkendu 26. a 27. března se konalo první kolo kvalifikace o účast na volejbalovém mistrovství republiky mladších žákyň. Do kvalifikace se přihlásilo celkem 72 družstev z celé republiky. Účastníci byli pro první kvalifikační kolo rozděleni do 10 skupin. Turnovské družstvo odehrálo svou skupinu v Kostelci nad Orlicí a vedlo si skvěle! | více

Nejlepší výkony starších žákyň Turnova v závěru Českého poháru

22.03.2022| SPORT | Turnov
Během víkendu 19. a 20. března se konalo poslední kolo Českého poháru starších žákyň. Turnovské volejbalistky jely do severomoravského Bílovce, kde sehrály turnaj v třetí nejlepší výkonnostní osmičce. Ve velmi vyrovnané skupině se jim povedlo dosáhnout nejen nejlepších výsledků, ale dokázaly dokonale prodat, co mají natrénováno. | více

Turnovské mladší žákyně celkově zvítězily v krajském přeboru

15.03.2022| SPORT | Turnov | foto (3)
V jablonecké sportovní hale byla v neděli 13. března napsána poslední kapitola letošního ročníku krajského přeboru mladších žákyň v šestkovém volejbale. V konkurenci čtyř dalších družstev prokazovaly turnovské mladší žákyně dlouhodobě nejlepší výkonnost a právem získaly titul krajských přebornic. | více

V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji

23.09.2021| SPORT | Semily
V semilském muzeu otevřou výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji. Na výstavě se propojily bohaté historické sbírky se současnými volejbalovými trendy, kterými přispěl Český volejbalový svaz. Výstava navazuje na velkou výstavu v Národním muzeu v Praze s názvem Volejbalové století. | více

Skvělé vystoupení volejbalových starších žákyň v českém poháru

21.09.2021| SPORT | Turnov
Turnovské volejbalové družstvo starších žákyň A o víkendu 18. a 19. září premiérově vstoupilo do celostátní soutěže českého poháru. V úvodní kvalifikaci, která se konala v Hradci Králové, sehrály Turnovačky sedm utkání a vedly si skvěle. S celkovou bilancí šest vítězství a pouze jedné porážky skončily v kvalifikační skupině F na 2. místě, a zajistily si tak pro další kolo postup mezi nejlepší kluby v republice. | více

Turnovskou halu obsadily volejbalové turnaje žákyň a juniorek

09.09.2021| SPORT | Turnov | foto (2)
Turnovská sportovní hala po dlouhé době v neděli 5. září pořádně ožila volejbalovým životem. Při příležitosti oslav 100 let českého volejbalu se zde konaly hned dva mládežnické turnaje. Turnaje juniorek se zúčastnila tři družstva, do bojů v turnaji starších žákyň zasáhlo sedm týmů. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.