Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

V jilemnické sportovní hale se v sobotu 26. listopadu konal turnaj mladších přípravek, tedy ročník 2014 a mladší. Turnaje se celkem zúčastnilo 68 dětí v týmech ze dvou krajů a tří okresů. Vítězem turnaje se stal tým Vrchlabí, který ve finále zdolal 2:1 Roztoky, třetí byl domácí tým Jilemnice.

Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku

Úvodní turnaj dalšího ročníku fotbalových přípravek, které hrají soutěže OFS Semily, se uskutečnil v neděli 4. září na Městském stadionu v Lomnici nad Popelkou. Za účasti téměř všech týmů ze starší a mladší přípravky bylo k vidění mnoho pěkných momentů. Ke skvělým výkonům přispěli rodiče, kteří povzbuzovali hráče po celou dobu turnaje.

08.01.2023 | SPORT | Jilemnice | foto (48)
V jilemnické sportovní hale se v sobotu 3. prosince konal turnaj starších přípravek. Turnaje se celkem zúčastnilo 72 dětí v týmech ze dvou krajů a tří okresů. Vítězem turnaje se stal tým Nové Paky, který ve finále zdolal 5:0 žluté družstvo domácí Jilemnice. | více

08 divadlo

Mezinárodní turnaj přípravek v Lomnici vyhrál Meteor Praha

05.06.2022| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Ve dnech 28. a 29. května 2022 pořádal fotbalový klub FC Lomnice nad Popelkou ve spolupráci s OFS Semily, Městem Lomnice n. P. a LKFS 36. ročník tradičního mezinárodního fotbalového turnaje přípravek v minikopané. Ve finále turnaje porazilo družstvo Meteor Praha 2:0 Zbrojovku Brno. | více

Našlapanou zimní ligu starších žáků vyhrála Česká Lípa, Turnov druhý

10.04.2022| SPORT | Turnov | foto (2)
Turnovskou zimní ligu starších žáků, která byla v regionu jednoznačně nejsilnější soutěží, co se týká zimních turnajů, vyhrál tým Arsenal Česká Lípa. Druhý skončil tým domácího FK Turnov a třetí SK Kosmonosy. | více

Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů

08.08.2020| SPORT | Turnov | VIDEO | foto (25)
V areálu FK Turnov proběhl v červenci druhý ročník příměstského fotbalového kempu pro hráče a hráčky v kategoriích přípravek a mladších žáků. Týdenního srazu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů z Turnova a nejbližšího okolí, ale i z Jičína, Semil, Jablonce, Jenišovic, Milána nebo Prahy. | více

FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Pojizeří

07.04.2020| SPORT | Jablonec nad Jizerou
Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. dubna 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko a veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže v České republice ukončuje! | více

30.11.2019| SPORT | Roztoky u Jilemnice | foto (110)
V Jilemnické sportovní hale se v sobotu 23. listopadu konal druhý turnaj mládeže tohoto měsíce. Byl určen pro starší přípravky, tedy ročník 2009 a mladší. Vítězem turnaje se stal tým z Roztok, který na penalty porazil bojovný Studenec, třetí se umístil domácí tým z Jilemnice. | více

22.11.2019| SPORT | Jilemnice | foto (87)
Ve sportovní hale v Jilemnici se v sobotu 16. listopadu konal tradiční turnaj mladších přípravek ročníku 2011 a mladší. Vítězem turnaje se po roce opět stalo Vrchlabí, které ve finále porazilo na penalty domácí tým SK Jilemnice. Třetí se umístil tým Nové Paky. | více

Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov

16.11.2019| SPORT | Turnov | foto (6)
V současnosti čítá turnovská mládež zhruba 120 dětí, které pod vedením šéftrenéra Petra Havla staršího a 14 trenérů společně reprezentují nejen klub, ale i město Turnov. Konkrétně se jedná o předpřípravku, mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky a mladší dorost. | více

V Jilemnici znovu pořádají halové turnaje přípravek

14.11.2019| SPORT | Jilemnice
SK Jilemnice opět pořádá halové turnaje v kopané pro mládež. V sobotu 16. listopadu jsou na programu mladší přípravky a o týden později v sobotu 23. listopadu starší přípravky. | více

31.07.2019| SPORT | Roztoky u Jilemnice | foto (142)
TJ Sokol Roztoky u Jilemnice pořádal 22. června již 4. ročník turnaje mladších a starších přípravek. Do turnaje nastoupilo 12 týmů, 6 mladších a 6 starších přípravek. Akce se účastnilo celkem 118 dětí. V mladších přípravkách vyhrály Semily a ve starších Vrchlabí. | více

Obrazem: Utkání starších přípravek Košťálov/ Libštát – Nová Ves

15.06.2019| SPORT | Nová Ves nad Popelkou | foto (34)
V okresním fotbalovém přeboru starších přípravek se utkala družstva Košťálov/ Libštát a Nová Ves, když hosté vyhráli 0:1. Utkání se hrálo v úterý 11. června v Libštátě, přinášíme vám fotogalerii Lubomíra Fejfara. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na podporu obchodů na venkově rozdělí kraj téměř čtyři a půl milionu

Malé prodejny na venkově i letos podpořil Liberecký kraj, a to prostřednictvím dotačního programu nazvaného Obchůdek 2021+. Peníze zamíří do obcí do tisíce obyvatel, případně do obcí do tří tisíc obyvatel, v jejichž místních částech žije méně než tisícovka lidí a na jejichž území se nachází nejvýše jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů. „V programu bylo stejně jako v předchozím roce k dispozici 4,4 milionu korun. 3,8 milionu poskytlo ze svého rozpočtu ministerstvo průmyslu a obchodu a šesti sty tisíci korunami přispěl Liberecký kraj," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Skleníky v liberecké botanické zahradě se dočkají obnovy

Více než 20 let staré opláštění skleníků v liberecké botanické zahradě se dočká obnovy. Liberecký kraj poskytne na tento projekt celkem 2 160 000 korun mimo běžný rozpočet organizace. Nové skleníky bude mít botanická zahrada ještě letos, s nejvyšší pravděpodobností už na konci října letošního roku. „Opláštění skleníků v botanické zahradě je v nevyhovujícím stavu. Je poškozené UV zářením, má mnoho prasklin v plexiskle, které navíc zarůstá mechem. Netěsní tam také střechy i okna. Rozhodli jsme se proto vyhovět žádosti pana ředitele Václava Lenka o účelový příspěvek mimo rozpočet organizace a poskytneme botanické zahradě na obnovu skleníků 2 160 000 korun," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.