Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 21

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

03.12.2021
Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

 

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

29.11.2021
S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

27.11.2021
Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

26.11.2021
Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

 

V Lučanech se uskuteční sbírka Diakonie Broumov

21.11.2021
Od 22. listopadu do 26. listopadu 2021 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov, sociální družstvo, v přízemí budovy Městského úřadu Lučany nad Nisou. Seznam věcí, které můžete do sbírky přinést

 

V Těpeřích poběží Memoriál Vojty Romaniuka

20.11.2021
V sobotu 27. listopadu proběhne v Těpeřích Memoriál Vojty Romaniuka. Jedná se o závod v orientačním běhu na počest 18 letého Vojty, který letos v červnu po 10 letech prohrál boj s rakovinou. Běh je vzpomínkový, zúčastní se také zaměstnanci hospicu DUHA, který Vojtovi a jeho rodině poskytnul nezbytnou péči. Memoriálem chceme začít sérii témat, kterými přitáhneme pozornost čtenářů k hospicové péči, její dostupnosti a podpoře. Samotný běh začíná v 11 hodin.

 

Krajský web poběží lépe. Díky novému softwaru, který používají i na poštách

18.11.2021
Česká Pošta, ČEZ, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky i Český statistický úřad. Po bok těchto význačných institucí se zařadil také Liberecký kraj. Jeho internetové stránky stejně jako ve výše uvedených případech hlídá software Zabbix, jehož úlohou je zabezpečit lepší funkčnost rozsáhlé krajské webové prezentace a zamezit výpadkům webu. „V rámci zajištění funkčnosti krajského webu je využití tohoto systému velkým krokem kupředu," prohlásil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Zabbix, který je open source software z rodiny NAGIOS, komplexně hlídá funkčnost krajského webu, zabraňuje jeho přetížení a aktivně sám upozorňuje na nedostatky, chyby, nefunkční stránky a případné hrozby a rizika.

 

Nový systém sběru separovaných odpadů se v Turnově rozběhl

16.11.2021
Se začátkem listopadu se rozjel nový systém sběru odpadů v Turnově. Pokud bydlíte v rodinném nebo bytovém domě, počítejte se stejnými termíny svozů jako dříve. Termíny svozů v jednotlivých částech Turnova byly zachovány. Změnila se pouze frekvence, střídá se odvoz směsného a tříděného odpadu. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Události 17. listopadu si připomenou i v Jablonci nad Nisou

16.11.2021
Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve středu 17. listopadu 2021 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Hraniční přechod Hrádek nad Nisou – Porajów bude od 12. listopadu uzavřen

11.11.2021
Z důvodu opravy mostu přes Oldřichovský potok bude od 12. listopadu 2021 uzavřen hraniční přechod Hrádek nad Nisou - Porajów. Uzavírka skončí letos 6. prosince. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/35, a to směrem do Polska přes hraniční přechod R35 na Bogatynii a Zittau.

 

Nalezeno článků: 2005, zobrazeno: 201-210

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace