Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 22

Cenný secesní závěs se po století vrátil do Turnova. Dorazil ze zámoří

06.11.2021

Více než 100 let starý secesní závěs s opály, perlami a syntetickými drahokamy získalo do svých sbírek Muzeum Českého ráje v Turnově. Vznikl počátkem minulého století v turnovské šperkařské škole a do města svého zrodu se vrátil oklikou přes zámoří. „To, že se do Muzea Českého ráje dostane šperk až zpoza oceánu a vrátí se tak do města svého vzniku, je dokladem velké důvěry v odbornost místních kurátorů a ve skvělou úroveň sbírek i celého muzea," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě dál povede Zdeněk Vitáček

05.11.2021
Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, které je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, povede dalších šest let jeho dosavadní ředitel Zdeněk Vitáček. Úspěšně prošel konkurzem a do funkce jej k 1. prosinci tohoto roku opět potvrdili krajští radní. „Pan Vitáček za dobu svého vedení českolipského muzea mnohokrát prokázal, že je odborníkem na svém místě. Pod jeho řízením se muzeum rozrostlo o zajímavé expozice a hostilo řadu poutavých výstav. Zvládl zdárně vést instituci i v době koronavirové, kdy během svého uzavření muzeum nabídlo procházku výstavami on-line. Svou pozici obhájil zaslouženě a přeji mu hodně dalších úspěchů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Aktuální uzavírky na konci října v Jablonci nad Nisou

31.10.2021
Částečně bude uzavřený úsek ulice Arbesova od č. p. 28 k objektu v ulici Finské domky č. p. 32. U křižovatky ulice Arbesova s ulicí Pobřežní bude část komunikace krátkodobě úplně uzavřená stejně jako část ulice Finské domky od křižovatky s ulicí Arbesova po objekt s č. p. 31. Uzavírky potrvají od 31. října do 12. listopadu a jejich důvodem je pokládka asfaltových povrchů po rekonstrukci plynovodu a přípojek.

 

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

31.10.2021
Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Jablonečtí strážníci zvýší hlídkovou činnost na hřbitovech

29.10.2021
Od soboty 30. října se zvýší hlídková činnost Městské policie Jablonec nad Nisou na všech šesti jabloneckých městských hřbitovech kvůli Svátku všech svatých. Předpokládá se, že kvůli Dušičkám se zvýší pohyb osob i vozidel, proto se strážníci zaměří na kontrolu veřejného pořádku, případných drobných krádežích a dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu.

 

V Josefově Dole zvou na Tajemný hrad v Karpatech

29.10.2021
DS J. K. Tyl Josefův Důl zve na reprízu komedie Tajemný hrad v Karpatech, podle Julese Vernea napsal Vít Peřina. Představení se bude konat v divadle v Josefově Dole v sobotu 30. října od 19.30. Pořadatelé prosí diváky, aby dodržovali platná hygienická opatření.

 

V době prázdnin nejezdí v Jablonci školní linky

27.10.2021
Během podzimních prázdnin, tedy ve dnech 27. až 29. října, nebudou v Jablonci nad Nisou jezdit školní linky MHD č. 131, 132, 133 a spoje označeném v jízdních řádech číslicí 40.

 

Na Poušti bude premiéra baletní meditace O svaté Ludmile

27.10.2021
Už 51. Koncert Na Poušti se koná ve čtvrtek 28. října od 14.30 v kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem. Bude zde světová premiéra nového díla Bohuslava Lédla: baletní meditace O svaté Ludmile. Součástí koncertu bude vernisáž výstavy k 1100. výročí smrti sv. Ludmily. „Připomínáme proticovidová opatření a doporučujeme teplé oblečení. Přejeme krásné prožití státního svátku a vše dobré," uvedl za organizátory Martin Tomešek.

 

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

26.10.2021
Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.

 

Nová sanita pro jabloneckou nemocnici

24.10.2021
Na základě návrhu odboru sociálních věcí a zdravotnictví jabloneckého magistrátu byl iniciován dodatek ke smlouvě, díky kterému Nemocnice Jablonec z již poskytnutého příspěvku koupí novou sanitu. Návrh zastupitelé schválili a nemocnice tak vyřešila nejen náklady související s přestěhováním očkovacího centra, ale získá i zbrusu novou sanitu. Původně byly dva miliony z městského rozpočtu celé určené na úhradu nákladu s přestěhováním očkovacího centra z městské sportovní haly a jeho novým vybudováním v areálu nemocnice. „Na základě žádosti nemocnice však zastupitelé schválili změnu struktury příspěvku. Na výlohy se stěhováním nemocnice vyčerpala necelých 625 tisíc korun. Za zbylých 1,4 milionu korun nemocnice koupila sanitní vůz," informoval náměstek pro oblast sociální David Mánek.

 

Nalezeno článků: 2002, zobrazeno: 211-220

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace