Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 22

Dotace pro Sport Jablonec ve výši 67 milionů korun

25.12.2022
Společnost SPORT Jablonec, s.r.o., požádala o účelovou dotaci na rok 2023 ve výši necelých 67 milionů korun. Tu společnost použije na financování provozu od ledna 2023. Po schválení městského rozpočtu v únoru 2023 se výše dotace upraví. „Důvodem pro předložení návrhu na poskytnutí dotace pro rok 2023 na jednání prosincového zastupitelstva, tedy ještě před schválením rozpočtu, je skutečnost, že SPORT, s.r.o., potřebuje finanční prostředky na provoz již od ledna, což zákon umožňuje. Jde o stejný postup jako v minulých letech," uvedl jablonecký náměstek pro správu majetku Petr Roubíček.

 

Svatoštěpánský výstup na Bramberk

22.12.2022
V pondělí 26. prosince 2022 od 13:30 bude probíhat tradiční Svatoštěpánský výstup na Bramberk. Bude otevřena rozhledna a připraven speciální grog Bramberák.

 

Řidiči, dávejte pozor na ledovku!

21.12.2022
Policie upozorňuje řidiče na ledovku, která se i ve středu 21. prosince stále tvoří na různých místech po silnicích v Libereckém kraji. Od půlnoci do osmi hodin na lince 158 přijali 14 oznámení o dopravních nehodách, které se staly napříč celým krajem. Naštěstí se při nich nikdo vážně nezranil. Současně připomínají policisté chodcům, že stejná ledovka jako na silnicích se samozřejmě tvoří i na chodnících. Je tedy nutné, aby i oni dbali zvýšené opatrnosti.

 

Společné Vánoce v Jablonci pro všechny na Štědrý den

18.12.2022
Deset tisíc korun daruje statutární město Jablonec nad Nisou ze svého rozpočtu Petru Štěpánkovi. Tímto způsobem město přispěje na pořádání akce Společné Vánoce v Jablonci v roce 2022. „Společné Vánoce v Jablonci proběhnou na Štědrý den v době od 7.30 do 9 hodin a spočívají v pomoci lidem bez domova a lidem sociálně slabým tím, že dostanou teplé jídlo," upřesnil jablonecký primátor Miloš Vele. Společné Vánoce v Jablonci proběhnou poprvé u restaurace Radnice na Mírovém náměstí, organizátoři by poté rádi navázali i dalšími ročníky. Kromě města a zmíněné restaurace se bude na charitativní akci podílet také Nemocnice Jablonec, Pekárna Lučany a firma Marko.

 

Kvůli opravě uzavřou 18. prosince liberecký tunel

15.12.2022
Ředitelství silnic a dálnic ČR upozorňuje na úplné uzavření pravého tubusu libereckého tunelu na silnici I/35 ve směru na Prahu, ke kterému dojde v neděli 18. prosince zhruba od 00:00 do 4:00. V tomto čase zde bude probíhat oprava veřejného osvětlení a pro řidiče zde bude dopravně značená objízdná trasa.

 

Turnov je po podzimu v divizi osmý, přípravu zahájí v polovině ledna

15.12.2022
Fotbalisté nováčka divize C z Turnova skončili v podzimní části sezony na 8. místě. V prvních zápasech si zvykali na vyšší soutěž, některým hráčům chyběla zkušenost z těžších zápasů, postupně se ale chytli a dokázali vyhrávat i na hřištích soupeřů. Podrobný článek na Našem Pojizeří

 

O historii betlémů bude v Jilemnici povídat Bohunka Krámská

12.12.2022
Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na přednášku etnografky Bohunky Krámské O historii betlémů v severovýchodních Čechách. Po přednášce následuje ukázka pohyblivých betlémů přímo v expozici. Akce se uskuteční ve středu 14. prosince od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

 

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

06.12.2022
Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

 

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

05.12.2022
Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

 

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

30.11.2022
Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

 

Nalezeno článků: 2202, zobrazeno: 211-220

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace