Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 35

Pro vyhlídku Horník můžete v Rozhledně roku hlasovat do 28. února!

27.02.2022
Vyhlídka Horník, jež je součástí vyhlídkového lesoparku Hlídka na Stráži, byla Klubem přátel rozhleden zařazena do soutěže Rozhledna roku. Hlasování v této anketě končí už v pondělí, tedy 28. 2. 2022, máte tedy poslední šanci se zapojit! Podrobný článek

 

Kraj podpoří ekologickou výchovu. Žádat o dotace lze do konce února

22.02.2022
Na podporu činnosti škol, neziskových organizací, obcí i jednotlivců v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty se zaměřuje dlouholetý dotační program Libereckého kraje číslo 8.1, v němž je možné až do 28. února žádat o finanční příspěvek. Nyní nově tento program podporuje také dlouhodobou práci s mládeží v oblasti životního prostředí a zemědělství - tedy různé oddíly mladých ochránců přírody, včelařské, rybářské a myslivecké kroužky. „Jeho prostřednictvím chceme podporovat organizace, které se věnují ekologické výchově v menším rozsahu a svou činností doplňují mozaiku těchto aktivit pro obyvatele i návštěvníky kraje. Střediskům a dalším organizacím, které poskytují ekologickou výchovu ve větším rozsahu, plánujeme od letošního roku pomáhat dlouhodobě. Naším cílem je tyto organizace stabilizovat a umožnit, aby se na celém území kraje rozvíjely na společném základě," uvedl krajský radní za životní prostředí a zemědělství Václav Židek.  K rozdělení je připraveno 1,4 milionu korun, přičemž žadatelé mohou na projekt získat až 150 tisíc korun.

 

V březnu bude u jablonecké přehrady probíhat kácení

21.02.2022
V průběhu března pokácí Povodí Labe na břehu vodní nádrže Mšeno v blízkosti ulice Za Hrází tři vrby, z nichž jednu tvoří více kmenů. Všechny tři dřeviny jsou ve velmi špatné zdravotním stavu a jsou pro své okolí nebezpečné. Po domluvě s oddělením životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu Povodí Labe vysází náhradní zeleň.

 

Strážci KRNAP absolvovali školení sebeobrany

19.02.2022
Zvýšení bezpečnosti stráže přírody, schopnosti deeskalace hrozícího konfliktu a kompetence eliminovat případného agresivního útočníka má za cíl cyklus seminářů o umění sebeobrany, který pro strážce připravila Správa Krkonošského národního parku společně se zástupci České Krav Maga Asociace (ČKMA). V pátek absolvovali strážci ve známém izraelském sebeobranném a taktickém systému první výcvik. Více podrobností

 

Horská služba Krkonoše varuje před ledovkou a náledím

18.02.2022
Horská služba Krkonoše v pátek 18. února varuje před ledovkou a náledím. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

 

Výstava Železnobrodský Edward Kelly připomíná Jiřího Plachého

15.02.2022
V Národopisné expozici Městského muzea na Bělišti se od listopadu koná výstava Železnobrodský Edward Kelly - Jiří Plachý. Výstava připomíná herce, režiséra, divadelního pedagoga a železnobrodského rodáka Jiřího Plachého, kterého můžete znát například jako představitele anglického alchymisty Edwarda Kellyho v dvoudílné historické komedii režiséra Martina Friče Císařův pekař - Pekařův císař. Jiří Plachy starší sehrál řadu rolí na prknech smíchovského Švandova divadla, Divadla na Vinohradech i Národního divadla. Výstava potrvá do 27. února 2022.

 

Na jablonecké radnici zavlaje tibetská vlajka

12.02.2022
Jablonečtí zastupitelé schválili vyvěšení tibetské vlajky podporující mezinárodní kampaň, a to ve čtvrtek 10. března. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Z více než šesti tisíc samosprávných celků České republiky v loňském roce 10. března vyvěsilo tibetskou vlajku 838 měst, obcí, městských částí nebo krajů.

 

Turnovské muzeum otevírá k 750. výročí města tři nové výstavy

11.02.2022
Muzeum Českého ráje v Turnově ve čtvrtek 10. února v 17 hodin zahájilo tři nové výstavy pořádané u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o Turnově. Můžete se těšit na poutavou cestu historií Turnova od nejstarších sídelních nálezů. Výstava Náměstí, kterým šly dějiny bude vyprávět příběh pomyslného středu města Turnov. A nebude chybět ani tradice šperkařská, a to v osobnosti Antonína Karče, jenž formoval turnovskou šperkařskou školu v období secese a art-deca. Více podrobbností na Našem Pojizeří

 

Občané Hodkovic nad Mohelkou se mohou ptát hejtmana

10.02.2022
Hejtman Martin Půta pokračuje ve svých cestách po kraji. V pátek 11. února zavítá do Hodkovic nad Mohelkou. Hejtmanský den začne v 8 hodin setkáním se starostkou Markétou Khauerovou, která provede Martina Půtu celým programem. Ten zakončí tradiční beseda s občany v penzionu V Údolí v Jílovém od 16 do 17 hodin.

 

Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun

08.02.2022
Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022. „Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25 200 000 korun," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkov.

 

Nalezeno článků: 2187, zobrazeno: 341-350

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace