Studenecké míle 2023 vyrazí i na Špindlerovu boudu

26.05.2023 22:46:14 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec

Studenecké míle 2023 vyrazí i na Špindlerovu boudu

Veteránské akce lahodí oku nejednoho fanouška historií vonící techniky našich dědečků a babiček. Už 16. ročník Studeneckých mílí se vydá v sobotu 27. května ze Studence na Špindlerovu boudu.

Historie vyjížděk veteránů nazvaných Studenecké míle sahá až do roku 2008, kdy Jindra Synek založil soutěž historických vozidel, za podpory místní obce Studenec, která navazuje na tradici přelomu tisíciletí, kdy se v okolí Studence konal Krakonošův okruh. Prvních ročníků se zúčastnilo na osm desítek vozidel a soutěž postupně nabývala na popularitě a rekordního ročníku se zúčastnilo kolem 250 aut a motocyklů.

Studenecké míle za léta své existence měnily trasu i ocenění, ale vždy zůstala věrná pohodové vyjížďce podkrkonoším. Pořadatelský sbor se také pěkně rozrostl a každý má na starosti svoje zařizování. V letech 2020-2021 byly organizovány jen samostatné vyjížďky, ale i tak soutěž v době covidové přežila a můžeme se těšit i letos na pěkná vozidla i bohatý doprovodný program, který si pro Vás organizátoři připravili.

V sobotu 27. května se v amfiteátru Studenec sejdou hned v 8h soutěžící k prezentaci, mezi devátou hodinou a jedenáctou Vám zahraje skupina The Grooves Jazzband. Pak následuje rozprava účastníků vyjížďky a start na Špindlerovku bude následovat v 11,30 a trvat zhruba do 13 hodin. Odpolední program zahájí v 15 hodin skupina Adaptace a bude hrát do 17 hodin, potom následuje vyhlášení v 17,30 a od 20 hodin začíná pak tradiční Pomílová zábava s Vaťákem a Megaděsem pořádaná SK Studenec.

Letos se pro velký zájem ukončilo přihlašování motocyklů a automobilů již 7. 3. a na 200 přihlášených exponátů do roku výroby 1970 čeká tentokrát vyjížďka na Špindlerovku, kde už se v minulosti také několikrát objevily.

Trasa vyjížďky Studeneckých mílí 2023: Studenec - centrum akce, místní amfiteátr, Jilemnice, Benecko, Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Špindlerova bouda.

Pořadatel si klade za čest zpříjemnit soutěžícím a milovníkům veteránů sobotu 27. 5. Akce se koná za běžného provozu. Při akci naleznou děti skákací hrad, občerstvení, ale i výstavu historické zemědělské techniky. Poděkování patří také všem sponzorům akce.

Předchozí ročníky závodu:

2022: FOTO: Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce

2018: Obrazem: 11. ročník závodu Studenecké míle

2017: Obrazem: Jubilejní desátý ročník závodu Studenecké míle

2016: Obrazem: Závod historických automobilů Studenecké míle

2015: FOTO: Studenecké míle zavedly historické krasavce do západních Krkonoš

2014: FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

2013: FOTO: Studenecké míle představily fandům v Podkrkonoší vzácné skvosty

2012: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna
Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
20.07.: Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT