Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 40

Výstavou v Hejnicích připomínají krajináře Jizerských hor

05.07.2021
Na léto 2021 připravila Městská galerie MY Jablonec nad Nisou výstavu krajináře Jizerských hor Wenzela Franze Jägera. Byla zahájena v pátek 2. července ve výstavní síni kláštera v Hejnicích. Výstavní síň je otevřena denně od 9 do 18 hodin a potrvá do 5. září. Na menší výstavu v malířově rodném kraji bude navazovat rozsáhlejší podzimní výstava v Jablonci nad Nisou.

 

Procházka s průvodcem ve stopách Stezky svobody

03.07.2021
Kulturní komise města Lučany nad Nisou pořádá v pondělí 5. července 2021 procházku s průvodcem ve stopách Stezky svobody (od kostela ke kostelu). Sraz je ve 13.15 v Horním Maxově u kostela.

 

Převod botanické zahrady a ZOO v Liberci pod kraj pokračuje

02.07.2021
K dalšímu kroku došlo v rámci probíhajícího převodu liberecké zoologické a botanické zahrady z příspěvkových organizací města na krajské. S účinností od 1. července zřídilo zastupitelstvo kraje organizace, nazvané Zoo Liberec a Botanická zahrada Liberec - LK a rada kraje na svém úterním zasedání jmenovala jejich vedení; do funkcí byli k 1. červenci potvrzeni dosavadní ředitelé. „Botanickou zahradu nadále povede Miloslav Studnička a zoologickou zahradu David Nejedlo. Při převodu zahrad na Liberecký kraj potřebujeme zajistit kontinuitu. Stávající ředitelé jsou odborníky na českém i evropském poli a mají mnohaleté zkušenosti, objasnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Dřívější zpráva k tématu

 

MHD na Jablonecku o letních prázdninách

30.06.2021
Od 1. července do 31. srpna nebudou v Jablonci nad Nisou jezdit školní linky 131, 132, 133 a spoje označené číslicí 40 a 44. Dále bude omezený rozsah provozu linky č. 113 (Autobusové nádraží - Malé Vrkoslavice - Kokonín). Na lince budou jezdit pouze dopolední spoje, ostatní spoje vedené přes Malé Vrkoslavice zajistí linka č. 105 Horní Proseč - Autobusové nádraží - Kokonín. Od 1. července končí provoz mimořádné linky z autobusového nádraží k očkovacímu centru.

 

Nadace Euronisa vyhlašuje otevřené kolo

28.06.2021
Od pátku 25. června se mohou o podporu svých projektů z oblastí sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací ucházet neziskové organizace registrované na území České republiky a zároveň působící v Euroregionu Nisa, který leží na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. O příspěvek na činnosti zlepšující život různě znevýhodněných lidí mohou zažádat až do pátku 24. září 2021. V letošním roce budou podpořeny projekty v minimální výši 30 tisíc korun. Výše rozdělené částky bude známa až na podzim, po uskutečnění benefiční aukce umění plánované na 20. 11. 2021 v Oblastní galerii Liberec. Podrobné podmínky pro poskytnutí nadačních příspěvků, formulář žádosti a další informace najdou zájemci na stránkách www.euronisa.cz.

 

Zástupci kraje vyhlásí Knihu roku. V úterý v liberecké knihovně

27.06.2021
Již počtvrté se letos konala soutěž Kniha roku Libereckého kraje. Jejím cílem je ocenit autory a nakladatele za mimořádný literární počin, který se jakkoliv vztahuje k Libereckému kraji. Vítěze tohoto ročníku vyhlásí 29. června od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci. „Jako jediný kraj pořádáme soutěž tohoto druhu. Od začátku jsme chtěli podpořit nakladatele a autory ve vydávání knih formou propagace jednotlivých titulů. Jsme rádi, že přihlášky do soutěže chodí, ale myslím, že v regionu vychází i další knihy. Rádi bychom je v soutěži přivítali", doporučuje Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Podrobný článek

 

V Lučanech organizují pomoc pro obce zničené tornádem

25.06.2021
Město Lučany nad Nisou organizuje materiální pomoc pro obce zničené tornádem na jihu Moravy. Materiální pomoc doneste od pondělí 28. června 2021 od 7 hodin na Městský úřad Lučany nad Nisou.

 

Kraj daruje peníze nemocnici na sekvenaci vzorků

22.06.2021
Na jednání Rady Libereckého kraje zazněl záměr podpořit formou finančního daru z Krizového fondu Libereckého kraje sekvenování viru SARS-CoV-2 metodou NGS (tzv. sekvenování nové generace) v Krajské nemocnici Liberec, a to za období měsíce června 2021. „Sekvenace se již v nemocnici provádí a je velmi důležitá pro včasné vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v kraji. Zatím ale není jiným zdravotnickým zařízením než těm státním, hrazena. Podle vyjádření ministra Adama Vojtěcha na posledním jednání vlády ČR s Radou Asociace krajů ČR by měla být proplácena z prostředků zdravotního pojištění," uvedl hejtman Martin Půta. Odhadované maximální měsíční náklady na sekvenování v KNL, a. s. jsou 1,3 miliony korun. „Připravenost podílet se na financování sekvenace viru SARS-CoV-2 částkou až do výše jednoho milionu korun vyjádřila také Krajská hygienická stanice Libereckého kraje," dodal hejtman.

 

Letní turistické autobusy Český ráj

17.06.2021
Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

 

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

17.06.2021
Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností

 

Nalezeno článků: 2122, zobrazeno: 391-400

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace