Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 40

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

29.11.2021
S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

27.11.2021
Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

26.11.2021
Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

 

V Lučanech se uskuteční sbírka Diakonie Broumov

21.11.2021
Od 22. listopadu do 26. listopadu 2021 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov, sociální družstvo, v přízemí budovy Městského úřadu Lučany nad Nisou. Seznam věcí, které můžete do sbírky přinést

 

V Těpeřích poběží Memoriál Vojty Romaniuka

20.11.2021
V sobotu 27. listopadu proběhne v Těpeřích Memoriál Vojty Romaniuka. Jedná se o závod v orientačním běhu na počest 18 letého Vojty, který letos v červnu po 10 letech prohrál boj s rakovinou. Běh je vzpomínkový, zúčastní se také zaměstnanci hospicu DUHA, který Vojtovi a jeho rodině poskytnul nezbytnou péči. Memoriálem chceme začít sérii témat, kterými přitáhneme pozornost čtenářů k hospicové péči, její dostupnosti a podpoře. Samotný běh začíná v 11 hodin.

 

Krajský web poběží lépe. Díky novému softwaru, který používají i na poštách

18.11.2021
Česká Pošta, ČEZ, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky i Český statistický úřad. Po bok těchto význačných institucí se zařadil také Liberecký kraj. Jeho internetové stránky stejně jako ve výše uvedených případech hlídá software Zabbix, jehož úlohou je zabezpečit lepší funkčnost rozsáhlé krajské webové prezentace a zamezit výpadkům webu. „V rámci zajištění funkčnosti krajského webu je využití tohoto systému velkým krokem kupředu," prohlásil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Zabbix, který je open source software z rodiny NAGIOS, komplexně hlídá funkčnost krajského webu, zabraňuje jeho přetížení a aktivně sám upozorňuje na nedostatky, chyby, nefunkční stránky a případné hrozby a rizika.

 

Nový systém sběru separovaných odpadů se v Turnově rozběhl

16.11.2021
Se začátkem listopadu se rozjel nový systém sběru odpadů v Turnově. Pokud bydlíte v rodinném nebo bytovém domě, počítejte se stejnými termíny svozů jako dříve. Termíny svozů v jednotlivých částech Turnova byly zachovány. Změnila se pouze frekvence, střídá se odvoz směsného a tříděného odpadu. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Události 17. listopadu si připomenou i v Jablonci nad Nisou

16.11.2021
Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve středu 17. listopadu 2021 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Hraniční přechod Hrádek nad Nisou – Porajów bude od 12. listopadu uzavřen

11.11.2021
Z důvodu opravy mostu přes Oldřichovský potok bude od 12. listopadu 2021 uzavřen hraniční přechod Hrádek nad Nisou - Porajów. Uzavírka skončí letos 6. prosince. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/35, a to směrem do Polska přes hraniční přechod R35 na Bogatynii a Zittau.

 

Listopadové koncerty Redl a Horkýže Slíže v Jablonci zrušeny!

10.11.2021
S podzimním nárůstem onemocnění dochází ke komplikacím i na poli kultury. Bohužel hned dva nejbližší koncerty musely být zrušeny. Do Jablonce ze Slovenska nepřijede kapela Horkýže Slíže a nevystoupí ani Vlasta Redl. Oba koncerty byly plánované v Eurocentru na tento týden - 11. a 12. listopadu. Vstupné bude v plné výši vráceno! Zároveň upozorňují pořadatelé majitele vstupenek na neuskutečněné akce v roce 2020, že mají možnost vstupenky vrátit ještě do konce letošního listopadu.

 

Nalezeno článků: 2195, zobrazeno: 391-400

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace