Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 6

Otevřeli sjezd a nájezd na I/10 v turnovské ulici Fučíkova

12.12.2023
S předstihem dochází ke zprovoznění nového sjezdu a nájezdu na I/10 ve Fučíkově ulici v Turnově, původně měl být dokončen na jaře příštího roku. Do budoucna by měl přinést výrazné zklidnění pro Nádražní ulici, a díky souvisejícím opatřením také pro celou přiléhající bytovou oblast. Více podrobností

 

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

03.12.2023
Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

 

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

02.12.2023
Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.

 

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

26.11.2023
Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

 

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

24.11.2023
Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).

 

Informační středisko magistrátu bude 23. listopadu zavřené

22.11.2023
Ve čtvrtek 23. listopadu bude informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice do 12.30 hodin z provozních důvodů uzavřené. Pro Czech Point, ověřování a poplatky lze využít v době od 8 do -11.30 hodin magistrátní pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Pozor na úplnou uzavírku v jablonecké ulici U Přehrady

20.11.2023
V termínu od 20. do 26. listopadu se úplně uzavře část ulice U Přehrady, a to od křižovatky s ulicí Smetanovou (včetně křižovatky) až po objekt čp. 69. Uzavírka zaslepí ulici Za Hrází. Celá potrvá dva dny v daném časovém rozmezí a jejím důvodem je pokládka asfaltového koberce po prováděných opravách. Objízdná trasa povede obousměrně z ulice Palackého ulicemi Mánesova, Vysoká a Březová do ulice U Přehrady.

 

Ukrajinská organizace Flóra obdržela od kraje přístroj na měření radonu

18.11.2023
Digitální detektor radonu AirThings Corentium Home (224 B/m3) obdržela jako dar ukrajinská nezisková organizace FLÓRA. Přístroj dokáže indikovat hladinu radonu do 24 hodin. Cena přístroje činí 4448 korun včetně DPH. „Přístroj pomůže odhalit místa, kde je mnohonásobně překročena běžná úroveň radioaktivity. Ruská invaze na Ukrajině totiž způsobila, že nevyužité uranové doly jsou nyní nebezpečné pro obyvatele. Darování detektoru je další z příkladů - byť symbolický -, jak pomoci zemi, která se brání proti vpádu agresivního nepřítele," uvedl Josef Jadrný, emeritní náměstek Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

 

V Jablonci si připomenou 17. listopad u pomníku

15.11.2023
Statutární město Jablonec nad Nisou zve veřejnost na připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu 2023 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Jablonecká nemocnice se zapojí do Světového dne diabetu

13.11.2023
Mezinárodní federace pro cukrovku stanovila 14. listopad Světovým dnem diabetu. Cukrovka patří mezi nejrychleji se šířící choroby na světě. I proto se letos se Jablonecká nemocnice rozhodla, zúčastnit se kampaně, která je zaměřena na rozšíření povědomí o problematice cukrovky mezi širokou veřejnost. Na tento Světový den je tak pro zájemce připraveno měření glykémie, krevního tlaku, následná konzultace s interním lékařem a edukační materiál. Akce proběhne v prostorách před kaplí nemocnice od 9 do 11 hodin.

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 51-60

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace