Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 6

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

26.11.2022
Bigbítek je přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. V turnovském klubu KUS zahraje v sobotu 26. listopadu od 19 hodin. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

24.11.2022
Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

 

Kraj přispěje liberecké nemocnici na určování vzorků na koronavirus

22.11.2022
Určování nových mutací viru SARS-CoV-2 v Krajské nemocnici Liberec podpoří Liberecký kraj částkou 148 750 korun ze svého krizového fondu. Jedná se o metodu NGS (tzv. sekvenování nové generace). „Pořád se ještě nemůže tvářit, že koronavirus neexistuje. Určování nových mutací viru SARS-CoV-2 je velmi důležité pro včasné vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v Libereckém kraji," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. V období od ledna do září letošního roku provedla liberecká nemocnice 85 sekvenací celého genomu SARS-CoV-2. Stejnou částkou jako Liberecký kraj přispěje také Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci. Celkové náklady na určování vzorků jsou odhadovány na více než milion korun.

 

Plánované listopadové uzavírky v Jablonci nad Nisou

18.11.2022
V době od 21. do 30. listopadu se bude pokládat nový asfaltový koberec v ulici Žitná, a to od křižovatky s ulicí Riegrova po objekt s č. p. 3263/11 včetně nájezdů k objektům. Nový asfalt se ve stejném období položí také v ulici Smetanova v místě křižovatky s ulicí U Přehrady, v ulici Za Hrází na křižovatce s ulicí U Přehrady, nový povrch dostanou také oba chodníky ulic U Přehrady. Částečnou uzavírku si od 21. listopadu vyžádají výkopové práce v ulici Za Hrází. Kopat se bude kvůli pokládce plynovodu, dopravu bude řídit semafor. Ulice Smetanova bude ve směru od ulice U Přehrady jednosměrná po křižovatku s ulicí U Rybníka. Chodníky se budou uzavírat postupně úplně podle postupu prací. Přechod přes výkop vždy zajistí lávka. Zemní práce potrvají do konce listopadu.

 

Omezený provoz na silnici Mimoň - hranice kraje

17.11.2022
Od 15. listopadu (pravděpodobně od 10 hodin) až do 30. června příštího roku bude platit na silnici II/268 z Mimoně na hranici kraje provoz vedený střídavě v jednom pásu.

 

Upozornění MHD Jablonec

14.11.2022
Od pondělí 14. listopadu bude prodejní a informační kancelář MHD v budově jabloneckého Eurocentra fungovat opět v plném provozu, tedy: po - pá 7-12:30, 13-19; so 7-13; ne 13-19 hod.

 

Podpoří ekologické vytápění. Kraj přispěje na akumulační nádoby

10.11.2022
Podpořit efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění. To je cílem aktualizovaného programu z dotačního fondu kraje, který nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Je v něm vyčleněno téměř 1,4 milionu korun. Podmínky programu odsouhlasila na svém posledním zasedání Rada Libereckého kraje. „Jsem rád, že Liberecký kraj opět podpoří efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění formou dotačního programu, kterým domácnosti doplní topnou soustavu o akumulační nádobu. Sníží se díky ní znečištění ovzduší emisemi z domácího vytápění a dosáhne se úspory paliva, vyššího tepelného komfortu, nižších nákladů na energii a nižších nákladů na obsluhu," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.kızılay dershane

 

Změny v opatřeních na linkách MHD, ruší zastávku v ulici Široká

08.11.2022
Od pondělí 7. listopadu se ruší v ulici Široká zastávka MHD. Důvodem je změna dopravního režimu a zvýšení bezpečnosti. „Od 7. 11. se v ulici Široká ruší pro linky č. 103, 105, 114 a 133 zastávka Proseč nad Nisou, Široká, a to ve směru z Horní Proseče do centra města. Náhradní zastávka je Proseč nad Nisou, U Tenisu," řekl ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar. Zároveň se od stejného data, tedy od pondělí 7. listopadu, upravuje čas odjezdu linky č. 114 z konečné zastávky v Horní Proseči o jednu minutu dříve. Současný odjezd je v 00 minut, nový odjezd v 59 minut.
ankara dershane

 

V železnobrodském divadle bude královská zábava

08.11.2022
Hra plná upřímného humoru Královny, kdy se na jednom lázeňském pokoji sejdou vinnou havárie vodovodního potrubí tři sociálně i generačně rozličné ženy se bude hrát v Městském divadle Železný Brod středa 9. listopadu. Všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a čeká rozhodnutí kam dál. Zjistíte, jaká zábava může být na lázeňském pokoji, kde se sejde V. Cibulková, M. Hudečková a K. Půčková, tři výborné herečky z pražského divadla. Další informace o představení
ankara dershane

 

Na mokrých silnicích se více bouralo, i v Radostné pod Kozákovem

05.11.2022
Krajští hasiči zasahovali v pátek v podvečer u dopravních nehod. Vozidlo skončilo na střeše za Raspenavou směrem na Oldřichov v Hájích, v Radostné pod Kozákovem havarovala dodávka. Mokré silnice, na kterých je spadané listí, kloužou, jezděte prosím opatrně, upozorňují hasiči.

 

Nalezeno článků: 2029, zobrazeno: 51-60

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace