Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 6

Setkání se spisovatelkou a veterinářkou v Lučanech

12.05.2023
Setkání se spisovatelkou a veterinářkou Klárou Pospíšilovou se bude konat 10. května 2023 v 16:00 ve společenské místnosti Městského úřadu Lučany nad Nisou, bude možné některé autorčiny knihy také zakoupit.

 

Změna dopravních opatření v Jablonci od 9. května

08.05.2023
V souvislosti s otevřením provozu části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicemi Mosteckou a Loveckou budou od úterý 9. května spoje linky číslo 102 a 117 opět využívat zastávku ZŠ 5. května. Veškeré informace o jízdních řádech a provozu MHD najdete na webových stránkách společnosti Jablonecká dopravní www.jabloneckadopravni.cz.

 

Jablonecká ulice 5. května by se měla otevřít od druhého květnového víkendu

07.05.2023
Do pátku 5. května bude zavřená jablonecká ulice 5. května. Do tohoto data položí distribuční společnost GasNet živičný povrch, a ukončí tak práce na opravě plynovodu, které po zimní přestávce začaly na konci letošního února. Letošní oprava plynovodu byla pokračováním prací z loňského roku, které byly přerušené kvůli zimnímu počasí. „Plynovod byl ve špatném technickém stavu, a proto jsme jej museli z větší části vyměnit," řekl mluvčí plynárenské společnosti GasNet Tomáš Pernis. Šlo o třetí etapu rozsáhlejší opravy plynovodního potrubí v Jablonci nad Nisou, která se týkala části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicí Mosteckou po křižovatku s ulicí SNP. V těchto dnech už se pracuje na pokládce nového povrchu tak, aby o druhém květnovém víkendu byla ulice 5. května opět v provozu.

 

Kraj podpoří inovace. Mezi firmy a další zájemce rozdělí čtyři miliony

05.05.2023
Dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj inovativní firmy. Jinak tomu není ani v tomto roce. V právě vyhlášeném Regionálním inovačním programu bude možné rozdělit více než čtyři miliony korun. „Podpora rozvoje inovací je jednou z priorit Libereckého kraje, proto bychom i letos chtěli podpořit firmy, které se snaží ke svému podnikatelskému rozvoji využívat inovativní postupy nebo přímo vyvíjejí inovativní výrobky či služby," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Žádosti je možné podávat od 1. května do 14. června a na projekty lze získat částky od 20 do 200 tisíc korun.

 

Primátor Jablonce otevře dveře veřejnosti

03.05.2023
Jablonecký primátor Miloš Vele obnovuje tradici otevřených dveří své kanceláře. Poprvé se tak stane ve středu 3. května. „Rád se budu potkávat s Jablonečany, kteří by se se mnou chtěli podělit o své problémy či přinést konkrétní podněty na změny ve městě. Do mé kanceláře mohou přijít vždy první středu v měsíci," řekl jablonecký primátor Miloš Vele. Na setkání s primátorem je třeba se vždy předem objednat, termíny květnové středy jsou již plné, k dispozici je však středa 7. června a po letních prázdninách pak 6. září, 4. října, 1. listopadu a 6. prosince. Rezervace termínů se činí na sekretariátu primátora telefonicky (483 357 184 nebo 183) nebo písemně na e-mailové adresy hujerova@mestojablonec.cz, hackelova@mestojablonec.cz.

 

Vstupné do Krkonošských muzeí bude v květnu zdarma

30.04.2023
Letošní rok je rokem, kdy si připomínáme 60. výročí založení Krkonošského národního parku. Stalo se tak 17. května 1963. Pro květen proto Správa KRNAP připravila takový malý narozeninový dárek - po celý měsíc budou mít vstupné zdarma do všech poboček Krkonošského muzea děti do 10 let a senioři nad 65 let. Konkrétně se jedná o Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, v Jilemnici, o Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a také lesnicko-mysliveckou expozici Šindelka v Harrachově.

 

Sto tisíc po TULku

24.04.2023
Sto tisíc daruje statutární město Technické univerzitě Liberec, konkrétně jabloneckému pracovišti, na projekt Podpora vzdělávání na Fakultě textilní TUL, detašované pracoviště v Jablonci nad Nisou. S textilní fakultou Technické univerzity Liberec uzavřelo statutární město Jablonec nad Nisou v březnu roku 2015 Memorandum o spolupráci. Fakulta garantuje akreditovaný bakalářský studijní obor Textilní a oděvní návrhářství, jehož součástí je studijní zaměření Návrhářství skla a šperku a navazující magisterský studijní program Design - textil, oděv, sklo a šperk na jabloneckém pracovišti. V minulých letech město opakovaně podpořilo fakultu stejnou částkou, v roce 2021 to bylo dokonce 150 tisíc Kč. „Peněžitý dar je určený k pokrytí části provozních nákladů (například materiál, servis strojů a část režií) detašovaného pracoviště Katedry designu TUL v Jablonci nad Nisou," informovala náměstkyně Jana Hamplová.kızılay dershane

 

Opraví mostní zábradlí přes Bílou Nisu ve Mšeně

23.04.2023
Z důvodu havarijního stavu mostního zábradlí na mostě přes Bílou Nisu ve Mšeně u bývalé Silky, zde bude ve dnech od 18. do 25. dubna uzavřen chodník pro pěší. „V uvedeném termínu proběhne demontáž stávajícího mostního zábradlí a následná montáž zábradlí nového," upřesnil důvod omezení Jan Díl, zástupce společnosti Silnice LK a. s.

 

Akce Peče celý Turnov zve šikovné pekaře

22.04.2023
Parlament mládeže města Turnova za podpory Kulturního centra Turnov srdečně zve na slané i sladké pečení. Staňte se na chvíli pekaři, přijďte ochutnávat, a nebo nejlépe obojí! Akce Peče celý Turnov se koná v neděli 23. dubna 2023 od 15:00 do 17 hodin. Více informací na Našem Pojizeří

 

Kanál bez víka byl v jablonecké ulici U Přehrady

19.04.2023
Řidič autobusu nahlásil na operační chybějící víko od kanálu na autobusové zastávce v ulici U Přehrady. Vyslaná hlídka městské policie na místě zjistila propadlý kanál. Tuto skutečnost strážníci nahlásili pracovníkovi Severočeských vodovodů a kanalizací. Místo označili páskou zákaz vstupu, aby propadlý kanál zviditelnili a nedošlo k případnému zranění osob.

 

Nalezeno článků: 2098, zobrazeno: 51-60

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: Největší posun třídění v Turnově
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace