Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 6

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

25.02.2024
Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

23.02.2024
Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

20.02.2024
Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Vinnetou se vrací do Turnova!

18.02.2024
Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností

 

Dětský maškarní karneval připravili v Lučanech

17.02.2024
V neděli 18. února se od 14 hodin koná dětský maškarní karneval v lučanském kulturním domě. Připraveny pro Vás jsou soutěže, hudba, občerstvení.

 

Kraj chce obnovit vlaky do polského Zhořelce, zatím pojedou do Zawidówa

16.02.2024
Obnovit přeshraniční železniční spojení z Liberce do polského Zhořelce chce Liberecký kraj. Rozhodl se zatím ve spolupráci s Českými drahami alespoň prodloužit trasy vybraných osobní vlaků na trase z Liberce do Černous do první polské stanice za hranicí, jíž je Zawidów. Zkušební jízda prvního vlaku se uskutečnila počátkem letošního února. Plánovaný termín zahájení provozu je tento rok v dubnu, nyní se čeká na dokončení schvalovacího procesu na polské straně.

 

Zákaz návštěv v Nemocnici Jablonec

06.02.2024
S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci se zvýšeným výskytem virových onemocnění v populaci je Nemocnice Jablonec nucená přijmout preventivní opatření. Proto budou od úterý 6. února až do odvolání zakázané návštěvy na oddělení interny a ortopedie.

 

Jablonečtí strážníci našli muže, po kterém pátrala policie

05.02.2024
Strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou při běžné kontrole veřejného pořádku našli v noci ze soboty na neděli v lesním srubu v ulici K Rybárně spící dvojici. Požádali o průkazy totožnosti a zjistili, že muž z páru je v pátrání Policie ČR, což si hlídka ověřila i na obvodním oddělení Policie ČR Jablonec n. N. Proto dotyčného převezli do rukou státní policie.

 

Kraj podpoří zážitky a řemeslnou turistiku bezmála milionem a půl

04.02.2024
Pestrá a různorodá je podpora kultury, památkové péče i cestovního ruchu ze strany Libereckého kraje. Jako každý rok, i tentokrát vyhlásil kraj dotační program s názvem 7.6 Řemeslná a zážitková turistika 2024. Tento dotační program každoročně přispívá k rozšíření turistické nabídky, tvorby a zavedení nových produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitky a tradiční řemesla na území Libereckého kraje. Tento rok je částka vyčleněná v dotačním programu vyšší, činí 1,3 milionu korun. Zvýšila se i minimální výše dotace na 25 tisíc, nejvýše je pak možné žádat o padesát tisíc korun. Lhůta pro konzultace a podání žádostí je do 29. února. Více informací o programu se nalézá na odkazu https://dotace.kraj-lbc.cz.

 

Pořadatelé zrušili letošní ročník Jizerské padesátky

03.02.2024
Hlavní závod Jizerské padesátky se měl jet příští víkend, sníh na tratích ale taje a příznivá není ani předpověď počasí. Stav tratí potvrdila ranní obhlídka Jizerské magistrály pořadatelů i zástupce pojišťovny. Závodu v okolí Bedřichova se tradičně účastní tisíce lidí, díky pojištění dostanou část startovného zpět.

 

Nalezeno článků: 2202, zobrazeno: 51-60

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace