Akce Český ráj dětem se účastnilo přes pět tisíc návštěvníků

07.05.2016 18:42:09 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Český ráj,Turnov

Akce Český ráj dětem se účastnilo přes pět tisíc návštěvníků

Již potřinácté se konala akce Český ráj dětem, kterou se pravidelně zahajuje turistická sezona v Českém ráji. Letošní zahájení, které proběhlo 30. dubna 2016 na Hruboskalsku, se setkalo s velkým zájmem více než pět tisíc návštěvníků.

Akci přálo krásné počasí a na dopolední putování se vydalo na patnáct set dětí. Trasa vedoucí Hruboskalskem s možností návštěvy hradu Valdštejna patřila k nekrásnějším a byla ze strany účastníků velmi kladně hodnocena. Na Valdštejně bylo pro zájemce připraveno divadelní vystoupení žáků ZŠ Žižkova.

Na trase putování bylo plno všetečných otázek a účastníci pochodu se setkali s postavami z českorajských pověstí, u kterých plnili zajímavé úkoly. Víla Jizerýna jim pomohla najít korálek rubínového skla, skřítek Pelíšek je vyzkoušel ze znalosti rostlinek ze svojí zahrádky, něco málo z pokladu si mohli odnést ze studánky od sobo-teckého hada, od Postiliona dostali sladkou odměnu, černý rytíř jim půjčil jeden ze svých mečů, u čertů stavěli Zebín, hodný vodník Čeperka s Rokytkou jim poradili další směr putování, baba a panna z Trosek se zase jenom hádaly a co dělala na trase tlupa loupežníků, tak o tom by mohli účastníci pochodu vyprávět.

Akce Český ráj dětem 2016<br />Autor: Archiv RTIC Turnov V areálu autokempu Sedmihorky byl připraven kulturní program, rukodělné dílny a zakončení celé akce. Král Granát s královnou převzali z rukou starosty hostitelské obce Karlovice pana Ondřeje Havrdy vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na letošní rok. Poté proběhlo losování o velké množství zajímavých a hodnotných cen.

Na akci již každoročně přijíždějí návštěvníci z celé České republiky a účastní se jí opakovaně. Záštitu nad akcí převzal a finančně podpořil Liberecký kraj. Velké poděkování patří všem partnerům a spolupracovníkům. U příležitosti této akce byla vydána i turistická absolventská vizitka. Vizitku je možné si i nadále zakoupit v RTIC v Turnově, na hradě Valdštejně a na recepci Autokempu Sedmihorky.

Podrobný program samotné akce Český ráj dětem 2015

Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:

2015: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji

2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků

2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šťastná země otevře své brány poprvé 1. května na májovou veselici
Zahájení sezony v Českém ráji opět podpoří i jízdy parních vlaků
Akce Český ráj dětem otevře potřinácté turistickou sezonu v regionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT