Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

19.10.2023 17:19:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Kulturní centrum Golf v Semilech v říjnu pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou koncerty Jazzu pod Kozákovem nebo představení divadelního festivalu Semilský paroháč.

 

V divadelní hře Tak já letím exceluje Anna Polívková úterý 3. října

TAK JÁ LETÍM!
One-woman show Anny Polívkové bude uvedeno v rámci abonentního předplatného. Vše se dá přežít s nadhledem, sebeironií a humorem. Neuvěřitelně upovídaná výstřední pětačtyřicátnice Susan se rozhodne oslavit své narozeniny cestou do Austrálie. Snaží se tak zopakovat výlet, který podnikla se svými kamarádkami před čtvrtstoletím. Tentokrát však cestuje sama, sice se stejným očekáváním a sny, ale s pětadvacetiletou zátěží zkušeností. Její důvtip, šarm i chaos ji přimějí bilancovat - ironicky a hořkosměšně se zamýšlí nad přátelstvím, láskou, osamělostí a nástrahách i radostech života.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 320 Kč. Samostatná pozvánka

středa 4. října

JAZZ VE MĚSTĚ
Jazzový festival tradičně zahájí Jazz ve městě. Jazzově vás naladí hudební vystoupení polského Bandu z partnerského města Jelení Hory.
Město Semily od 16.00. Vstupné volné.

Fabrika Musica láká na koncert Ženy jazzu pátek 6. října

FABRIKA MUSICA / ŽENY JAZZU
Skvělý koncert velkého semilského jazzového festivalu Jazz pod Kozákovem vás zavede do výjimečných prostor bývalých podnikových dílen textilní továrny, dnes FABRIKY 1861. V hudebním projektu Ženy jazzu se setkáte s talentovanou semilskou zpěvačkou Kateřinou Závěrkovou v doprovodu Jendy Bartoně. Následovat bude skvělá klavíristka, protřelá skladatelka, nápaditá textařka a v neposlední řadě zábavná zpěvačka Bára Zmeková v jejím sólovém vystoupení. Večer završí legenda českého cimbálu Zuzana Lapčíková, která vystoupí se svojí kapelou. Její sametový hlas v unikátním propojením s cimbálem, moravským folklorem a jazzem, určitě pohladí každého po těle.
Přijďte si užít příjemný večer v netradičním koncertním prostředí. Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na našich sociálních sítích, či webu www.jazzpodkozakovem.cz. Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival. Info o slevách a výhodách v kanceláři KC Golf.
V objektu FABRIKA 1861 Semily od 19.00. Vstupné: 350 Kč /sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let zdarma / studenti, senioři 30% sleva / děti do 15 let, žáci ZUŠ 50% sleva. Podrobná pozvánka

sobota 7. října

1. PRODLOUŽENÁ - KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
První prodloužená v rámci kurzu tance a společenského chování. Hudební doprovod zajišťuje hudební skupina Allegro Jičín. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 150 Kč/ kurzisté na legitimaci.

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatemala, Belize středa 11. října

ZA TAJEMSTVÍM MAYŮ - MEXIKO, GUATEMALA, BELIZE
Cestovatelské besedy fotografky a cestovatelky Pavly Bičíkové, patří k velmi oblíbeným. Ve zbrusu nové přednášce se vydáme společně do nespoutané Guatemaly, jihozápadního Mexika a na karibské ostrovy státu Belize s bělostnými plážemi. Čeká nás velkolepá cesta. Upozorňujeme na možnost pořídit si zvýhodněné předplatné na celý cyklus cestovatelských besed.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou. Samostatná pozvánka

sobota 13. října

HUDEBNÍ VEČER FOKUS FEST
Zveme všechny příznivce kvalitní muziky na doprovodný hudební program tradičního fillmového Festivalu Fokus Fest. Letos vystoupí dvě dvojice: Polansky vs Langman s kterou zažijete divoké i melancholické songy s atmosférou berlínských ulic, světa podzemní dráhy a nekončících večírků. Další vystupující bude nový objev na české elektronické scéně Bratři. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna.
Malý sál KC Golf Semily od 21.00. Vstupné: 250 Kč/ 200 Kč studenti/ 100 Kč akreditovaní. Pozvánka na festival Fokus Fest

neděle 15. října

TRABLE VODNÍKA TONÍKA
První pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Během tohoto cyklu, který trvá od října do dubna probíhá soutěž o nejvěrnějšího diváka. Každý dětský divák obdrží soutěžní kartu a za každou navštívenou pohádku (a karneval) přibude na kartičku obrázek. Nejvěrnější diváci budou odměněni.
Vodník Toník je poslední vodník u nás, který už dávno neloví dušičky do hrníčku. Teď má úplně jiné starosti. Trápí ho, že lidé si neváží přírody, že má plný rybník odpadků a že mu jeho milované ryby všechny vyhynou nebo mu je vyloví a prodají. Chtěl by pomoci, ale sám neví, jak na to... Hraje: Dobře naladěné divadlo
Malý sál KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč.

Semilský paroháč popětadvacáté pobaví fanoušky divadla čtvrtek 19. října - sobota 21. října

SEMILSKÝ PAROHÁČ
25. ročník přehlídky divadelních a loutkářských souborů. Zveme Vás na domácí soubor Podio s reprízou hry Opona nahoru! na jednoaktovou komedii Záblesk popisující milostný trojúhelník, nebo na méně známou absurdní hru Ztížená možnost soustředění z pera dramatika Václava Havla. Pořádá divadelní spolek Podio ve spolupráci s KC Golf.
Ve všech prostorách KC Golf Semily. Vstupné dobrovolné. Program přehlídky na www.facebook.com/dspodio a www.kcgolf.cz. Pozvánka s podrobným programem

Kruh přátel hudby představí hudební rodinu Vávrovu a Ochmanovu pondělí 23. října

 

SEMILSKÉ HUDEBNÍ RODINY / VÁVROVI - OCHMANOVI
Druhý koncert 67. sezóny KPH. Vystupující: Jana Vávrová - absolvovala klavírní hru na Pražské konzervatoři a je učitelkou klavírní hry na ZUŠ Semily a ZUŠ Jilemnice. Fagotistka Jana Vávrová, vystudovala Pražskou konzervatoř a FF MU v Brně. Hobojistka Jarmila Jermářová Vávrová, absolvovala Pražskou konzervatoř a studovala i v Lyonu. Hrála v orchestrálních akademiích PKF a ČF, s orchestrem Berg, v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Nyní je členkou Orchestru ND. Jarmila Ochmanová je absolventka Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích v oboru učitelství pro LŠU. Na ZUŠ Semily působí od roku 1985, řadu let vykonávala funkci vedoucí oddělení. Věnuje se též muzikoterapii. Petr Ochman, absolvent Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích. Pedagogicky působí na ZUŠ Semily a ZUŠ Jilemnice. Vystupuje jako sólový a komorní hráč v ČR i zahraničí a je pravidelným porotcem ústředních kol soutěží ZUŠ. Kateřina Ochmanová je absolventkou Konzervatoře Pardubice a Akademie múzických umění v Praze, Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Je pedagožkou a korepetitorkou na Konzervatoři Pardubice.
Upozorňujeme na možnost zakoupit si abonentku za velmi zvýhodněnou cenu na všechny koncerty. Informace o abonentní legitimaci v kanceláři KC Golf.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 140 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 28. října

2. PRODLOUŽENÁ - KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
První prodloužená v rámci kurzu tance a společenského chování. Hudební doprovod zajišťuje hudební skupina Allegro Jičín. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 150 Kč/ kurzisté na legitimaci.

Připravují na listopad:

pátek 3. listopadu

JAZZ POD KOZÁKOVEM - JAZZ CLUB PARTY / „JÍZDA"
Páteční hudební večer festivalu Jazz pod Kozákovem bude laděný do rytmů energického jazzu, R&B, Soulu a Blues. Účinkujícími tohoto rytmicky nadupaného večera bude charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice Rozálie a česko-albánská kapela Hitfakers.¨ Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival a nebo na jeho část. Info o slevách v KC Golf.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 250 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ
Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva.

sobota 4. listopadu

JAZZ POD KOZÁKOVEM SLAVNOSTNÍ VEČER / „JAZZMUSIC OF THE WORLD"
37. ročník jazzového festivalu. Slavnostní večer věnovaný jazzu a svobodě kde v projektu „JAZZMUSIC OF THE WORLD" vyslechneme kapelu Adjiri z africké Ghany, kterou vystřídá hvězda českého swingu Jan Smigmator, který nedávno sklízel obdiv i ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. Tento večer vystoupí se svojí kapelou a hostem - fenomenálním slovenským trumpetistou Jurajem Bartošem. V předsálí kulturního centra se na začátku večera a o přestávce budeme moci zaposlouchat do umění místních muzikantů (Miniband ZUŠ Semily). Večer uzavře a domů nás vyprovodí Kateřina Závěrková trio. Mimořádnost večera podpoří i degustace přívlastkových vín z vinného sklípku Stebenka v Českém ráji. Těšit se můžete na výborná přívlastková vína. Volná, neřízená ochutnávka těchto vín bude po celý večer v předsálí Kulturního centra Golf. Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival a nebo na jeho část. Info o slevách v KC Golf.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 380 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ
Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva.

neděle 5. listopadu

JAZZ POD KOZÁKOVEM / „ JAZZ V KOSTELE"
Novinkou letošního ročníku bude projekt JAZZ V KOSTELE, kde v místním Husově sboru přivítáme v neděli večer kapelu Dobré ráno blues band. Česko-americké trio Dobré ráno blues band tvoří profesionální hudebníci, kytarista Vít Kopecký, bubeník Vladislav Sosna a hráč na foukací hramoniku Brynn Stephens. Na hudební scéně působí od roku 2012 a za dobu své existence mají odehráno přes 1000 koncertů napříč Evropou; Německo, Rakousko, Norsko, Slovensko...
Ve Sboru Dr. Karla Farského Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva.

Samostatné pozvánky a související články:  

Kruh přátel hudby představí hudební rodinu Vávrovu a Ochmanovu

Semilský paroháč popětadvacáté pobaví fanoušky divadla

Fokus Fest 2023 míří do Semil

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatemala, Belize

Fabrika Musica láká na koncert Ženy jazzu

V divadelní hře Tak já letím exceluje Anna Polívková

Akce Kulturního centra Golf Semily v září

Další tipy na akce v regionu:

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT