Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé

21.05.2024 20:41:09 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé

Testování zdravotního stavu i kondice, nácvik první pomoci i preventivních samovyšetření, dobré jídlo, pití i muzika. To bylo odpoledne v pátek 17. května za Novou radnicí v Turnově.

Ačkoli se zdálo, že odpolední déšť akci rozmočí, nakonec se počasí umoudřilo a po zahájení spadlo už jen pár kapek. Jsme rádi, že neodradily návštěvníky akce Hravě jak žít zdravě a ti si mohli ověřit, jak jsou na tom a také si vyzkoušeli, co pro sebe mohou udělat.

Odpoledne o zdraví začalo po třetí hodině na zahradě Polyfunkčního komunitního centra Fokusu Turnov ve Skálově ulici, kdy všechny přivítala místostarostka pro Zdravé město Turnov Petra Houšková. Vzápětí předala slovo Výzvě 10 000 kroků a vyhlášení nejaktivnějších turnovských chodců, včetně nejúspěšnějšího třídního kolektivu. Gratulujeme všem!

Zdravě v Turnově 2024<br />Autor: Marcela JandováNejen pro nejvýkonnější chodce pak byla nachystaná prezentace chůze s hůlkami - nordic walking. Tuhle techniku navíc po celé odpoledne bylo možné zkoušet u stánku Technické univerzity Liberec. Řada příchozích možná zjistila, jak s hůlkami chodit mnohem efektivněji než dosud!

U stejného stanu jste si ověřili celkovou kondici organismu. Na speciálním diagnostickém přístroji jste mohli získat ucelený přehled ukazatelů zdravotního stavu, včetně množství svalů i tuků v těle. Pokud jste se navíc u stánku zastavili už vloni, bylo možné porovnat, kam se vaše kondice posouvá. I tentokrát se měřila síla stisku ruky, což je další důležitý ukazatel dobré kondice, stejně jako hladina omega 3 mastných kyselin.

Hned vedle byla rozložena výstava Ligy proti rakovině, kde jste se spoustu zajímavého dozvěděli, nebo jste otestovali, co všechno o zdravém způsobu života už víte. Za zodpovězení kvízových otázek jste vy nebo vaše děti mohli získat některou z cen. Zdarma byly rovněž k dispozici tematické publikace.

Stánkem KNL - Nemocnice Turnov prošlo více než dvě stě zájemců o měření krevního tlaku, cukru v krvi nebo tuků v těle. Tentokrát si mohli otestovat také stav paměti a seznámit se s Yuki, která patřila k bezkonkurenčně nejpopulárnějším účastníkům akce. Tenhle terapeutický pes pomáhá nejen v nemocnici v Turnově a živé představení canisterapie v praxi se velmi líbilo nejen dětem.

Podobně na tom bylo testování a cvičební prvky pro prevenci ploché nohy, i toto stanoviště zajistila Nemocnice Turnov. Podařilo se zde dokonce odhalit několik případů, kdy bude dobré sáhnout po další terapii či pomůckách pro zlepšení stavu nohou.

Zdravě v Turnově 2024<br />Autor: Marcela JandováMístní skupina Českého červeného kříže a studentky Střední zdravotnické školy Turnov prezentovaly postup při podání základní první pomoci, což se může hodit vlastně kdykoli. Děti díky nim vyzkoušely správný postup při čištění zubů, a to i s malou zubní odměnou. Ve stánku Státního zdravotního ústavu bylo v komorním prostředí možné i letos konzultovat samovyšetření prsou i varlat.

Ochutnávat jste mohli čerstvé freshe i s výkladem o tom, jak která kombinace surovin prospívá. Nechyběla ochutnávka místních potravin sušených mrazem ve stánku Obecné prospěšné společnosti pro Český ráj i bezlepkových potravin spolku Celia - život bez lepku. Celia navíc pro zájemce připravila krátkou přednášku na téma celiakie. Výborné občerstvení bylo nachystáno i přímo ve Fokusu, kde jste se mohli zastavit nejen na kávu, ale také na malou výstavu o jeho aktivitách. K tomu všemu po celé odpoledne hrála fajn muzika, která se starala o pohodovou atmosféru.

Věříme zkrátka, že ti co dorazili, nelitovali! Zdraví Turnováci... Zdravé město Turnov. Děkujeme všem, kdo akci pomohli zajistit a těšíme se někdy příště.

Poděkování za zajištění stanovišť, programu i technického zázemí patří: Fokus Turnov, z. s., Celia - život bez lepku, z. s., Krajská nemocnice Liberec, a. s. - Nemocnice Turnov, Liga proti rakovině Praha, z. s., Místní skupina Českého červeného kříže, Obecně prospěšná společnost pro Český ráj, Technická univerzita v Liberci (Katedra tělesné výchovy a sportu FP), Státní zdravotní ústav Praha (pracoviště Liberec), Zuzana Richtrová, Petr Svoboda s kapelou, Městská policie Turnov, Sbor hasičů města Turnov, SVČ Žlutá ponorka.

Marcela Jandová, tisková mluvčí a koordinátorka Zdravého města Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví
Druhý ročník Dne zdraví v Turnově patřil stravování
Jak zdravě žít a stárnout představil Den zdraví v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT