Bohatá nabídka plesů a karnevalů potěší v únoru všechny tanečníky

02.02.2020 19:16:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Bohatá nabídka plesů a karnevalů potěší v únoru všechny tanečníky

Průběžně aktualizováno: Tance milovní spoluobčané mají v únoru nejvíce příležitostí v roce k ukázání svého umění. Od 1. do 29. února 2020 se koná v našem regionu mnoho desítek plesů, maškarních bálů, karnevalů a masopustních veselic. Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Z výčtu hasičských, maturitních plesů, ale i karnevalů jmenujme alespoň Ples města Semily, kde bude předána Cena města Semily, ples města Turnov či Maškarní ples ve Slané.

Výčet akcí v Pojizeří, v Podkrkonoší, v Českém ráji a Jablonecku zdaleka není úplný, pokud by vám scházel nějaký oblíbený ples, tak můžete zaslat stručnou pozvánku na email redakce@nasepojizeri.cz. Postupně budeme opět i doplňovat fotogalerie z už proběhlých plesů, které budeme mít k dispozici. V případě zájmu o zveřejnění můžete fotografie sami zaslat na email redakce.

Sobota 1. února

Babí hop
Tradiční maškarní rej, hraje kapela Kontakt, moderuje Jiřina Kořenská. V Eurocentru Jablonec nad Nisou od 19 hodin.

Sportovní ples a karneval Těpeře
Akce TJ Sokol Těpeře v místní sokolovně. Od 14 hodin Dětský karneval s DJ Brožkem, od 20 hodin 14. Sportovní ples s Rytmou.

Zahrádkářský ples
Hraje Gemini. Železný Brod, restaurace Sport od 20 hodin.

Oldies párty We All
Hrají A. Mastník a J. Hoření. Hrubá Horka, sokolovna od 20 hodin.

12. Obnovený všesportovní ples, tentokrát řádně pyžamový
Od 20 hodin v sále Parkhotelu na Smržovce. K tanci a poslechu hraje, tak jako v předchozích letech, skvělý liberecký Big´O´Band. Lístky jsou v prodeji v kanceláři DPD u Olgy Kahánkové (727 806 218). Výtěžek z plesu je určen na podporu sportu smržovské mládeže.

Neděle 2. února

Rýnovický masopustní rej
Masopustní průvod masek a kapela Bleskový sběr - tak se baví v Rýnovicích! Na program vás zve Dům česko-německého porozumění 2. února ve 14 hodin sraz průvodu masek, od 16 h setkání s muzikou.

Pátek 7. února

Maturitní ples OAHŠ A SOŠ - 4S A 4OA
K tanci a poslechu hraje Big Band ZUŠ Turnov. KC Střelnice od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Ples gymnázia Tanvald
Koná se ve sportovní hala při ZŠ Výšina Tanvald od 20 hodin.

Sobota 8. února

Hasičský ples v Jilemnici
SD Jilm od 20 hodin, vstupné 100 Kč.

Maturitní ples SUPŠS Železný Brod
Sokolovna Železný Brod od 20 hodin.Téma: Back to the Sixties.

Hasičský ples Jilemnice
Společenský dům Jilm v Jilemnici od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje Alibi Rock. Společenské oblečení nutností, nechybí bohatá tombola.

Ples absolventů a přátel školy OAHŠ Turnov
K tanci a poslechu zahraje Jazzika. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 500 Kč.

Masopust na Proseči pod Ještědem
V sobotu 8. února pořádá folklorní soubor Horačky tradiční masopustní obchůzku se vším všudy! Do průvodu zveme všechny nadšence i s jejich dětmi. V průvodu se můžete těšit na tradiční masopustní masky z Podještědí. Kdo sám dorazí v masce, udělá všem velkou radost! Vyráží se zhruba v 10:00 z hoření Proseče. Celá sláva se zakončí v místní sokolovně, kde bude čekat pivo a něco dobrého k jídlu. Od 17:00 se pak můžete těšit na živou muziku v podání nejzapálenějších muzikantů z okolí.

Na semilském kluzišti chystají tradiční Maškarní karnevalNeděle 9. února

Maškarní karneval na ledě
Na městském kluzišti v Semilech se koná v neděli 9. února od 14 do 16 hodin Maškarní karneval na ledě. Akci pořádá Sportovní centrum Semily. Samostatná pozvánka

Dětský karneval ve Valteřicích
TJ Sokol Valteřice pořádá od 14 hodin v místní sokolovně Dětský karneval. Děti se mohou těšit na  lovení rybček, tradiční skotačení a spoustu další zábavy. Vstupné dobrovolné.

Masopust v Semilech
Opět tradiční masopustní veselí včetně průvodu masek. Hudba, občerstvení a mnoho dalšího. Všechny masky jsou vítány. Neděle 9. února od 10.00 na Komenského náměstí.

Středa 12. února

Sportovec roku 2019 v Turnově
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2019. KC Střelnice od 18 hodin, vstupné zdarma.

Pátek 14. února

Maturitní ples oktávy Gymnázia Turnov
K tanci a poslechu hraje skupina EGO retro music. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Hasičský bál v Mříčné
SDH Mříčná pořádá v sále sokolovny v Mříčné od 20 hodin hasičský bál. K tanci a poslechu hraje skupina Variace. Slosování o ceny, občerstvení, vstupné 100 Kč.

V Rokytnici chystají pašeráckej vejkend

Pašeráckej vejkend Rokytnice nad Jizerou
Již tradiční akce plná masopustního veselí a zábavy se koná 14. a 15. února na Dolním náměstí a v lyžařském areálu na Studenově. Těšit se můžete i na pašerácký jarmark či vepřové hody s řadou pochoutek. Nebude chybět ani kulturní program pro dospělé i pro děti. A rozhodně si nenechte ujít sjezd pašeráků v dobovém oblečení na historických lyžích ze Studenova dolů. Podrobná pozvánka

XIV. reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou
Ples zamilovaných zní letošní motto. Účinkují: Jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator, Magda Malá, Bohuš Matuš, hadí muž Ludvík Berousek. K tanci a poslechu hraje Big´O´Band Marka Ottla.

Ve Slané chystají maškarní ples

Sobota 15. února

Maškarní ples ve Slané
Ve Slané jako již tradičně chystají maškarní ples, který se bude konat 15. února od 20.00 v KD Slaná. Těšit se můžete na soutěž o nejhezčí masku, bohatou tombolu, míchané nápoje, fotokoutek i kulturní vložku. K tanci i poslechu zahraje hudební soubor Relax. Večerem provede Štěpán Strnad. Samostatná pozvánka

Sousedský ples
SDH Víchová nad Jizerou pořádá na sále KD Víchová od 20 hodin Sousedský ples. K tanci a poslechu hraje Maraton. Nechybí tombola, vstup 90 Kč. Od 14 hodin předchází akci dětský maškarní rej.

 

V Bozkově pořádají opět maškarní bál Maškarní bál v Bozkově
SDH Bozkov pořádá v místní sokolovně v sobotu od 13.30 dětský karneval a od 20.30 dospělácký maškarní bál. Hudba v plesovém stylu dj Baly, soutěž o nejlepší masky. Podrobná pozvánka

Kamenický ples
Sokolovna Hrubá Horka od 20 hodin. Hraje Druhá míza.

 

Na Dlaskově statku chystají tradiční masopustMasopustní rej na Dlaskově statku
Tradiční lidový svátek prožijete 15. února na Dlaskově statku u Turnova, kterým se uzavírá masopustní období. Všichni zúčastnění mohou ochutnat zabíjačkové pochoutky, popít nápoje alkoholické i nealkoholické a především se mohou těšit na bujarý rej maškar, hudbu a vystoupení folklorních souborů. Kroje i tradiční masopustní masky předvedou folklórní soubory Hořeňák z Lázní Bělohradu a Šafrán z Jablonce nad Nisou. K tanci i poslechu zahraje turnovská kapela Různá dobrá společnost.Masky vítány! Akce začíná ve 13.00 a ke svému konci dospěje kolem 16 hodin. Podrobná pozvánka

 

Pozvánka na 11. Ples města Turnov XI. Městský ples v Turnově
Město Turnov srdečně zve všechny příznivce tance, hudby a dobré nálady na XI. ročník městského plesu, který pořádá dne 15. února 2020 Město Turnov ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. Po celý večer bude hrát Orchestr Ladislava Bareše a těšit se můžete i na další doprovodný program. Vstupenky lze zakoupit od 16. 12. 2019 na recepci Kulturního centra Střelnice. Finanční výtěžek městského plesu bude věnován na podporu Městské knihovny Antonína Marka v Turnově, která právě v roce 2020 oslaví 200. výročí svého založení. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 260 Kč. Pozvánka

Ples města Semily doprovází Big´O´Band Marka Ottla

Ples města Semily
Dvanáctý reprezentační městský ples v Semilech. Proběhne předání ocenění Cena města Semily za rok 2019, k tanci a poslechu hraje Big´O´Band Marka Ottla. Během večera vystoupení pěveckého spolku Jizeran a ukázka argentinského tanga. Vstupenky jsou slosovatelné o hodnotné ceny. V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 100 Kč. Samostatná pozvánka

Neděle 16. února

Maškarní bál pro děti v Jilemnici
Koná se v sokolovně Jilemnice od 14 hodin. Téma Z pohádky do pohádky. Pořadatel: T.J. Sokol Jilemnice.

Velký rodinný karneval
Hraví rodičové a milé děti neváhejte ani chvilenku a chystejte masky na náš velkolepý karneval. Těšit se můžete na hry či dobrodružné soutěže pro děti i rodiče. Letošní karneval nese podtitul Aladinova lampa, těšíme se na všechny orientální kostýmy dětí i dospělých. I letos bude mít každý účastník karnevalu v kostýmu či masce nižší vstupné, a to bez ohledu na věk. KC Střelnice Turnov od 15 hodin, vstupné 50 Kč/ s maskou 30 Kč - bez ohledu na věk.

Pátek 21. února

Sportovní ples Tanvald
Koná se ve sportovní hale Výšina Tanvald.

Maturitní ples SOŠ Gymnázium Jilemnice
Koná sev SD Jilm od 20 hodin.

Tradiční Masopust pro děti pořádají v Rychnově Sobota 22. února

Rychnovský masopust
Další ročník tradičního Rychnovského masopustu pořádají v sobotu 22. února od 14 hodin v zahrádkářské klubovně v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Proběhne vyhodnocení nej masek, soutěže a slosování o ceny. Pozvánka

  

Dětský karneval Košťálov
Obec Košťálov a "Báječný ženský" pořádají dětský karneval. začátek ve 13 hodin, přihlášení masek do soutěže do 14 hodin. Hudba DJ P. P. a spol. Vstupné děti zdarma, dospělí 40 Kč.

Masopustní veselice Bzí
Sokolovna Bzí od 11 hodin.

Hostinnský masopust
Dne 22. února 14:00 vypukne průvod masek, masopustní dílničky pro děti, folklórní soubor Horal - lidové písně a tance. Občerstvení zajištěno.

Masopust Horní Maršov
Dne 22. února od 12:00 začnou pravé zabijačkové hody doplněné sladkým pohoštěním a spoustou dobrého pití. Průvod s živou hudbou se vydá obchůzkou po obci, závěrečná masopustní veselice na náměstí, dětský maškarní karneval v budově ZŠ Horní Maršov. 

Masopust Lánov
Už 7. ročník masopustního veselí odstartuje 22. února ve 12:30 průvodem masek z Dolního do Prostředního Lánova, ke kterému se po cestě může připojit každý. Za budovou OÚ v Lánově probíhají soutěže za hudebního doprovodu kapely, občerstvení za lidové ceny (klobásky, jitrnice, jelita, gulášek, koláčky, chlebíčky, svařák), příjemná atmosféra.

 

Masopustní průvod projde i Železnicí Masopustní průvod Železnicí
Café Terasy a Vlastivědné muzeum Železnice Vás zvou na masopustní průvod Železnicí s živou hudbou. Akce se koná v sobotu 22. února. Sraz je v 15:00 na náměstí. Masopustní pochoutky a posezení v Café Terasy. Masky s sebou! Samostatná pozvánka

Čumprďáci Smržov u Českého Dubu
Dne 22. února se můžete vydat na tradiční masopustní průvod masek, ke kterému se můžete přidat v 10 hodin u místní hospody Čertova zeď. Za doprovodu místních muzikantů obejdete vesnici, kde u každého domu čeká tradiční pohoštění. 

Společenský večer Vavřineček
Koná se v SD Jilm v Jilemnici od 19.30. K tanci a poslechu zahraje skupina Futrál. Vstupné: 150/ 100 Kč (studenti po předložení průkazu).

 

Karneval chystají v zahrádkářské klubovně v Rychnově Karneval v Rychnově
Karneval pro dospělé pořádají v sobotu 22. února od 20 hodin v zahrádkářské klubovně v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Přijďte se pobavit, zatančit a třeba i vyhrát nějakou krásnou cenu za vaše kostýmy. K tanci a poslechu hraje skupina System. Pozvánka

Jirkovský ples
Sokolovna Jirkov od 20 hodin. Hraje Donaha.

Ve Studenci pořádají masopustní šibřinky i dětský ples Masopustní šibřinky Studenec
Sportovní klub Studenec pořádá v místní sokolovně v sobotu 22. února od 20 hodin masopustní šibřinky. Téma jsou strašidla, k tanci a poslechu bude hrát Faust band. Samostatná pozvánka

Benefiční ples hejtmana
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovněV sobotu 22. února 2020 od 20 hodin se v Krajské vědecké knihovně v Liberci uskuteční 15. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje. Program: Big´O´Band Marka Ottla - Big´O´Band, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Skety a cappella sextet, Airko Liberec - Aerial Hoop. Večerem bude provázet Alexander Hemala. Podrobná pozvánka

Neděle 23. února

Liberecký masopust
I v Liberci mají svůj masopust. Dne 23. února je připraven Průvod masek městem o 10:30, zabijačkové hody, pivo, guláš, sladkosti a další dobroty od místních trhovců, dechovka a další.

Dětský maškarní ples Studenec
T. J. Sokol Studenec pořádá ve studenecké sokolovně od 13.30 dětský maškarní ples. Hudba D Vanis. Bohatá tombola i občerstvení. Vstupné děti zdarma, dospělí 40 Kč.

 

V Železném Brodě opět chystají tradiční masopust Masopust Železný Brod
Dne 23. února v 15 hodin předáme klíč od masopustního veselení a vyrazíme v průvodu masek z Běliště směr na Malé náměstí. Průvod projde památkovou rezervací Trávníky a zastaví na občerstvení maskovaných v jednotlivých chalupách. Průvod bude zakončen na Malém náměstí, kde dojde ke svatbě ženicha a nevěsty, pohřbení basy a kde se bude točit mlýn na staré báby. Na Malém náměstí bude také spousta dobových stánků s různými druhy občerstvení. Podrobná pozvánka

Úterý 25. února

Masopustní průvod Tanvald
Již tradiční 19. ročník masopustu se koná 25. února. Sraz masek od 15:00 hod před tanvaldskou radnicí.  

Vrchlabský masopust
Dne 25. února odstartuje již sedmý ročník obnovených masopustních tradic, který pořádá vrchlabské muzeum ve čtyřech historických domcích na náměstí Míru. Vezměte masky, zapojte se do průvodu, za doprovodu řízné muziky půjdeme za starostou vyzvednout klíče od města a poté nás na náměstí čeká satirické divadelní představení a spousta dalšího veselí!

Pátek 28. února

Erotický ples
K tanci a poslechu hraje kapela Koneckonců. Těšte se na striptýzová vystoupení, Travesti show Techtle Mechtle a další překvapení. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 300 Kč.

Sobota 29. února

Ples MMN a.s. Jilemnice
Nemocniční ples se koná v SD Jilm Jilemnice od 20 hodin. Vstupné: 200 (na sezení)/ 150 kč (stání). Předprodej: Informační centrum Jilemnice (platba pouze v hotovosti).

 

Valteřický masopust s tradičním průvodemValteřický masopustní průvod
Zahájení ve 13.30 u sokolovny, průvod začne ve 14 hodin. Vlastní masky jsou vítány, následuje taneční zábava od 16 hodin. Hraje Sjetá liška, vstupné na zábavu 70 Kč. Samostatná pozvánka

Masopust Rovensko pod Troskami
Dne 29. února vypukne tradiční rovenský masopust od 14:30 shromážděním Na Týně. 

Absolventský ples Gymnázia Turnov
K tanci a poslechu hraje Orchestr Vladimíra Janského. KC Střelnice od 19 hodin, vstupné od 190 Kč na www.GyTuPles.cz.

Absolventský ples GIO Semily
Ředitelství školy a SRPG z Gymnázia Ivana Olbrachta, Vás co nejsrdečněji zvou na 25. Absolventský ples. Koná se ve všech prostorách KC Golf Semily od 20.00. 

Přechod na přehled březnových plesů

Jaké byly lednové plesy?

Jaké byly loňské plesy? + fotogalerie z některých plesů

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Masky, muzika, hodování. Liberecký kraj ožije masopustním veselím

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Už proběhlé společenské akce, plesy a bály:

Obrazem: Valteřický masopustní průvod 2020

Obrazem: Masopustní outerek ve Vrchlabí 2020

Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc

Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě

Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové

Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem

FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova

Obrazem: Masopust v Huntířově 2020

Na semilském kluzišti pořádali tradiční Maškarní karneval

Masopust v Semilech 2020 objektivem Lenky Hřibové

Obrazem: Maturitní ples Oktávy Gymnázia a OA Tanvald

Návrat SDH Semily I aneb ples po sedmi letech

Obrazem: Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Jablonecka 2019

Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2020

FOTO: Korunu nejlepšího sportovce Pojizeří uhájil Roman Koudelka

Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald

Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT