Bozkov remizoval s Českou Lípou, další týmy s favority nebodovaly

23.10.2016 15:09:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

V Bozkově se hrál v sobotu odpoledne zápas domácích fotbalistů s jedním z favoritů krajského přeboru z České Lípy. Domácí byli v zápase lepší a nakonec litovali, že utkání skončilo remízou a nikoliv jejich výhrou. V dalších zápasech Sedmihorky nečekaně vysoko podlehly Mšenu, Semily přes úvodní vedení prohrály ve Višňové a Lomnice přes bojovný výkon v oslabení podlehla Hrádku.

Kuriozitou kola je, že hned tři gólmani z pojizerských týmů svá utkání nedochytali. Bozkovského Kanavala střídal kvůli zranění po 40. minutách Králíček, sedmihorského veterána Staňka kvůli zranění ramene střídal po poločase hráč do pole Čermák, lomnického Cinka pak vyloučil rozhodčí za hraní rukou mimo pokutové území už ve 4. minutě a ve zbytku zápasu se do branky postavil hráč z pole Drusan...

Bozkov - Česká Lípa 1:1 (1:1)

Domácí začali aktivně a už v první minutě musel vyrážet míč gólman České Lípy na rohový kop. V 5. minutě přišla první obrovská šance na úpravu skóre pro domácí, kdy Tuma centroval před bránu a Řeháček hlavičkoval, ale trefil pouze břevno a na následnou dorážku už nedosáhl. Za půl minuty zase Plátek z voleje trefil míč, který projel kousek od levé tyče. V 8. minutě tentýž hráč střílel z velkého vápna, těsně minul tyč a jeho střela se svezla po boční síti. Nakonec se ale domácí přece jen dočkali a v 10. minutě je poslal do vedení Řeháček, střelou z malého vápna. Jenže radost jim za pět minut zkazil Kýček, který se trefil od místa penaltového kopu a vyrovnal. V 19. minutě musel být po faulu vystřídán kapitán bozkovských Plátek. Za čtyři minuty měl velikou šanci i Havel, když v malém vápně nadzvedl centr a přestřelil lehce břevno. Ve 28. minutě kopali hosté přímý kop, ale Kanaval míč vyrazil, přitom se však srazil s protihráčem a musel být vystřídán Králíčkem. Ve 43. minutě vyzkoušel Králíčkovu pozornost kousek od vápna Hodač, ale gólman skvělým zákrokem jeho šanci zlikvidoval.

Utkání krajského fotbalového přeboru Bozkov - Česká Lípa<br />Autor: Karel Čermák Už ve třetí minutě druhého poločasu kopali domácí rohový kop, ale k ohrožení branky nedošlo. A v 56. minutě se na řadu dostali i hosté, ale domácí obrana si s ním poradila. V 62. minutě po faulu na Červeného kopali Bozkovští nedaleko velkého vápna přímý kop. Makula ho nasměroval do malého vápna, ale první u něj byl gólman hostí. V 65. minutě krásně pálil kousek před vápnem přímo do šibenice Makula, ale brankář míč vyrazil. V 69. minutě přišel na řadu rohový kop domácích, ze kterého se jim podařilo vstřelit branku, ale nebyla uznána pro údajný faul. Za tři minuty kopali domácí další roh a přišla další velká šance, když se míč dostal k nehlídanému Vrchovskému, jenže ten trefil jen boční síť. V 75. minutě zase Lakatoš kousek od vápna vypálil, nicméně střela šla přímo na gólmana. A za pět minut přišla další obrovská šance pro domácí, když Makula vypálil asi 10 metrů od vápna a gólman konečky prstů míč nadzvedl, a ten tak tak přelétl břevno. Následný rohový kop nic nepřinesl. Za minutu Hypius po centru Řeháčka hlavičkoval kousek nad břevno. V 85. minutě z ojedinělé šance hostů málem byl gól, ale na poslední chvíli zachránil situaci Vrchovský, když u tyče skluzem zakopl míč. V samotném závěru hosté kopali přímé kopy, ale ani jeden nebyl nijak zvlášť nebezpečný a po tom posledním sudí odpískal konec.

„Před dnešním utkáním jsme říkali, že bod by byl dobrý s tímto soupeřem, po zápase ovšem můžeme konstatovat, že dnes to bylo na jasnou výhru. Soupeř vůbec nic nepředvedl, ve druhém poločase měli jednu dobrou šanci, jinak nic. My měli šancí po oba poločasy spoustu, bohužel máme obrovskou smůlu tyto šance proměňovat. Také zde byl neuznaný gól pro údajný faul, který nebyl. Jinak hru našich hráčů hodnotím více než kladně. Nasazení, obětování, bojovnost až dokonce, chvályhodná obrana a i dobré přihrávky. S tímto výkonem máme velkou šanci na body v příštím kole," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 10. Řeháček - 15. Kýček. Rozhodčí: Pavlů - Blaschke, Nádeník, ŽK: 1:5. Diváků: 50. Sestava Bozkov: Kanaval (40. Králíček) - Plátek (19. Vrchovský), Hypius, Červený, Lakatoš, Havel (89. Bejda), Prousek, Vanc, Makula, Řeháček, Tuma. Fotogalerie z utkání

Sedmihorky - Mšeno 0:6 (0:4)

V hitu kola se hrál duel prvních dvou týmů tabulky, který byl vyrovnaný, ale výsledek tomu vůbec neodpovídá. Domácí totiž neproměnili žádnou ze svých šancí a navíc jim už před utkáním chyběl gólman - jednička Martin Špína je zraněný, dvojka Jiří Drahoňovský je v trestu za obdrženou červenou kartu... Do branky se tak postavil snad po pěti letech veterán Jan Staněk a vydržel tam poločas, protože si zranil rameno. Druhý poločas tak odchytal jinak hráč do pole Vít Čermák.

Domácí záloha byla chvílemi i lepší, ale v šancích jen zvonilo břevno či tyč, žádný gól, naproti tomu hosté své brejky tvrdě trestali - postupně Helm a dvakrát Krejčík, ve 24. minutě se trefil z penalty Rozkovec, a proto bylo skóre 0:4. Ve druhém poločase už si hosté mohli hlídat náskok, přesto ještě dvakrát na začátku ve 49. a 57. minutě udeřili a góly Štemberka a Helma zvýšili až na tenisových 0:6. V dalším průběhu už branka nepadla, a tak zůstalo zápasu hodně kruté skóre pro domácí.

„Za výkon se nemusíme stydět, skóre je bohužel ošklivé. Herně výsledek neodpovídá, my jsme měli také šance, ale hosté vytěžili ze svých brejků maximum," řekl k zápasu vedoucí mužstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 3. a 57. Helm, 24. z penalty Rozkovec, 34. a 38. Krejčík, 49. Štemberk. Rozhodčí: Horák - Čurda, Marek, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Sedmihorky: J. Staněk (46. Čermák) - Holý, Marek, Dvořák, Feurich - Vaníček, Petrlák (77. Beneš), Kodr, Kroupa - Marcel Špína, Červinka (87. Vydra).

Hrádek - Lomnice 2:1 (0:1)

Celý zápas se hrál za deště na těžkém terénu. Ve 4. minutě nevyšel hostům ofsajd systém, brankář Cink musel vyběhnout, ale ještě před vápnem zasáhl jako poslední hráč rukou a byl vyloučen. Do lomnické branky tak musel nastoupit hráč z pole Drusan, který naposledy chytal za dorost. Hosté ale hráli v oslabení bojovně, ve 40. minutě vybojoval míč po chybě domácí obrany Fedorko a otevřel skóre zápasu.

Ve druhém poločase bohužel hosté celkem rychle vyrovnali na 1:1 Brožíkem. Další průběh byl vyrovnaný, ale domácí měli šancí přece jen víc a jednu z nich využil k otočení skóre v 62. minutě Švejkovský. Na vyrovnání už pak hosté neměli, ale nemuseli se za hru v oslabení rozhodně stydět.

„Výsledek je asi spravedlivý, ale na to, že jsme hráli téměř celý zápas v deseti, jsme bojovali a odvedli dobrý výkon," poznamenal po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 51. Brožík, 62. Švejkovský - 40. Fedorko. Rozhodčí: Paulus - Nešněra, Šůma, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Lomnice: Cink (od 4. minuty jej nahradil z pole Drusan) - Starý, Gaubman, Poledník, Veber - Fedorko (70. Košťák), Drusan, Piry, Janata - Drahoňovský, Heřmanský.

Višňová - Semily 6:2 (2:1)

Za deštivého počasí začali utkání lépe domácí a už ve 3. minutě po chybě Javůrka pelášil domácí hráč sám na Zamastila, ale ten ho vychytal. V 5. minutě se situace opakovala, Hradecký stihl ještě střelu zablokovat a odehrát do bezpečí, od té doby byli více na balonu hráči Semil a předvedli i pár opravdu pěkných kombinací a zakončení. Hosté šli v prvním poločase dokonce do vedení pěknou akcí na jeden dotek, kdy centr Seiferta zakončil Morávek. Domácí hrozili z rychlých brejků přes Javůrka, který neměl svůj den, a potvrdila to 38. minuta, kdy mu pláchl domácí Nosek a vyrovnal. O minutu později chybně vyběhl Zamastil, a domácí Mazánek pohodlně dal na 2:1.

Na začátku druhého poločasu přišly opět dvě hrubé chyby Semilských a domácí vedli po gólech Noska a Štrbáka už 4:1. Hosté ale bojovali a v 70. minutě Otmar snížil na 4:2. Poté měly Semily dvě až tři dobré příležitosti znovu vstřelit branku, zejména Grebeníček, který pěkně obešel Melku, položil si i brankáře a z úhlu zakončil. Míč, který už mířil do branky, bohužel na už dost blátivém trávníku změnil náhle směr a o centimetry minul bránu domácích. Ke konci utkání Dobrovodský ještě vstřelil dvě branky opět po hrubých chybách hostí, a pojistil tak domácí vítězství.

„Domácím gratuluji k vítězství, dali šest branek a zaslouženě vyhráli. Není nám nic platné, že nás domácí pochválí za předvedenou hru, když tu dostaneme šest branek. V týdnu nás trénovalo 7 až 9 pro nemoc ostatních, a to se projevilo v závěru utkání. Na poslední dvě kola musíme posbírat všechny síly a zkusit bodovat," dodal k utkání trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 38. a 47. Nosek, 39. Mazánek, 56. Štrbák, 80. a 84. Dobrovodský - 10. Morávek, 66. Otmar. Rozhodčí: Bahník - Havel, Hrbáček, ŽK: 0:1. Diváků: 87. Semily: Zamastil - Štyrand, Hradecký, Zonyga, Javůrek (56. T. Lukeš) - Seifert (62. Chlupáč), Hájek, Močkovský, Morávek (67. Maleček) -  Grebeníček, Otmar.