Bozkov se opět výhry nedočkal, v derby s Brodem remizoval 3:3

07.05.2015 16:53:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Derby začalo v sobotu v Bozkově pěkně od podlahy a kdo přišel o deset minut později, tak neviděl polovinu branek. Domácí dokázali celkem vstřelit tři branky, ale stejně střelecky úspěšní byli i hosté ze Železného Brodu, takže si mužstva rozdělila po bodu.

Bozkov - Železný Brod 3:3 (2:2)

V 6. minutě se po rychlé akci prosadili hosté - 0:1. Za minuty už bylo vyrovnáno, Bémův přímý kop usměrnil hlavou do sítě Aster - 1:1. A v 10. minutě vedli domácí, když se po pěkné akci středem hřiště trefil Bém - 2:1.

V dalším průběhu první půle byla hra vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách, hra měla tempo a utkání se muselo divákům líbit. Hosté hrozili zejména po velmi nebezpečných standardních situacích, které bránil Bozkov s vypětím všech sil. Za domácí se prezentovali střelami Bém a Červený. Už to vypadalo, že do kabin půjde po poločase spokojenější domácí tým, ale minutu před koncem bylo vyrovnáno na 2:2. Po rohu se hosté prosadili hlavou na bližší tyči.

Druhé dějství začalo oproti prvnímu opatrněji. A tak nebezpečná situace přišla až po deseti minutách a pro Bozkov gólová - Bém házel aut Asterovi, ten si skvěle obhodil obránce, jenž ho srazil. Penaltu proměnil Červený a přiblížil domácí ke třem bodům. Jenže hosté přidali na tempu a Bozkov se měl v obraně co ohánět - odolával ze všech sil. Dvakrát zachránil situaci Kanaval, ale potřetí to už nedokázal a hosté po rohu hlavou vyrovnali na 3:3. A to ještě dvě minuty před koncem opět čaroval bozkovský brankář proti dorážce. V poslední minutě měl možnost Prousek, ale šanci ke střele prováhal.

„Na Cihelném poli bylo k vidění zajímavé utkání s mnoha brankami i šancemi, nám se podařilo konečně vstřelit branky, ale bohužel po chybách při rozích soupeře jsme dvakrát inkasovali, a to rozhodlo, že jsme opět nezvítězili. Dle mého byl klíčový moment vyrovnávací gól do šatny. Bohužel se nám nedaří, musíme všichni přidat a pokusit se tento nepříznivý vývoj jara ještě zlomit," uvedl k utkání bozkovský trenér Milan Mayer.

Branky: 6. Aster, 10. Bém, 55. Červený z penalty - 5. Kysela, 44. Berka, 82. Maryško. Rozhodčí: Nádeník - Vrtal, M. Horáček, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval - Lidák, Tůma, Burnus, Krejčík - Močkovský, Mazánek, Vanc, Bém - Aster, Červený (65. Prousek). Železný Brod: Kopal - M. Kotlár, Berka, D. Grebeníček ml., Picek, Holeček, Havrda, Šilhán, Maryško, T. Kotlár, Kysela. Připraveni: D. Grebeníček, Kovář, Aubrecht, Šefr, Kameník, Ducháček.