Černá sobota pro tři týmy z krajského přeboru

21.04.2014 20:05:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Turnov

Ani jednu výhru si nepřipsala ve 20. kole krajského přeboru trojice mužstev z Pojizeří. Mírová až do konce bojovala o vyrovnání proti Doubí, ale nakonec o gól podlehla. Hráči FKP Turnov B v Hrádku  zazdili až příliš mnoho šancí, proto také nemohli vyhrát. Podzimní formu hledá Bozkov, který opět prohrál, tentokrát o čtyři branky v České Lípě.

Více o utkání Sedmihorky - Semily čtěte v samostatném článku.

Mírová - Doubí 0:1 (0:1)

Domácí začali aktivně, ale první větší šanci si přesto vytvořili hosté, když v 5. minutě trefili tyčku domácí branky. Poté Jíra dobře zasáhl proti střele Koťátka a na druhé straně hřiště prověřil brankáře hostů D. Zelnický. Ve 32. minutě se zranil zkušený Marcel Kovář a musel jej střídat Kázmer, což trochu rozhodilo domácí hru. To málem potrestal hlavičkou Haunold, ale mířil těsně vedle. Před poločasem ve 43. minutě přišla domácí chyba při dlouhém autu, a tentokrát se už prosadil hlavičkou Hybner.

Ve druhé půli chtěli domácí vyrovnat, ale větší šance měli znovu hosté, když překonaného Jíru zastoupil dvakrát na brankové čáře Masařík, obránce, který v minulém utkání nastoupil na postu gólmana. V 56. minutě se zrodila asi největší domácí příležitost - z dálky napřáhl Beneš, jeho střelu brankář Mohr jen vyrazil, ale dorážku Močkovský neproměnil, respektive brankář Doubí jej vychytal. Domácí zkusili ještě v závěru otevřít hru a v 73. minutě Kázmera opět vychytal gólman a stejný hráč Mírové hlavičkoval v 83. minutě po centru Grebeníčka staršího nad branku.

„Dlouho jsme neměli takhle blízko k bodům, bohužel jedna chyba rozhodla zápas. Vždy jsme na jaře i při debaklech vstřelili alespoň gól, dnes se nám to nepovedlo," dodal k utkání vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branka: 43. Hybner. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Mírová: Jíra - Rypl, M. Zelnický, Hejduk, Masařík - Grebeníček st., Grebeníček ml., Marc. Kovář (32. Kázmer), Močkovský, Beneš (87. Taibr) - D. Zelnický (68. Buček).

Hrádek - FKP Turnov B 1:0 (0:0)

Po dvou slabších zápasech zahráli fotbalisté turnovské rezervy dobře, ale body jim tentokrát nebyly souzeny. Vytvořili si nejméně sedm jasných příležitostí (Havel třikrát, Škréta, Šulc, Koubek, Dlouhý), ale brankou neskončila ani jediná. Jednou se do branky dokonce Havel trefil, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.  O třech bodech tak rozhodla až jediná trefa domácích v 89. minutě.

„Fotbal umí být i krutý, dneska jsem byl s výkonem kluků spokojený, ale zápas rozhodl jeden povedený dlouhý nákop domácích v samotném závěru," doplnil trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branka: 89. Štěpán. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 6:2, ČK: 0:1 (90. Korček). FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Kratochvíl - Koubek (86. Kinčl), Škréta, Korček, Randák - Havel (70. Dlouhý), Šulc (78. Poláček).

Česká Lípa - Bozkov 4:0 (1:0)

První poločas byl pro Bozkov podle stejného scénáře jako dvě předchozí utkání, bez pohybu, bojovnosti, nasazení. V těchto činnostech Lípa jasně dominovala a proto měla více ze hry a převahu. Hosté pod dojmem předchozích nezdarů působili zakřiknutě a nic se jim nedařilo. Úvodní branka přišla ve 24. minutě - Švehla z dálky vypálil, brankář Sedláček vyrazil míč do břevna a tentýž hráč nikým neatakován v klidu dorazil! Poté se Bozkov snažil, ale přihrávky a tím celá hra byla velmi nepřesná. Domácí mohli náskok do poločasu zvýšit, ale Sedláček byl proti.

Druhý poločas se přeci jen dostali ke slovu i hosté, ale ani Feri a Makula nedokázali z vyložených šancí vyrovnat. První pokus vyrazil domácí brankář a Makula vysoko přestřelil. Po laciné ztrátě a dlouhém nákopu se domácí Švehla dral do brejku, Liďák fauloval a Bozkov šel do deseti. I přes vyloučení se hosté snažili vyrovnat, hlavička Jíry šla vedle, Nesvadba dobře nezpracoval a Kobrleho pokus byl zblokován. Domácí na chvíli vypadli z role, přesto hrozili a dvakrát musel skvěle zachraňovat Sedláček. Poslední desetiminutovka byla zdrcující, Lípě se povedly do otevřené obrany tři precizně sehrané brejky a rázem byl na světě debakl.

„Zaspali jsme opět první poločas, ve druhém nastalo mírné zlepšení, ale vyloučení vše zkomplikovalo. Tristní je, že se nám opět nepodařilo vstřelit ani jednu branku, bohužel se oproti podzimu momentálně nedaří. Nezbývá než zvednout hlavy, začít hlavně bojovat a hrát s nasazením, do konce soutěže zbývá ještě osm zápasů a ty musíme odjezdit a získat co nejvíce bodů. Ať tak skvěle rozehranou soutěž nepokazíme. Každý musí hledat chyby ne na jiných, ale sám na sobě, to je základ!," komentoval utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 24. Švehla, 80. a 89. Červeňák, 90. Šimon. Rozhodčí: Kadlec - Hnětynka, Hrbáček, ŽK: 3:3, ČK: 0:1 (60. Liďák). Bozkov: Sedláček - Liďák, Červený, Jíra, Kobrle - Krejčík, Mazánek, Feri (81. Prousek), Coufal (70. Aster) - Makula, Havel (60. Nesvadba).