Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

03.06.2017 11:27:36 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V červnu 2017 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncertů a besedy. Festival na Jizeře zahájí divadelní představení Poslední ze žhavých milenců, a pak na něj naváže koncert Hany Zagarové a Petra Rezka. Dále se koná komponovaný večer Život v pravdě Jana Patočky a festival Funkin´ Turnov nebo koncert Nothingham.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v červnu 2017:

čtvrtek 1. června

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
Další z příjemných soutěžních podvečerů v kavárně KUS. Každý první čtvrtek v měsíci se koná Kavárenský kvíz. Jedná se o zábavnou vědomostní soutěž, v níž dvou- až čtyřčlenné týmy v pěti kolech odpovídají celkem na padesát pět otázek. Je to zábava a zároveň adrenalin. První tři týmy získávají odměnu ve formě slevy na konzumaci a ten úplně nejlepší tým pak navíc ještě vstupenky na některé z našich pořadů včetně volňásků do kina Sféra. Přijďte si zahrát a pobavit se!
Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

Festival na Jizeře oživí Letní Kino Turnov

neděle 4. června

FESTIVAL NA JIZEŘE: POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ
Prvním představením Festivalu na Jizeře bude divadelní hra se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným, kteří na počátku června rozesmějí letní kino komedií Neila Simona. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s výsledky ještě komičtějšími. Je jen otázka, zda životní poznání je pro starší pány varováním, nebo naopak povzbuzením pro nová dobrodružství.
Letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 370 Kč / na místě 430 Kč. Další informace

čtvrtek 8. června

PÍSNIČKY NAPŘÍČ SE SKUPINOU PRANIC
Po osmi letech přichází skupina Pranic s novým, třetím řadovým albem. Po deskách Jaký je náš svět (2008) a Vánoce s Pranic (2009) představí album Vypněte mobily, na jeho vzniku se podíleli další turnovští muzikanti, kteří nebudou v městském divadle chybět: bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. Skupina Pranic vznikla v Turnově v roce 2005. Od té doby prošla personální proměnou, dnes tvoří skupinu čtveřice mužů. Kapelník Ondřej Halama, kytarista a zpěvák i autor většiny písní, které má kapela v repertoáru, flétnista a hráč na dechový kontroler, saxofon a klarinet Míťa Meier a Petr Babec, hráč na kontrabas, který se jako baskytarista angažoval také v několika folkových kapelách. Čtvrtý člen je Oto Havle, který je hráčem na akordeon a poměrně čerstvým členem kapely.
Koncert, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč.

Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer čtvrtek 15. června

ŽIVOT V PRAVDĚ JANA PATOČKY
Tak je nazván komponovaný večer, který se uskuteční dne 15. června od 19 hodin v Městském divadle v Turnově ku příležitosti čtyřicátého výročí úmrtí filozofa Jana Patočky. Je tomu právě těch čtyřicet let, co se Patočka stal mluvčím Charty 77 a vzbudil tak velký zájem StB. Byl vyslýchán a na následky tohoto zdlouhavého a stresujícího výslechu patrně zemřel. Jako interpretka večera bych se s Vámi ráda alespoň skromně podělila o některé Patočkovy myšlenky, které nabyly mezinárodního významu a jsou aktuální i dnes, kdy Evropa ztrácí svou kulturní, společenskou i politickou stabilitu a stojí před úkolem nalézt východiska ze své situace i znovu definovat hodnoty, na nichž bude zakládat své další fungování. Možnost politické volby je totiž jeden z mála způsobů, jak podle Patočky realizovat lidskou svobodu.
Celý program uzavře skladba lotyšského autora Peterise Vaskse Hlasy o třech částech: Hlasy ticha, Hlasy života, Hlas svědomí, v níž se zrcadlí téma boje pobaltských států za znovuzískání svobody. Ráda bych uzavřela článek srdečnou pozvánkou na tento koncert, který nebude pouhou prezentací děl, ale stane se snad i inspirací pro nás všechny!
Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Článek o akci a rozhovor s Ondřejem Halamou

čtvrtek 22. června

PÁNOVÉ, KONČÍME
Turnovská Bohéma Vás srdečně zve na ojedinělou a téměř tradiční akci Pánové, končíme aneb závěr jazzové sezóny 2017, na které se Vám před turnovskou Střelnicí představí široká turnovská jazzová scéna. Mezi účinkujícími nebude a ani nemůže chybět swingový orchestr Big Band ZUŠ Turnov, který zpěvem doprovodí Tereza Kábelová a David Leahy. Vystoupí i Mackie Messer Band s Jaroslavem Kotkem, jedním ze služebně nejstarších jazzový hudebníků v Turnově. Těšit se můžete i na Duo Dim ve složení František Dudek (akordeon) a Tomáš Imrich (kytara zpěv), kteří umí diváky zaujmout svými skladbami, Duo BigBand, hudební uskupení Dědové a jejich Marie a v neposlední řadě i Lédl Jazz Q s Jiřím Hlavou - v repertoáru LJQ nalezneme jazzové standardy M. Davise, T. Monka, Ch. Parkera nebo také A. C. Jobima. Koncert, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné 100 Kč.

pátek 23. června

FESTIVAL NA JIZEŘE: HANA ZAGOROVÁ A PETR REZEK
Čekají vás hity Petra Rezka, největší hity Hany Zagorové i jejich společné duety. Hana Zagorová, rodačka z Petříkovic, je nejen zpěvačka a textařka, ale také herečka a moderátorka. Během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii, když v letech 1977 až 1985 získala devět Slavíků v řadě. Je jednou z nejlepších a nejúspěšnějších českých a slovenských zpěvaček, nazpívala již přes 820 písní a získala mnoho prestižních cen za hudbu a zpěv; nyní vystupuje na svých koncertech, v televizi a na dalších akcích. V Turnově vystoupí s Petrem Rezkem, zpěvákem, kytaristou, hudebním skladatelem i textařem. Spolu s Hanou Zagorovou nazpívali například duet Ta pusa je tvá, jejich vůbec nejznámější počin společně s Duhovou vílou.
Festival na Jizeře, Letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč/ na místě 550 Kč. Další informace

Skupina Nothingham představí rockové oratorium Jan Křtitel

sobota 24. června

NOTHINGHAM A HOSTÉ
Turnovská skupina vloni oslavila dvacet let své činnosti. Nyní se vrací na koncertní pódia s netradičním hudebním projektem rockového oratoria Jan Křtitel. Přijďte si poslechnout neobvyklé hudební dílo o šesti větách inspirované známým příběhem z doby počátku křesťanství, které kapela premiérově připravila ve spolupráci s turnovskou Církví československou husitskou a dalšími hudebními hosty. Věty jsou založeny na skromných informacích, jelikož o životě Jana Křtitele se v evangeliích všeobecně příliš informací neobjevuje. Janův význam je v nich totiž záměrně upozaďován ve prospěch Ježíše Nazaretského. První věta je tak podle cesty Jana Křtitele pojmenována Poušť, druhá nese název Med divokých včel (což byla součást jeho potravy), třetí věta Jordán připomíná řeku, kde Jan křtil davy a kam za ním přišel i Ježíš z Galileje. Druhá třetice vět odkazuje na Křtitelovo věznění a smrt. Nothingham vystoupí ve složení Petr Tesař (bicí), Marek Boňko (klávesy), Jan Bouzek (kytara) a Pavel Mlejnek (baskytara). Jako hosté se představí ThMgr. Oldřich Bezděčík (recitativ), Kristýna Anežka Poláková (vokály), Daniela Kvapilová, Kateřina Sulková a Anna Šteklová (pozouny).
Projekt Jan Křtitel, Sbor Církve československé husitské Turnov (Husův sbor) od 19 hodin, vstupné v předprodeji 70 Kč/ na místě 90 Kč. Samostatná pozvánka

Festival Funkin Turnov přivítá Debbi

pátek 30. června

FUNKIN‘ TURNOV
Zpěvačka Debbi přijede do Turnova 30. června představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry. Na své si přijdou i milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Nedílnou součástí festivalu tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrající funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce, letos posílené o hutný zvuk první trubky v podání Jakuba Ševčíka. Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017. A protože funk znamená především tanec, velkorysé množství prostoru naleznou hosté opět na prostranství před KC Střelnice.
Hudební festival, KC Střelnice od 18 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Festival Funkin Turnov přivítá Debbi

Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer

Skupina Nothingham představí rockové oratorium Jan Křtitel

Festival na Jizeře oživí letní kino Turnov

Červnová nabídka kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v červnu

Co jste zmeškali z turnovské kultury v květnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Akce Kulturního centra Golf Semily v červnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT