Českodubští mají lékaře a záchranáře na jednom místě

01.11.2017 07:58:56 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Českodubští mají lékaře a záchranáře na jednom místě

Nové zdravotní středisko v úterý otevřeli v Českém Dubu. Rekonstrukce budovy z roku 1904 přišla na zhruba 11,5 milionu korun. V moderních prostorách mají ordinace praktiční a odborní lékaři. Své místo uvnitř našla i výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Liberecký kraj se proto na stavebních pracích finančně podílel. Městu poskytl dotaci ve výši 4 miliony korun. Rekonstrukce zdravotního střediska trvala tři měsíce. V úterý 31. října se uskutečnilo slavnostní otevření.

Budovu za účelem její přestavby město koupilo v roce 2015 za částku 1 560 000 korun. Samotná rekonstrukce začala letos v červenci a hotovo bylo v říjnu. „Potřebovali jsme lékařům a pacientům zajistit nové vyhovující a moderní prostory. A rekonstrukce objektu v Husově ulici, kde už dříve zdravotní středisko fungovalo, se jevila jako nejlepší varianta," uvedl starosta Českého Dubu Jiří Miler. „Velké poděkování patří všem, kteří se na stavbě podíleli. Pro nás je to jedna z největších investic za několik posledních let. Děkuji také Libereckému kraji, protože od začátku náš záměr podporoval," dodal starosta.

Zdravotní středisko v Českém Dubu<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje „Český Dub má nyní mnohonásobně větší pohodlí pro občany než dosud. Celé středisko a veškeré jeho vybavení je moderně vybavené a výborné zázemí má i výjezdová základna krajské záchranné služby. Jsem rád, že se nám s městem rovněž podařilo uzavřít memorandum, ve kterém se zavázalo najít vhodné prostory pro garážové stání jedné sanity. Garáž přímo navazuje na nové zázemí výjezdové základny," popsal náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

„Myslím, že otevření zdravotního střediska je předpoklad i toho, že město snad nebude muset bojovat s nedostatkem lékařů. Díky této rekonstrukci má nové místo i naše výjezdová základna a já bych tady chtěl dnes symbolicky odstartovat investice zdravotnické záchranné služby, ve kterých se nám v poslední době příliš nedařilo," dodal hejtman Martin Půta.

Výjezdových základen Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje je celkem čtrnáct a řada z nich by měla projít rekonstrukcí. Podle náměstka Přemysla Sobotky chce kraj na modernizacích spolupracovat s městy.

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Komise vybrala na ředitele krajské záchranky Luďka Kramáře
Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny
Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny
Krajská záchranka dostane během čtyř let 22 nových vozidel

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT