Českodubští mají lékaře a záchranáře na jednom místě
01.11.2017 07:58:56 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Nové zdravotní středisko v úterý otevřeli v Českém Dubu. Rekonstrukce budovy z roku 1904 přišla na zhruba 11,5 milionu korun. V moderních prostorách mají ordinace praktiční a odborní lékaři. Své místo uvnitř našla i výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.
Liberecký kraj se proto na stavebních pracích finančně podílel. Městu poskytl dotaci ve výši 4 miliony korun. Rekonstrukce zdravotního střediska trvala tři měsíce. V úterý 31. října se uskutečnilo slavnostní otevření.
Budovu za účelem její přestavby město koupilo v roce 2015 za částku 1 560 000 korun. Samotná rekonstrukce začala letos v červenci a hotovo bylo v říjnu. „Potřebovali jsme lékařům a pacientům zajistit nové vyhovující a moderní prostory. A rekonstrukce objektu v Husově ulici, kde už dříve zdravotní středisko fungovalo, se jevila jako nejlepší varianta," uvedl starosta Českého Dubu Jiří Miler. „Velké poděkování patří všem, kteří se na stavbě podíleli. Pro nás je to jedna z největších investic za několik posledních let. Děkuji také Libereckému kraji, protože od začátku náš záměr podporoval," dodal starosta.
„Český Dub má nyní mnohonásobně větší pohodlí pro občany než dosud. Celé středisko a veškeré jeho vybavení je moderně vybavené a výborné zázemí má i výjezdová základna krajské záchranné služby. Jsem rád, že se nám s městem rovněž podařilo uzavřít memorandum, ve kterém se zavázalo najít vhodné prostory pro garážové stání jedné sanity. Garáž přímo navazuje na nové zázemí výjezdové základny," popsal náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.
„Myslím, že otevření zdravotního střediska je předpoklad i toho, že město snad nebude muset bojovat s nedostatkem lékařů. Díky této rekonstrukci má nové místo i naše výjezdová základna a já bych tady chtěl dnes symbolicky odstartovat investice zdravotnické záchranné služby, ve kterých se nám v poslední době příliš nedařilo," dodal hejtman Martin Půta.
Výjezdových základen Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje je celkem čtrnáct a řada z nich by měla projít rekonstrukcí. Podle náměstka Přemysla Sobotky chce kraj na modernizacích spolupracovat s městy.
Související články
Komise vybrala na ředitele krajské záchranky Luďka Kramáře
Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny
Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny
Krajská záchranka dostane během čtyř let 22 nových vozidel
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Hasiči pomáhají kolegům u požáru v NP České Švýcarsko
Ve Fabrice se odehraje představení o nucené práci za války
V semilském muzeu zahájí výstavu Radosti života
Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
Nejčtenější články
06.05.: Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
07.05.: V semilském muzeu zahájí výstavu Radosti života
09.05.: Hasiči pomáhají kolegům u požáru v NP České Švýcarsko
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.