Čtvrtá výhra v řadě vynesla florbalisty Turnova na čtvrté místo

14.11.2014 10:27:36 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Uplynulý hrací víkend přinesl pro turnovské florbalisty domácí zápasy, ve kterých dokázaly oba týmy TJ Turnov bodovat. V sobotu to nejprve bylo mužské áčko, které po výhře nad Karlovými Vary poskočilo až na čtvrté místo tabulky. V neděli pak na své starší kolegy navázali dorostenci, kteří si rovněž připsali jednu výhru.

Národní liga

TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (4:2, 1:0, 1:3)

Domácí na začátku zápasu drželi míček pod kontrolou a pravidelně se dostávali do více či méně vyložených šancí. První odměna za aktivitu přišla v 9. minutě, kdy se po akci "Já na bráchu, brácha na mě" prosadil Vojtěch Palatínus. Poté mohli opět velmi slušně zaplněné ochozy vidět či slyšet břevno po střele Martina Hejduka, tyč po freestylovém zakončení Tomáše Matyse a hlavně druhý gól v síti hostů, když se podruhé v zápase trefil mladší z bratří Palatínusových.

Po té ovšem následovala tradiční ztráta koncentrace, zbytečné chyby ve stylu "tak si pojďte dát góla" a náskok byl během minuty pryč. Naštěstí pro domácí měl zbytek třetiny podobný průběh jako začátek utkání, a tak si po trefách Antonína Palatínuse a Štěpána Matěchy vzali dvoubrankové vedení zpátky.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a nesla se hlavně v duchu nepřesností na obou stranách. Turnovští se opět drželi pokynů trenérů a především bránili náskok z první třetiny. Zásadní moment přišel v polovině utkání. Po faulu Salaby na jednoho z hostí bylo nařízeno trestné střílení, na které se trenéři rozhodli vyměnit brankáře. Tento tah vyšel na jedničku, když si Petr Suchomel připsal jediný, nicméně velmi důležitý zákrok večera. V následném oslabení ukázal domácí kapitán Matěcha, že se v této herní variantě cítí jako ryba ve vodě a po přesné střele k bližší tyči hostující branky dostal svůj tým do vedení 5:2.

Ve třetí třetině dominovali hře hosté, kteří vložili všechny síly do útoku a bušili do domácí obrany, co jim síly stačily. V jejich obraně se však automaticky otevírala okénka, která ale turnovští borci nebyli schopni trestat, a tak především díky famózním zákrokům Horáčka v domácí kleci udrželi vedení až do závěrečné sirény. Zápas nakonec skončil vítězstvím 6:5, a turnovští muži se posunuli na průběžné 4. místo v tabulce Národní ligy!

„Kromě už tradičního výpadku koncentrace jsme dvě třetiny předváděli výborný výkon. Ve třetí třetině soupeř zvýšil otáčky a tím nás dostával pod tlak. O vítězství jsme tak v závěru museli hodně bojovat," uvedl k utkání trenér Turnova Jan Kovář.

Branky Turnova (asistence): 9. V. Palatínus (A. Palatínus), 13. V. Palatínus (Matys), 15. A. Palatínus (Matys), 17. Matěcha (Erler), 32. Matěcha, 45. Matěcha (Erler). Sestava TJ Turnov: Horáček, Suchomel - Hejduk, Havlín, Brož, Vitásek, Salaba - Němeček, Matěcha, Erler, A. Palatínus, V. Palatínus, Matys, Pala. Více fotografií z utkání od Jana Lásky

2. liga dorostenců

Turnaj v Turnově (9. 11. 2014): TJ Turnov - Florbal Ústí  B 6:4, DDM Dynamo Teplice - TJ Turnov 5:3.

V prvním utkání museli turnovští dorostenci dohánět  náskok svého soupeře, který po dvou třetinách vedl už čtyři branky. Domácímu týmu se však povedl nevídaný obrat a šesti brankami ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství v poměru 6:4. Dvěma góly se blýskl Michal Kobrle a chladnokrevně proměněným trestným střílením přispěl k výhře také Dominik Pařík. Ve vyrovnaném druhém duelu utekla domácím florbalistům druhá třetina, ve které dvakrát inkasovali a naopak se nedokázali ani jednou prosadit. Na dvoubrankovém manku už nic nezměnila ani závěrečná část a s Teplicemi tak dorostenci padli v poměru 5:3 a v tabulce se usadili na klidném pátém místě.