Derby v Lomnici získal Košťálov, Semily vyhrály podruhé v řadě

17.04.2019 22:42:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

V I.A třídě bylo v sobotu na programu derby Lomnice - Košťálov a hosté nakonec uštědřili domácím první jarní porážku. Druhé vítězství v řadě získaly Semily výhrou nad Doubím a Horní Branná naopak v neděli doma ztratila všechny body prohrou s Krásnou Studánkou.

Lomnice n. P. - Košťálov/ Libštát 2:4 (2:2)

Domácím se zranil při tréninku Poledník a museli tak jinak postavit obranu, do které šel místo zálohy Gaubman a vepředu pak chyběly jeho přihrávky. První tutovku zápasu měl domácí Morávek, ale nevyužil, za chvíli vedle hlavičkoval košťálovský Cerman. Ve 13. minutě hosté přečíslili domácí obranu a K. Janata otevřel skóre. Za čtyři minuty se ocitl ve velké šanci Cerman, ale před Přibylem se ukopl. Na druhé straně po hlavičce Gaubmana mířil Portyk jen do gólmana. Na druhé straně znovu utekl Cerman, ale znovu neproměnil. Ve 31. minutě T. Veg vysunul reprezentačního sdruženáře Portyka, který přeloboval Průchu a vyrovnal na 1:1. Za dvě minuty po centru skóroval hlavou P. Janata a domácí otočili skóre ve svůj prospěch. Ve 37. minutě ale domácí zaváhali v obraně a po centru K. Janaty se konečně prosadil Cerman - 2:2. Ve 39. minutě měl ještě velkou šanci lomnický Morávek, ale ze dvou metrů mířil do brankáře.

Ve druhé půli už bylo šancí o trochu méně. V 68. minutě při protiútoku hostů Přibyl špatně vyběhl a z dorážky pak upravil na 2:3 Sádek. Poté Starý vysunul Gaubmana, ale ten pokazil velkou šanci. V 72. minutě po nedorozumění domácí obrany zvyšoval na 2:4 Holovič. V závěru si domácí Lomnice vytvořila tlak, ale bez velkých šancí. V 80. minutě po rohu Drusana mířil hlavou vedle Drahoňovský. V 81. a 82. dvakrát utekl Holovič, ale brankář Přibyl zachránil a výsledek se už neměnil.

„Hrálo se derby před pěknou diváckou návštěvou. Celkem padlo šest gólů, takže pěkný zápas, akorát nakonec byli šťastnější hosté, kteří ale vyhráli zaslouženě," komentoval utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 31. Portyk, 33. P. Janata - 13. K. Janata, 37. Cerman, 68. Sádek, 73. Holovič. Rozhodčí: Lopuszynski - Špidlen, Šubrt, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Drahoňovský, Bryscejn - P. Janata, Drusan, Topič (46. Starý), Morávek (46. Dlouhý) - Portyk, T. Veg. Košťálov/ Libštát: Průcha - Patka, Klazar, Vancl (91. T. Lukeš), Klaban, Koldovský, Holovič (92. J. Lukeš), Cerman, Piry, Sádek (69. Grosu), K. Janata.

Utkání fotbalové I.A třídy SK Semily - TJ Sokol Doubí<br />Autor: Petr Ježek Semily - Doubí 2:1 (2:1)

Domácí vedli od 8. minuty brankou Káni, na kterou odpověděli hosté vyrovnáním Kosiewicze ve 22. minutě. Před přestávkou ve 40. minutě vrátil domácím vedení zkušený Bohatý.

Ve druhém poločase hráli Semilští dál aktivně a dostali se do několika úniků, když minimálně v 75. minutě měla být zřejmě nařízena penalta za faul na Sůvu. Domácí se ale nevztekali a nepřestali hrát a snažili se stále dojít k druhé výhře v řadě. V 89. minutě pak domácí přežili velké šance hostů, když propadl balon až před bránu, odrazil se do brankáře Zamastila, který míč vykopl do tyčky, od ní se odrazil znovu do pole a poté ještě Zamastil vyrazil další střelu hostů, a cennou výhru tak pro domácí udržel.

„Chtěli jsme navázat na minulé kolo, bohužel nemohl nastoupit Peškar a šest hráčů bojovalo s virózou, ale dokázali jsme zápas dovézt k vítězství," dodal po utkání trenér Semil Jan Brett.

Branky: 8. Káňa, 40. Bohatý - 22. Kosiewicz. Rozhodčí: Kowalik - Pánek, Plíva, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Semily: Zamastil - Sůva (90. Hapiak), Chlupáč, M. Hradecký, Zelenka, Káňa, Lukeš, Podzimek, Adamec, Vrchovský (65. Brett), Bohatý. Fotogalerie z utkání

Horní Branná - Krásná Studánka 0:1 (0:1)

Hrál se dobrý fotbal a na obou stranách  vynikali gólmani, kteří byli až nepřekonatelní. V  závěru první půle se to ovšem podařilo hostujícímu Smolákovi, který byl v té době na hřišti 8 minut.

Ve druhé půli již to byl  pouze boj, kdo z koho a protože domácí nebyli schopni překonat výborného gólmana hostů a domácí gólman byl též výborný, tak se zrodilo vcelku  překvapení a domácí borci se můžou jen držet za hlavu, co nevyužili.

Branky: 43. Smolák. Rozhodčí: Dvořák - Vachek, Klement, ŽK: 1:0. Diváků: 90. Horní Branná: Vrána - Šimůnek, Strmeň, David Paulů, Pešina, Šimek, Sládek (69. Gaudel), Jirousek, Dušan Paulů, Fiedler, Jón.