Do semifinále poháru jdou Přepeře i Sedmihorky

04.05.2017 21:26:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Liberecký kraj

Přepeře přivítaly ve třetím kole poháru LKFS ve středu na turnovském hřišti suverénně vedoucí celek krajského přeboru fotbalisty Jiskry Mšeno, ale dokázaly je vyřadit po výsledku 4:1. Stejným výsledkem Sedmihorky zdolaly Velké Hamry, takže i je fanoušci uvidí ve čtvrtém kole - semifinále poháru.

Přepeře - Mšeno 4:1 (2:0)

Od začátku se pustili hráči Přepeř do soupeře bez respektu a hned v 1. minutě Ježek  posunul míč na levou stranu na rozběhnutého Horáčka, jehož střelu na zadní tyč chytil brankář Krásný s vypětím všech sil. V 5. minutě rozehrál přepeřský Peškar rohový kop na Petříka, ten odcentroval a Vokáček na zadní tyči posunul před branku a zkušený Abraham míč z malého vápna zasunul do sítě. Po této brance přebralo iniciativu Mšeno, ale Přepeře hrozily z rychlých protiútoků. V 18. minutě Král kroutil trestný kop z pravé strany na zadní tyč, ale Koudelka byl pozorný a vyrazil na roh. Ve 21. minutě se do šance dostával domácí Horáček, ale jeho střelu levačkou vyrazil mšenský brankář nohou na roh. Ve 29. minutě Petřík poslal míč za obranu Mšena, Ježek si ho nechal jednou skočit a pak prudkou ranou na přední tyč zvýšil na 2:0. Zbytek poločasu se hra nezměnila, hosté sice drželi míč více na svých kopačkách, ale jejich převaha byla platonická.

Ve druhém poločase ve 49. minutě centroval přepeřský kapitán Hrmo z pravé strany a Vokáčkově hlavičce chybělo pár decimetrů aby neskončila v pravé šibenici. V 52. minutě vybojoval balón na hostující polovině Abraham, který pak prokázal svůj přehled a obloučkem přehodil mšenského stopera a nabíhající Ježek chladnokrevně přeloboval brankáře Krásného - 3:0. V 57. minutě zahrozili hosté a po přesném centru z levé strany hlavičkoval na penaltě osamocený Krejčík, ale Koudelka reflexivně vyrazil na roh. V 69. minutě Horáček přihrál přesně na Abrahama, ten našel uličkou nabíhajícího Ježka, ale tentokrát jeho pokus brankář hostí špičkou nohy vyrazil na rohový kop. V 77. minutě postupoval z pravé strany Bína, předložil míč na velké vápno Vlachovi, jehož dělovku vyrazil brankář Mšena na rohový kop. V 79. minutě kopal trestný kop z 22 metrů Hrmo, jeho prudkou střelu k tyči ale hostující brankář vyrazil na rohový kop. Z rohového kopu se míč dostal k Bínovi, ten našel ve vápně Ježka, který si míč zpracoval na prsa a nechytatelná pumelice málem protrhla síť - 4:0. V 89. minutě postupovali dva hráči hostí na samotného Koudelku, ale ten slabou střelu Pelty do prázdné branky stihl na brankové čáře doběhnout. V poslední minutě nezachytil náběh mšenského hráče do vápna domácí Horák, při pokusu o střelu ho fauloval a hosté kopali penaltu. K jejímu zahrání se postavil Chropůvka, na jehož střelu k tyči si sice Koudelka sáhl, ale přesto míč skončil v síti a hosté alespoň snížili na 4:1.

„Perfektní výkon všech hráčů, k tomu není co dodat. Je dobře, že Ježek rychle zapomněl na zápas s Košťálovem a dnes hattrickem sestřelil Mšeno," dodal k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 4. Abraham, 29., 52. a 80. Ježek - 89. Chropůvka z penalty. Rozhodčí: Marek - Vrtal, Čurda, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík - Bína, Peškar (21. O. Horák), Abraham (81. Císař), Vlach, Horáček - Ježek (81. Kvapil). Mšeno: Krásný - Halama, Hrnčíř, Rozkovec, Hartman (46. Veselouš), Krejčík, Pelta, Král (77. Daniel), Moravec, Helm, Štemberk (46. Chropůvka).

Sedmihorky - Velké Hamry 4:1 (2:1)

O postup do semifinále se střetli v Sedmihorkách sousedé v tabulce krajského přeboru, domácí jsou aktuálně na čtvrtém místě, a hosté třetí. Do vedení šli hosté po gólu Vodrážky v 19. minutě, ale závěr první půle patřil domácím, kteří otočili skóre na 2:1 po pěkných brankách Škréty a M. Marka. Ve druhé části přidali Sedmihorští třetí gól Kodrem a soupeř už na zápas rezignoval. Čtvrtý domácí gól přidal v závěru Dan Škréta.

„Předvedli jsme solidní výkon, padaly i pěkné góly pro diváky. Dařilo se nám hlavně ve druhém poločase a vyhráli jsme určitě zaslouženě. Za 14 dní hrajeme se stejným soupeřem u něj v mistrovském zápase krajského přeboru, tak bychom brali rádi znovu výhru," doplnil k zápasu pro Naše Pojizeří asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 37. a 87. Škréta, 41. M. Marek, 69. Kodr - 19. Vodrážka. Rozhodčí: Hnětynka - Halama, Linhart, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Sedmihorky: Špína - Čermák, M. Marek, J. Marek (65. Hlubuček), Kroupa (88. Janata), Beneš (89. Cymbál), Škréta, Ložek, Kodr, Pařízek, Vitkovič. Velké Hamry: Štětkář - Bistiak, Macháček, Šidlo, Mätzelt, Kavan (46. Paldus), Dědek (72. Jiřikovský), Linka, Vodrážka (89. Linhart), Mihálik, Hlubuček.

Další utkání: Frýdlant - Doksy 2:3 (0:1), na penalty 2:3, Bílý Kostel - Hrádek hraje se 6. 5.

Podle neoficiálních zpráv by spolu měly hrát ve 4. kole Sedmihorky a Přepeře a další dvojicí budou Doksy a vítěz duelu Bílý Kostel - Hrádek.