Dubnové kulturní akce v Jilemnici

01.04.2013 15:15:00 | Autor: IC Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Dubnové kulturní akce v Jilemnici

V Jilemnici se v dubnu koná mnoho zajímavých kulturních akcí. V SD Jilm pořádají několik divadelních představení i besed, v Erbovním sále domu č. p. 1 bude otevřena výstava Františka Kavána a v Galerii V Kotelně můžete navštívit Okénko do Tibetu.

Předprodej vstupenek na všechny akce zajišťuje kancelář SD Jilm a Informační středisko na Masarykově náměstí. Zamlouvání vstupenek probíhá od předních řad v časovém sledu dle data zámluvy, pokud není požadováno určité sedadlo, například balkon. Aktuální program Kina 70 Jilemnice najdete v samostatném článku.

Kulturní akce v Jilemnici v dubnu 2013:

Pátek 5. 4. 2013, 17:00

Vernisáž výstavy František Kaván: Výběr z tvorby
V pátek 5. dubna se v Erbovním sále uskuteční vernisáž výstavy František Kaván: Výběr z tvorby. Výstava z díla vynikajícího českého malíře bude nainstalována v hlavní zámecké budově a připravili jsme ji ve spolupráci s renomovanou pražskou Galerií Kodl. Potrvá do 9. května.
Erbovní sál č.p.1

Neděle 7. 4. 2013, 18:00

Jarní koncert Smíšeného pěveckého sboru Camponotus
Zazní skladby skladatelů zvučných jmen jako jsou Adam Michna z Otradovic, W.A.Mozart, Ch.Gounod, B.Smetana, A.Dvořák a další. Sbormistryně Eva Skalová, klavírní spolupráce Táňa Vaněčková, Jana Piorecká - mezzosoprán
Sloupový sál čp.1

Úterý 2. 4. 2013, 19:30

SALOME - pásmo písní Karla Kryla
Salome - Pásmo písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru, což je původní a unikátní projekt pěti mladých umělců, kteří osobitým a vytříbeným způsobem navazují na vynikající hudební potenciál písní Karla Kryla. Pavel Batěk - zpěv, Barbora Plachá - harfa, Tomáš Kůgel - klarinet, Petr Šťastný - kytara.
SD Jilm, vstupné: 200 Kč.

Neděle 7. 4. 2013, 14:30

Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka
Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku.
Sál SD Jilm, vstupné: 50,- Kč

Úterý 9. 4. 2013, 18:00

Okénko do Tibetu, Ladakhu, Zanskaru a Spiti
Všechny oblasti spolu souvisí, kdysi buď jednotlivá království bojující proti sobě či pak jedno sjednocené království západního Tibetu. Do dnešní doby je spojuje stejná kultura, zvyky, buddhismus, tradice.Tibet byl vždy samostatným královstvím, po invazi čínských vojsk v roce 1950 se stal součástí Číny. Ladakh, Spiti, Zanskar jsou od roku 1947 pevnou součástí Indie. Tibet- Himaláje, horská poušť, náhorní planiny, tibetský buddhismus, mýtická místa včetně nejposvátnější hory pro buddhisty, hinduisty, bonisty - Mt.Kailash, 60. let boje protičínskému útlaku. Ladakh- útočiště tibetských uprchlíků, údolí Indu. Spiti- západní část prastarého tibetského království Guge. Zanskar- ohraničen horskými velikány Ladakhu ze severu a Spiti z východu. V druhé části expozice můžete pohlédnout do tváří lidí žijící v těchto oblastech.
Galerie V Kotelně, vstupné: 90/ 70 Kč.

Čtvrtek 11. 4. 2013, 16:00

Desatero problémů Jilemnice
Toto fórum je každoročně se opakující veřejné projednání k celkovému rozvoji města. Na akci jsou zváni zástupci veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru, vzdělávacích a odborných institucí, ale zejména široká veřejnost. Hlavním společným výstupem je formulace deseti nejzásadnějších problémů z pohledu obyvatel. Další problémy, náměty a připomínky k rozvoji jsou zapracovány do Plánu zdraví a kvality životu. Více podrobností v samostatném článku
Sál SD Jilm

Čtvrtek 11. 4. 2013, 18:00

LADAKH, severní Indie
Nejzápadnější výspa tibetského buddhismu, horská poušt, život ve vesnicích v horách, Indus, svět který civilizací ještě není příliš dotčen vám přiblíží harrachovská rodačka Radka Tkáčiková.
Kino 70, vstupné 50 Kč.

Pátek 12. 4. 2013, 20:00

Krakonošův bál
Závěrečný bál pro kurzisty pokračovacích tanečních a tanečních pro dospělé, ale i pro širokou veřejnost. Hraje Duo Pe. Občerstvení zajištěno. Předprodej místenek v IC Jilemnice od 25. 3. 2013.
Sál SD Jilm.

Neděle 14. 4. 2013, 19:30 SD Jilm

Divadlo Palace Praha - Miláček Anna
Herecký soubor pražského Divadla Palace, plný známých tváří odehraje v režii Zdeňka Tyce známou divadelní hru Marca Camolettiho. Miláček Anna je světově proslulá komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence právě, když má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. A proč se hra jmenuje Miláček Anna? Je to právě ona, která nepřehledné hemžení v jedné domácnosti kočíruje tak, aby vše dobře dopadlo...S manželským stereotypem se setkal nejeden z nás a vypořádáváme se s ním po svém.Narozdíl od reality se při shlédnutí hry Miláček Anna tomuhle ´vypořádávání´ opravdu s chutí zasmějete. Hrají: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová.
SD Jilm.

Úterý 30. 4. 2013, 19:00

Čarodějnice 2013
Areál technických služeb Jilemnice. Občerstvení zajištěno restaurací Ambrosia.
Areál technických služeb.

Dubnová nabídka Kina 70 Jilemnice

Jilemničtí budou hledat deset největších problémů města

Nedávné akce v Jilemnici: 

FOTO: Vítězem 86. ročníku Hančova memoriálu je Ondřej Horyna

Obrazem: Historický lyžařský závod k uctění památky Hanče a Vrbaty

V Jilemnici připomenou 100. výročí tragédie Hanče a Vrbaty

FOTO: Čeští turisté se sjeli na zimní sraz do Jilemnice

Co jste zmeškali za kulturní akce v Jilemnici v březnu

Březnová nabídka Kina 70 Jilemnice

Aktuální kultura v dalších městech Pojizeří:

Přehled dubnových akcí Kulturního centra Golf Semily

Přehled dubnových kulturních akcí v Turnově

Březnové plesy zakončily taneční sezonu v Pojizeří + fotogalerie z proběhlých plesů

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT