Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři

06.10.2021 17:10:57 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři

Turnovští muži prováhali šanci připsat si další body do tabulky Národní ligy a prohráli v Náchodě. První zápasy nové sezony mají za sebou junioři, kteří ale nezačali moc dobře a na úvod utrpěli dvě porážky.

Národní liga mužů

Florbal Primátor Náchod - TJ Turnov 9:5 (2:1, 2:0, 5:4)

Ke čtvrtému kolu Národní ligy cestovali muži Turnova na východ, do Náchoda, kde je čekal souboj s místním bývalým účastníkem 1. ligy.

Do utkání vstoupili Turnovští celkem dobře a vytvořili si několik příležitostí, jednu se podařilo také využít a dostali se do vedení. Nicméně začali se ozývat naše bolístky, nechali se nesmyslně vyloučit a soupeř vyrovnal. Chvíli poté si nepohlídali standardní situaci a nadějný vstup do utkání byl ten tam.

V úvodu druhé části nedokázali Turnováci proměnit přečíslení 3 na 1 a od té doby nestála hra ani za zlámanou grešli. Náchod byl na balonku a kontroloval zápas, Turnovští se většinou bránili a byly bez energie, bez zápalu. Domácím se ve druhé třetině podařilo dalšími dvěma brankami navýšit skóre a před poslední třetinou tedy hosté prohrávali 1:4.

Do třetí třetiny florbalisté turnova několik věcí změnili a na obrázku hry se to hned projevilo. Byli více aktivní a dostávali se do šancí, zároveň ale nebyli schopní vyvarovat chyb a dalších vyloučení, které tým hrozně sráželi dolů. Po dalších dvou neubráněných oslabeních prohrávali už hrozivých 1:6, ale poté začala přestřelka, která se zastavila až na konečném skóre 5:9. Hostům se podařilo sice vstřelit několik branek, ale soupeř dokázal využít chyby a nemilosrdně je trestal.

Pokud chceme v dalších utkáních uspět, nemůžeme si dovolit strávit půlku zápasu v oslabení a výrazně zapracovat na nedostatcích naší hry. V sobotu 9. 10. od 19:00 pokračujeme doma proti Plzni, tak nás přijďte podpořit.

2. liga juniorů

TJ Turnov - SC Podještědí Český Dub 4:7 (2:2, 1:4, 1:1)
Florbal Jablonec - TJ Turnov 8:5 (3:0, 3:2, 2:3)

Covidová doba a hlavně adolescence bohužel znovu zamávaly už tak těžce zkoušeným kádrem turnovských juniorů, který přišel během posledních let o velký počet více i méně talentovaných jedinců, a tak letos nepatří k favoritům.

K prvním zápasům se kluci vydali do Tanvaldu, kde se utkali s Českým Dubem a Jabloncem. V obou utkáních prohráli, ale rozhodně nebyli bez šancí a kdyby podali svůj top výkon a nemuseli se během zápasů potýkat se zraněním nejlepšího hráče, mohli oba soupeře porazit.

Kluci se musí nadále zlepšovat a poctivě pracovat na trénincích, poté můžou zápasy vyhrávat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT