Fokus Fest 2017 přiváží do Semil filmaře i zpěvačku Janu Kratochvílovou

26.09.2017 17:33:40 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Fokus Fest 2017 přiváží do Semil filmaře i zpěvačku Janu Kratochvílovou

Od středy 27. 9. až do neděle 1. 10. budou Semily opět patřit filmu díky čtvrtému ročníku festivalu Fokus Fest. Stejně jako vloni se bude promítat ve dvou sálech - v kinosále kině Jitřenka i aule Gymnázia Semily. Z hudebního programu je mimořádné sobotní vystoupení zpěvačky Jany Kratochvílové v KC Golf.

Na festival dojedou odborníci ze světa filmu a také studenti filmových škol, scénáristé, režiséři a producenti. Festival doplňuje pestrý doprovodný hudební program, workshopy, debaty s hosty a přednášky, ale také spoustu zábavy.

Letošním tématem jsou Velké a malé světy a všechny filmy budou propojovat intimní příběhy hlavních hrdinů, jejichž životy ovlivňuje velký svět často zasažený totalitním režimem, válkou a propagandou. Zvolené téma představí ve třech minisekcích. Obraz české vesnice ve filmu, nabídne škálu pohledů na českou vesnici, které vznikaly v různých obdobích českých dějin - film Je třeba zabít Sekala přijede představit jeho dramaturg Jan Gogola.

Letošní Fokus Fest bude ale ve větší míře odrážet dějinné momenty v Evropě a evropském filmu. Snímek Trpká úroda zavede festivalové diváky na Stalinem zpustošenou Ukrajinu ve 20. století, chorvatské drama Černí připomene konflikt na Balkáně po rozpadu Jugoslávie a jugoslávská padesátá léta a dopady totalitní politiky na obyčejné rodiny připomene film Otec na služební cestě. Představí se také jeden z nejvýraznějších snímků Agniezsky Holand Evropa, Evropa a také poslední počin slavného režiséra Andrzeje Wajdy Mžitky zobrazující boj studentů proti totalitě po roce 1945. Studentský odpor proti nacistickému režimu v Polsku ukáže film Město 44. V rámci sekce evropského filmu uvedou také jeden z nejvýraznějších českých filmů Kladivo na čarodějnice.

Filmový program ale premiérově uvede i novou adaptaci Procházkova Ucha, kterou přijede uvést její režisér Ivo Trajkov. Festivalovým divákům nabídnou srovnání původní a nové verze této slavné filmové adaptace. V rámci odborného programu přijal pozvání opět filmový historik Jaromír Blažejovský, který divákům v rámci své přednášky představí pozapomenutý severokorejský muzikál Květinářka.

Program festivalu Fokus Fest 2017:

Středa 27. 9.
15.30. Okhwan: Nemožné je možné (kinosál)
17.00: Divoké včely (aula)
19.30: Otrávené světlo + Tma live (kinosál)
20.30: Slam Poetry (kavárna)
22.30: Kolonie (kinosál)

Čtvrtek 28. 9.
10.00: A jitra jsou zde tichá (kinosál)
11.30: Petr Stříbrný - přednáška (čítárna)
14.00: Náhoda (kinosál)
16.30: Ucho (kinosál)
20.00: Noc bez moci/ host Ivo Trajkov

Pátek 29. 9.
12.30: Kladivo na čarodějnice (aula)
14.30: Město 44 (aula)
16.30: Brazil (kinosál)
17.00: Bitva o život (aula)
19.30: Selský rozum/ host Vít Janeček (aula)
19.30: Květinářka (čítárna)
21.30: Kieslowski - koncert (kinosál)

Sobota 30. 9.
9.30: Dvojí život Veroniky (kinosál)
10.30: Martin Kos - přednáška (čítárna)
11.30: Otec na služební cestě (kinosál)
14.15: Mžitky (kinosál)
16.15: Evropa, Evropa (kinosál)
15.30: J. Blažejovský: Květinářka - přednáška (čítárna)
18.30: Je třeba zabít Sekala (kinosál)
20.00: Jana Kratochvílová - koncert (KC Golf)

Neděle 1. 10.
9.30: Noc nevěsty (kinosál)
11.30: Souboj titánů (kinosál)
13.30: Jsem vrah (kinosál)
15.30: V. Jančová: Vladimír Merta - přednáška (čítárna)
15.30: Trpká úroda (kinosál)
17.30: Opera ve vinici (kinosál)
19.30: Černí (kinosál)

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Související články:

Zářijová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

2016: Festival Fokus Fest udělá ze Semil na přelomu září a října filmové město

2016: Fokus Fest je za dveřmi: Nalaďte se předfestivalovým programem

Ohlédnutí za Fokus festem 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Fokus Fest 2017

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT