Fotbalisté Lomnice jsou po podzimu spokojeni s osmým místem

08.12.2021 21:08:44 | Autor: Zdeněk Bořek a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Lomnice jsou po podzimu spokojeni s osmým místem

Vracíme se k podrobnějšímu hodnocení podzimní části krajského fotbalového přeboru z pohledu FC Lomnice nad Popelkou. Vstup nováčka do soutěže byl těžký, poté přišlo několik výher ale i proher, ale vše vylepšily dvě poslední kola - jarní předehrávky, jenž skončily nečekanými výhrami na úkor favoritů.

Jako nováček Krajského přeboru Libereckého kraje vstoupili Lomničtí do soutěže se stejným kádrem hráčů jako v předešlých dvou letech, když obsadili v nedohrané I.A třídě jednou po podzimu první místo a v další sezoně druhé místo.

Díky odstoupení tří týmů z krajského přeboru (Doksy, Chrastava a Mšeno) jim byla nabídnuta možnost postupu z 2. místa. „Po uvážení všech okolností jsme nabídku postupu přijali. S ohledem na výsledky v posledních dvou sezonách jsme počítali s umístěním někde v klidném středu tabulky. Kádr zůstal beze změn, nadále funguje spolupráce s FK Přepeře. Počítali jsme se střídavými starty hráčů FK Přepeře, ale díky mnoha zranění v průběhu přestupního termínu v jejich kádru se to nemohlo uskutečnit. Zápasy jsme odehráli se svým kvalitním kádrem, který na krajský přebor určitě má," uvedl trenér Zdeněk Baudyš.


Vstup do soutěže Lomnici nevyšel, první dvě kola prohrála, nejprve doma s Frýdlantem 0:1 a poté po strašidelném výkonu v Železném Brodě - prohra 2:6, následoval tak rychlý návrat do reality.

Poté přišla lepší část podzimu, kdy hráči z pod hory Tábor porazili doma Rovensko 4:1, vyhráli překvapivě v Novém Boru 1:0, následovala další prohra doma se Sedmihorkami 2:3. Poté přišla šokující výhra ve Skalici 3:2 a doma povinna výhra s Hejnicemi 5:1.

Po této fázi jsme se posunuli do popředí tabulky, přišla ale opět horší část- remíza v Desné 3:3 a nesmysl doma s Turnovem 1:7, kdy prohrávali v 8. minutě 0:3 a zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Byla to černá kaňka podzimu, tým byl po tomto debaklu otřesen, v dalších zápasech nám chyběli oba vyloučení hráči. V dalších utkáních jsme doma prohráli s Višňovou 0:1, následovala remíza ve Stráži pod Ralskem 4:4, doma prohra s Hrádkem 1:2, porážka ve Velkých Hamrech 4:2. Druhá část podzimu byla opravdu špatná a doplatili na úzký kádr a zranění hráčů.

Tímto měl být konec podzimní části, ale vedení LKFS rozhodlo o předehrávkách dvou jarních kol v podzimní části. Tam šokovali lomničtí fotbalisté nejen sami sebe, ale i okolí - byly to výhra v Turnově 4:3 a výhra ve Frýdlantě 3:2.

„Byla to odměna za podzimní část. Obsadili jsme 8. místo v tabulce, když jsme v 15 zápasech získali 20 bodů a skóre 35:40. Panuje spokojenost po podzimu. Moc se nám nedařilo doma, ale venku jsme patřili k nejlepším týmům. Jako jediní jsme porazili Skalici, i když jsme hráli od 40. minuty v deseti. Zvládli jsme zápasy s mužstvy, které jsou na spodu tabulky, všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za předvedené výkony. Ve druhé části podzimu se rozstřílel kanonýr Dan Drahoňovský," hodnotil závěr lomnický trenér.

Příprava na jarní část soutěže začne 25. ledna, také je naplánovaný zimní turnaj na UMT na začátek února.

„Poděkovaní patří všem hráčům a lidem, kteří se pohybují v prostředí lomnického fotbalu," dodal Zdeněk Baudyš.

Dne 29. října se v klubovně FC Lomnice konala odložená členská schůze. Na programu byla volba nového výkonného výboru, který si ze svých řad zvolil předsednictvo. Předsedou je opět Zdeněk Baudyš, místopředsedou Tomáš Korda, dalšími členy výboru jsou Michal Sucharda, Pavel Kraus a Jan Drusan.

Související články:

Zhodnocení fotbalového krajského přeboru po podzimu 2021

Turnov po skončení trenéra vyhrál v Hejnicích a udržel první místo

Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové

Krajský přebor: Turnov potvrdil první místo proti rezervě Hamrů

FOTO: Turnov otočil zápas v Sedmihorkách třemi góly za šest minut

Bod vytěžil jen Turnov. Sedmihorky, Rovensko i Lomnice o gól prohrály

Turnov v Novém Boru poprvé padl, zvládl pak ale derby s Lomnicí

Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Turnov zvládl derby v Rovensku, Lomnice překvapila ve Skalici

První Turnov si připsal pátou výhru, bodovaly i Rovensko a Sedmihorky

Suverénní Turnov vyhrál i v Brodě, Lomnice nečekaně obrala Nový Bor

FOTO: Lomnice v derby proti Rovensku získala první výhru v přeboru

Turnov po druhé výhře vede tabulku přeboru, další mužstva nebodovala

Nováček z Lomnice na úvod podlehl Frýdlantu, vstup se povedl Turnovu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT