Fotbalisté Lomnice jsou po podzimu spokojeni s osmým místem

08.12.2021 21:08:44 | Autor: Zdeněk Bořek a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Lomnice jsou po podzimu spokojeni s osmým místem

Vracíme se k podrobnějšímu hodnocení podzimní části krajského fotbalového přeboru z pohledu FC Lomnice nad Popelkou. Vstup nováčka do soutěže byl těžký, poté přišlo několik výher ale i proher, ale vše vylepšily dvě poslední kola - jarní předehrávky, jenž skončily nečekanými výhrami na úkor favoritů.

Jako nováček Krajského přeboru Libereckého kraje vstoupili Lomničtí do soutěže se stejným kádrem hráčů jako v předešlých dvou letech, když obsadili v nedohrané I.A třídě jednou po podzimu první místo a v další sezoně druhé místo.

Díky odstoupení tří týmů z krajského přeboru (Doksy, Chrastava a Mšeno) jim byla nabídnuta možnost postupu z 2. místa. „Po uvážení všech okolností jsme nabídku postupu přijali. S ohledem na výsledky v posledních dvou sezonách jsme počítali s umístěním někde v klidném středu tabulky. Kádr zůstal beze změn, nadále funguje spolupráce s FK Přepeře. Počítali jsme se střídavými starty hráčů FK Přepeře, ale díky mnoha zranění v průběhu přestupního termínu v jejich kádru se to nemohlo uskutečnit. Zápasy jsme odehráli se svým kvalitním kádrem, který na krajský přebor určitě má," uvedl trenér Zdeněk Baudyš.


Vstup do soutěže Lomnici nevyšel, první dvě kola prohrála, nejprve doma s Frýdlantem 0:1 a poté po strašidelném výkonu v Železném Brodě - prohra 2:6, následoval tak rychlý návrat do reality.

Poté přišla lepší část podzimu, kdy hráči z pod hory Tábor porazili doma Rovensko 4:1, vyhráli překvapivě v Novém Boru 1:0, následovala další prohra doma se Sedmihorkami 2:3. Poté přišla šokující výhra ve Skalici 3:2 a doma povinna výhra s Hejnicemi 5:1.

Po této fázi jsme se posunuli do popředí tabulky, přišla ale opět horší část- remíza v Desné 3:3 a nesmysl doma s Turnovem 1:7, kdy prohrávali v 8. minutě 0:3 a zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Byla to černá kaňka podzimu, tým byl po tomto debaklu otřesen, v dalších zápasech nám chyběli oba vyloučení hráči. V dalších utkáních jsme doma prohráli s Višňovou 0:1, následovala remíza ve Stráži pod Ralskem 4:4, doma prohra s Hrádkem 1:2, porážka ve Velkých Hamrech 4:2. Druhá část podzimu byla opravdu špatná a doplatili na úzký kádr a zranění hráčů.

Tímto měl být konec podzimní části, ale vedení LKFS rozhodlo o předehrávkách dvou jarních kol v podzimní části. Tam šokovali lomničtí fotbalisté nejen sami sebe, ale i okolí - byly to výhra v Turnově 4:3 a výhra ve Frýdlantě 3:2.

„Byla to odměna za podzimní část. Obsadili jsme 8. místo v tabulce, když jsme v 15 zápasech získali 20 bodů a skóre 35:40. Panuje spokojenost po podzimu. Moc se nám nedařilo doma, ale venku jsme patřili k nejlepším týmům. Jako jediní jsme porazili Skalici, i když jsme hráli od 40. minuty v deseti. Zvládli jsme zápasy s mužstvy, které jsou na spodu tabulky, všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za předvedené výkony. Ve druhé části podzimu se rozstřílel kanonýr Dan Drahoňovský," hodnotil závěr lomnický trenér.

Příprava na jarní část soutěže začne 25. ledna, také je naplánovaný zimní turnaj na UMT na začátek února.

„Poděkovaní patří všem hráčům a lidem, kteří se pohybují v prostředí lomnického fotbalu," dodal Zdeněk Baudyš.

Dne 29. října se v klubovně FC Lomnice konala odložená členská schůze. Na programu byla volba nového výkonného výboru, který si ze svých řad zvolil předsednictvo. Předsedou je opět Zdeněk Baudyš, místopředsedou Tomáš Korda, dalšími členy výboru jsou Michal Sucharda, Pavel Kraus a Jan Drusan.

Související články:

Zhodnocení fotbalového krajského přeboru po podzimu 2021

Turnov po skončení trenéra vyhrál v Hejnicích a udržel první místo

Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové

Krajský přebor: Turnov potvrdil první místo proti rezervě Hamrů

FOTO: Turnov otočil zápas v Sedmihorkách třemi góly za šest minut

Bod vytěžil jen Turnov. Sedmihorky, Rovensko i Lomnice o gól prohrály

Turnov v Novém Boru poprvé padl, zvládl pak ale derby s Lomnicí

Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Turnov zvládl derby v Rovensku, Lomnice překvapila ve Skalici

První Turnov si připsal pátou výhru, bodovaly i Rovensko a Sedmihorky

Suverénní Turnov vyhrál i v Brodě, Lomnice nečekaně obrala Nový Bor

FOTO: Lomnice v derby proti Rovensku získala první výhru v přeboru

Turnov po druhé výhře vede tabulku přeboru, další mužstva nebodovala

Nováček z Lomnice na úvod podlehl Frýdlantu, vstup se povedl Turnovu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu
Výlet vlakem do Černous láká na Meandry Smědé i muzeum úzkokolejky
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
19.01.: Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT