03.09.2014 18:41:20 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Další díl seriálu KTM ECC se uskutečnil v poslední prázdninový víkend. Závod pořádaný Autoklubem Krakonoš se tradičně jel pod názvem Memoriál Oldy Nývlta mezi Jilemnicí a Mříčnou. Celkem se klání zúčastnilo 266 jezdců v kategorii dospělých a 18 dětí. Nový účastnický rekord padl v sobotu ve třídě hobby E2, kde stálo na startovním roštu v jedné řadě 58 jezdců.

Sobotní den zahájil závod dětí se startem v 8.45. Slabší kubaturu do 50ccm vyhrál Matěj Skořepa, před Adamem Machem a Davidem Šťastným. Silnější 65ccm opanoval David Vondrák, druhý byl Martin Balatka a třetí Miloš Klimeš. Po dekoraci dětských borců přišli na řadu hobby jezdci kategorií E1, E2, E3, kteří startovali v 11 hodin. Závod měl hladký průběh, na dobře připravené trati, kterou lehce skropil noční déšť, takže neprášila a přitom se nelepilo ani bláto. Podle slov jezdců byla radost závodit.

Nejslabší kategorii E1 vyhrál Jiří Láska před dvěma domácími borci Michalem Hanušem a Romanem Vydrou. Nejobsazenější E2 se stala kořistí Radima Pajera, který udržel za zády Pavla Zelinku a Michala Buriánka. V nejsilnějších E3 zvítězil ředitel příštího závodu Pepa Nosek, druhý byl David Jirka a třetí Michal Kava.

KTM ECC Jilemnice 2014<br />Autor: David Bouchal Po dojezdu hobbíků startovaly zbývající kategorie Licence A, Licence B, Veteráni a 85ccm ve 14 hodin. Zhruba půl hodiny před koncem rozjížďky přišla krátká dešťová přeháňka, která nenarušila vydařené odpolední klání. V Licencích A zvítězil domácí Jan Baláš, před bratry Jiřím a Lukášem Hádkem z Bozkova. Licence B opanoval Zdeněk Šourek, jako druhý projel cílem Marek Votoček a třetí Radek Pabiška. V prestižní kategorii veteránů nastoupil na start i mistr světa z  roku 1990 ve třídě 350 cc 4-stroke Otakar Kotrba a svoji kvalitu potvrdil vítězstvím před Alešem Vondrákem a Mírou Hančem. Ve třídě do 85ccm nenašel přemožitele Adolf Živný starší a zvítězil před Janem Kupkou a Robertem Friedrichem.

Před nedělním závodem panovaly mírné obavy z předpovědi počasí, ale prognózy meteorologů, předpovídající vydatné deště se naštěstí nenaplnily. V neděli odstartovaly všechny kategorie po vlnách v 10 hodin. Svoje vítězství ze soboty dokázali obhájit tři jezdci. V kategorii Licence B to byl Zdeněk Šourek, v E2 Radim Pajer a v E3 Pepa Nosek. K ním se přidali v Licencích A Jiří Hádek, ve Veteránech Aleš Vondrák, v E1 Roman Vydra a v do 85ccm Robert Friedrich. Nedělní závod ukončilo slavnostní vyhlášení a předání cen nejlepším jezdcům, kterého se ujala starostka obce Mříčná paní Jana Holcová, a přebrala tak pomyslnou štafetu od starosty Vítkovic pana Milana Rychtra, který tak učinil po sobotním klání.

„Nezbývá než poděkovat organizátorům z AK Krakonoš Jilemnice za kvalitně odvedenou  práci a popřát jim i do budoucna, aby nad nimi držel jejich patron ochrannou ruku i při jejich další pořadatelské činnosti," doplnil Luboš Kučera za pořadatele celého seriálu KTM ECC.

Posledním dílem letošního motoseriálu by měl být v sobotu 20. září závod ve Vysokém nad Jizerou. Původně avizovaný závod na 11. a 12. října v Příkrém byl bez náhrady zrušen.

Průběžné pořadí seriálu KTM ECC 2014:

KTM ECC Jilemnice 2014<br />Autor: David Bouchal Licence A: 1. J. Hádek (Motosport Bozkov) 125, 2. Křapka (AK Krakonoš Jilemnice) 103, 3. L. Hádek 97.
Licence B:
1. Pabiška (Liberec) 134, 2. Šourek (Enduro klub Semily) 128, 3. Nosek (Motoklub Vysoké n. J.) 108.
Veteráni:
1. Vondrák (Dr. K Racing Team) 138, 2. Kotrč (Enduro klub Semily) 116, Hanč (AK Krakonoš Jilemnice) 92.
E1: 1. Vydra (AK Krakonoš Jilemnice) 129, 2. Láska 122, 3. Náhlovský (oba Enduro Česká ráj) 111.
E2:
1. Buriánek (Motosport Chuchelna) 134, 2. Hák (Enduro klub Semily) 115, 3. Erlebach (AK Krakonoš Jilemnice) 99.
E3:
1. Nosek (Moklub Vysoké n. J.) 115, 2. Bujárek (Enduro Martinice) 105, 3. Adam (MRG - SP moto) 101.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Kupka (Motosport Lhotka) 134, 2. Friedrich (Mototiger.cz) 117, 3. Kičina (Racing Team Černý Důl) 78.

Kompletní pořadí i podrobné výsledky závodů v Jilemnici si můžete stáhnout pod článkem.