FOTO: Rallye Bohemia vyhrál Kopecký i podesáté

11.07.2022 22:07:06 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Dolánky,Železný Brod,Malá Skála,Liberecký kraj

FOTO: Rallye Bohemia vyhrál Kopecký i podesáté

Sonax Mistrovství republiky v rally pokračovalo napínavou Rally Bohemia, která vedla i Libereckým krajem a slibovala už od začátku zajímavé souboje. Po dramatickém boji nakonec podesáté zvítězil Jan Kopecký na Škodě Fabii Rally 2 EVO.

Úvod Bohemia Rallye obstaral v pátek tentokrát nezvykle start v České Lípě. Před první započítávanou vložkou v Sosnové u České Lípy tak jezdci ukázali zájemcům svoji soutěžní techniku. Druhý den pak jezdci zavítali i na Jablonecko a pátý díl seriálu Sonax MMČR v Rallye měl také zajímavý náboj, a to Nora Mikkelsena, který v roli předjezdce absolvoval bez jediného technického problému premiéru vozu Škoda Fabia RS Rally 2.

Václav Pech sice s vozem Ford Focus WRC nemohl bodovat do MMČR, ale i tak byl před startem považován za největšího soupeře Jana Kopeckého na Škodě Fabii Rally 2 EVO. Ten technickou Rally Bohemia, známou také pod názvem Škoda rally, vyhrál doposud devětkrát.

<br />Autor: Vráťa Pospíchal Po první rychlostní zkoušce v Sosnové ale vedl překvapivě Dominik Stříteský se spolujezdcem Hovorkou na Fábii R5. Na sobotní ostrý ranní start však čekala i další zajímavá jména, a to Rakušan Wagner s Fábií, Filip Mareš, Martin Vlček, Věroslav Cvrček, Karel Trojan a další zajímavá jména, a když jde o vozy, tak na startu nechyběla ani Porsche 997 GT3 Petra Nešetřila a Jiřího Jírovce, Dohnalovo Peugeot 306 Maxi, nebo Jakub Jírovec na Alpine A110 RGT.

V sobotu panovala posádka Václav Pech/ Petr Uhel s Fokusem WRC jen těsně, před dotírajícím Josefem Kopeckým s Janem Hlouškem. V sobotu po ránu vystrkoval své růžky také Rakušan Simon Wagner se spolujezdcem Gerardem Winterem, když Městskou R2 vyhráli před Filipem Marešem. Dvojí průjezdy rychlostních zkoušek Kvítkovice, Bzí a Radostín však pořadím trochu zatočily. Zlepšoval se i bývalý okruhový jezdec Aleš Jirásek.

Sobota tedy patřila těsně Pechovi, před Kopeckým a následoval je velmi dobrým výkonem jedoucí Filip Mareš. Technická závada brzy po ránu v neděli znamenala velké zklamání fanouškům Ašína Václava Pecha, když jejich Ford Fokus WRC musel hned na úvod odstoupit. Kopecký se však špatnou volbou pneumatik propadl až na šesté místo, do čela putoval velmi svěže jedoucí Filip Mareš s Radovanem Buchtou. Stříteský a Wagner tak zaujali medailové pořadí a čekali, co na to Kopecký. Ovšem ten se desátou rychlostní zkouškou dostal opět do hry a RZ Krásná s přehledem vyhrál. Adam Březík a Petr Semerád ještě číhali v pozadí, kdyby zbyla nějaká medaile i na ně. Těsný souboj však nakonec měl smutný konec, když posádka Mareš/ Buchta závod bohužel pro technické potíže musela vzdát.

<br />Autor: Vráťa Pospíchal Na stupně vítězů v Mladé Boleslavi se tak postavili po boku Jana Kopeckého s Janem Hlouškem i Rakušané Simon Wagner a Gerald Winter a bronzovou příčku ze 49. ročníku Bohemia Rally odvezli Dominik Stříteský a Jan Hovorka. Šesté místo v cíli obsadil Aleš Jirásek se spolujezdcem Petrem Machů a v desítce dojel i Karel Trojan, Petr Semerád nebo David Tomek.

Příprava na jubilejní 50. ročník oblíbené Bohemia Rally už patrně probíhá na plné obrátky a my se můžeme těšit zase za rok na zvuk a jezdecké umění českých i zahraničních posádek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O víkendu krajem projede Rally Bohemia 2022
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Obrazem: Rally Bohemia 2020
Obrazem: Rally Bohemia 2019
Jan Kopecký a Pavel Dresler počtvrté v řadě vítězi Rally Bohemia
FOTO: Vítězný hattrick na Rally Bohemia slaví posádka Kopecký-Dresler
Kopecký kraloval Rally Bohemia i v roce 2014
Kopecký s Dreslerem doma na Rally Bohemia přemožitele nenašli
FOTO: Rally Bohemia předčasně ukončena kvůli úmrtí navigátora
Loix s tovární Fabií vyhrál letošní ročník Rally Bohemia
Obrazem: Motoristický svátek Rally Bohemia

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 77 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sportuj s námi 2024 zahrnuje celkem sedm akcí
V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT