FOTO: Silnice v Benešově u Semil se dočkala první etapy rekonstrukce

07.07.2023 21:31:16 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil,Háje nad Jizerou

FOTO: Silnice v Benešově u Semil se dočkala první etapy rekonstrukce

Finančně největší silniční akce Libereckého kraje v jeho historii - to je rekonstrukce komunikace II/292 Benešov u Semil - křižovatka s I/14. Nyní se řidiči dočkali dokončení první etapy prací, a to 2320 metrů dlouhého úseku silnice z Rybnice do Hájů nad Jizerou (konkrétně v místní části Dolní Sytová). Tato fáze vyšla celkem na 243,5 milionu korun včetně DPH. Dotace z evropských zdrojů bude činit 215,7 milionu. Rekonstrukci provedlo sdružení firem M-Silnice a.s. a Integra stavby a.s.

„Tato rekonstrukce patří k nejdražším krajským projektům. Přes 200 milionů zatím stála rekonstrukce silnice z Turnova na hranici se Středočeským krajem nebo obnova silnice z Mimoně na Mnichovo Hradiště. Úsek je sice dlouhý jen 2,3 kilometru, ale jednalo se o kompletní rekonstrukci silnice. Sjednotila se šíře komunikace v celém úseku a opravy se dočkaly i krajnice. Součástí projektu je i výstavba 17 opěrných zdí, rekonstrukce 24 propustků a také 7 vyztužených svahů v celkové délce 559 metrů. Podstatnou část rozpočtu tvořily také náklady na následnou opravu objízdných tras," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Otevření rekonstruovaného úseku silnice v Benešově u Semil<br />Autor: Lubor Jirsák Stavba má za cíl zvýšit bezpečnost a komfort silničního provozu. Komunikace II/292 je důležitou součástí silniční sítě celého Libereckého kraje. Projekt přinesl také zbudování odvodnění a dešťové kanalizace v délce zhruba 450 metrů. „Stavebníci museli též očistit a stabilizovat skalní masiv v Loukově, na který použili vysokopevnostní sítě kotvené do skály, které zabrání samovolnému pádu zvětralé horniny na vozovku," dodal Sviták.

Stavební práce na první etapě začaly 21. března loňského roku a skončily 23. června 2023. „Projekt je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu. Jeho celkové náklady jsou ve výši 243,5 milionu korun, dotace může být až do výše 215,7 milionu. Potom by Liberecký kraj hradil částku 27,8 milionu korun," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Druhá etapa rekonstrukce silnice II/292 Benešov u Semil - křižovatka s I/14 v rozsahu dalších 1,7 kilometru, a to v úseku Benešov u Semil - Rybnice, začne s nejvyšší pravděpodobností v dubnu příštího roku. Předpokládané náklady na tuto etapu jsou 245.161.792,07 korun včetně DPH. Liberecký kraj bude též žádat o dotaci z Integrovaného regionální operačního programu (2021-2027). Měla by činit zhruba 164 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Práce v turnovské ulici Antonína Dvořáka postoupí směrem k náměstí
FOTO: Most přes Jizeru v Semilech uzavřen, opravuje se silnice Na Mýtě
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
Na stavbě protihlukové stěny u Paceřic osazují panely
Zobousměrnění nájezdu na I/10 v Ohrazenicích má začít 9. května
Stavební práce na průtahu Libercem intenzivně pokračují
Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
Liberecký kraj znovu reklamuje rekonstrukci silnice v Hájích nad Jizerou
FOTO: Problematickou část Pojizerky u Hájů nad Jizerou opět opravovali
Největší propady na silnici v Hájích nad Jizerou byly odstraněny
FOTO: Pojizerka je zralá půl roku po rekonstrukci na další opravu
Obrazem: Jak probíhala rekonstrukce Pojizerky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 39 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT