FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

11.10.2010 18:05:44 | Autor: Markéta Skrbková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Příkrý

FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

Sobotní odpoledne bylo v Příkrém vyhrazeno 9. ročníku Sjezdu traktorů a prvnímu festivalu zelí. V závěru akce došlo k nečekanému překvapení, když organizátoři z T. J. Sokola Příkrý předali pomyslný štafetový kolík na příští desátý ročník pořadatelům z Bozkova.

Stejně jako v loňském roce už se nezávodilo na místním hřišti, ale trať vedla na loukách v horní části obce Příkrý. Startovalo se ve dvou kategoriích - stroje vyráběné továrně a traktory vyrobené podomácku.

Některé stroje přijeli jen  na výstavu, ostatní se zapojili do soutěže. Na trati se utkalo celkem 19 závodních speciálů. Slunečné a teplé podzimní odpoledne přilákalo i mnoho diváků, pro které zde bylo připraveno občerstvení doplněné zelím – zcela v duchu hlavní myšlenky Prvního festivalu zelí v České republice.

Soutěžilo se také o zelný recept

Pořadatelé vyhlásili soutěž o Miss festivalu zelí, kam mohl kdokoli přihlásit svůj zelný recept. Receptů se sešlo poměrně málo a utkaly se o titul společně s výrobky, které jejich autoři přinesli na ochutnání. Návštěvníci  obdivovali zelnou bonsaj Romana Dolenského ze Škodějova, pochutnávali si na sladkých zelných koláčích s drobenkou, kysaném zelí po roprachticku moderátora akce Luboše Kučery nebo šťavnatých paprikách plněných zelím Jindry Kormošové,  která titul Miss festivalu zelí nakonec vyhrála. K prodeji zde bylo nefalšované červené špičaté vysocké zelí pěstitelů Vondrákových, po němž se jen zaprášilo, své výroby zde prezentovalo i Dobrovodské zelí.alt

Na závodní trati letos poprvé chyběl maskot - zednická koza Líza, kterou úspěšně nahradil dřevěný zednický otec kozel a tři malá dřevěná kůzlátka. Jejich nahánění do chlívku bylo první soutěžní disciplínou na trati, s níž se závodníci při závodě setkali. Následoval hod zelnou hlávkou  na cíl a šlapání zelí.

Došlo i na oblíbené bahýnko

Poté už jezdce nic nezdržovalo a mohli se vydat na trať s mnoha  terénními nerovnostmi a především s divácky oblíbeným a vyhledávaným bahýnkem.  Zde si mnozí vysloužili divácký aplaus za efektní i vtipné dovádění v bahnité jámě. Jezdec Ota Šimůnek dokonce projel dvakrát tam i zpět, byť tím  výrazně narostl jeho soutěžní čas. Ale stálo to za pořádný potlesk. Josef Jakubů se strojem „Číslo pět žije“ zase získal srdce publika, když za jízdy při závodě vyhodil čelní sklo ze svého vozidla, a přitom se umístil mezi "netovárními stroji" na krásném třetím místě. 

Jezdci měli možnost vyrazit na trať dvakrát, přičemž se jim do soutěže počítal pouze lepší čas. Vítězem kategorie podomácku vyrobených strojů se stal Radek Havel se svou trojkolkou  „Rikšou“  a s časem 1,59 minut a stal se rekordmanem dne. Druhé místo patří Josefu Strnádkovi, který se akce účastnil již mnohokrát, ale až letos vyladil svůj stroj tak, že konečně stanul na stupních vítězů.

Kategorie  továrně vyrobených strojů patřila jednoznačně zeleným krasavcům značky Limb, roprachtický Aleš Kučera s altním skončil druhý a Jan Nosek ze Sklenařic obsadil na svém Limbu místo třetí. Vítězem se stal Josef Nosek se Zetorem 7745, který byl pro vítězství asi předurčen, protože jeho krásně akční fotografie z loňského Sjezdu traktorů byla předlohou pro plakát letošního ročníku.

Organizátoři nezapomněli ani na děti, pro které bylo připraveno divadelní představení se zelnou tématikou. Sehrály ho mladé amatérské divadelnice pod vedením Anežky Buriánkové. Dále pro ně bylo připraveno překvapení v podobě cukrové vaty a trampolíny.

Kompletní fotogalerie od Karla Čermáka zde

Další podobné články hledejte v rubrikách Motorismus a Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT