FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

11.10.2010 18:05:44 | Autor: Markéta Skrbková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Příkrý

FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

Sobotní odpoledne bylo v Příkrém vyhrazeno 9. ročníku Sjezdu traktorů a prvnímu festivalu zelí. V závěru akce došlo k nečekanému překvapení, když organizátoři z T. J. Sokola Příkrý předali pomyslný štafetový kolík na příští desátý ročník pořadatelům z Bozkova.

Stejně jako v loňském roce už se nezávodilo na místním hřišti, ale trať vedla na loukách v horní části obce Příkrý. Startovalo se ve dvou kategoriích - stroje vyráběné továrně a traktory vyrobené podomácku.

Některé stroje přijeli jen  na výstavu, ostatní se zapojili do soutěže. Na trati se utkalo celkem 19 závodních speciálů. Slunečné a teplé podzimní odpoledne přilákalo i mnoho diváků, pro které zde bylo připraveno občerstvení doplněné zelím – zcela v duchu hlavní myšlenky Prvního festivalu zelí v České republice.

Soutěžilo se také o zelný recept

Pořadatelé vyhlásili soutěž o Miss festivalu zelí, kam mohl kdokoli přihlásit svůj zelný recept. Receptů se sešlo poměrně málo a utkaly se o titul společně s výrobky, které jejich autoři přinesli na ochutnání. Návštěvníci  obdivovali zelnou bonsaj Romana Dolenského ze Škodějova, pochutnávali si na sladkých zelných koláčích s drobenkou, kysaném zelí po roprachticku moderátora akce Luboše Kučery nebo šťavnatých paprikách plněných zelím Jindry Kormošové,  která titul Miss festivalu zelí nakonec vyhrála. K prodeji zde bylo nefalšované červené špičaté vysocké zelí pěstitelů Vondrákových, po němž se jen zaprášilo, své výroby zde prezentovalo i Dobrovodské zelí.alt

Na závodní trati letos poprvé chyběl maskot - zednická koza Líza, kterou úspěšně nahradil dřevěný zednický otec kozel a tři malá dřevěná kůzlátka. Jejich nahánění do chlívku bylo první soutěžní disciplínou na trati, s níž se závodníci při závodě setkali. Následoval hod zelnou hlávkou  na cíl a šlapání zelí.

Došlo i na oblíbené bahýnko

Poté už jezdce nic nezdržovalo a mohli se vydat na trať s mnoha  terénními nerovnostmi a především s divácky oblíbeným a vyhledávaným bahýnkem.  Zde si mnozí vysloužili divácký aplaus za efektní i vtipné dovádění v bahnité jámě. Jezdec Ota Šimůnek dokonce projel dvakrát tam i zpět, byť tím  výrazně narostl jeho soutěžní čas. Ale stálo to za pořádný potlesk. Josef Jakubů se strojem „Číslo pět žije“ zase získal srdce publika, když za jízdy při závodě vyhodil čelní sklo ze svého vozidla, a přitom se umístil mezi "netovárními stroji" na krásném třetím místě. 

Jezdci měli možnost vyrazit na trať dvakrát, přičemž se jim do soutěže počítal pouze lepší čas. Vítězem kategorie podomácku vyrobených strojů se stal Radek Havel se svou trojkolkou  „Rikšou“  a s časem 1,59 minut a stal se rekordmanem dne. Druhé místo patří Josefu Strnádkovi, který se akce účastnil již mnohokrát, ale až letos vyladil svůj stroj tak, že konečně stanul na stupních vítězů.

Kategorie  továrně vyrobených strojů patřila jednoznačně zeleným krasavcům značky Limb, roprachtický Aleš Kučera s altním skončil druhý a Jan Nosek ze Sklenařic obsadil na svém Limbu místo třetí. Vítězem se stal Josef Nosek se Zetorem 7745, který byl pro vítězství asi předurčen, protože jeho krásně akční fotografie z loňského Sjezdu traktorů byla předlohou pro plakát letošního ročníku.

Organizátoři nezapomněli ani na děti, pro které bylo připraveno divadelní představení se zelnou tématikou. Sehrály ho mladé amatérské divadelnice pod vedením Anežky Buriánkové. Dále pro ně bylo připraveno překvapení v podobě cukrové vaty a trampolíny.

Kompletní fotogalerie od Karla Čermáka zde

Další podobné články hledejte v rubrikách Motorismus a Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT