FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

11.10.2010 18:05:44 | Autor: Markéta Skrbková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Příkrý

FOTO: Traktory letos naposledy ovládly Příkrý

Sobotní odpoledne bylo v Příkrém vyhrazeno 9. ročníku Sjezdu traktorů a prvnímu festivalu zelí. V závěru akce došlo k nečekanému překvapení, když organizátoři z T. J. Sokola Příkrý předali pomyslný štafetový kolík na příští desátý ročník pořadatelům z Bozkova.

Stejně jako v loňském roce už se nezávodilo na místním hřišti, ale trať vedla na loukách v horní části obce Příkrý. Startovalo se ve dvou kategoriích - stroje vyráběné továrně a traktory vyrobené podomácku.

Některé stroje přijeli jen  na výstavu, ostatní se zapojili do soutěže. Na trati se utkalo celkem 19 závodních speciálů. Slunečné a teplé podzimní odpoledne přilákalo i mnoho diváků, pro které zde bylo připraveno občerstvení doplněné zelím – zcela v duchu hlavní myšlenky Prvního festivalu zelí v České republice.

Soutěžilo se také o zelný recept

Pořadatelé vyhlásili soutěž o Miss festivalu zelí, kam mohl kdokoli přihlásit svůj zelný recept. Receptů se sešlo poměrně málo a utkaly se o titul společně s výrobky, které jejich autoři přinesli na ochutnání. Návštěvníci  obdivovali zelnou bonsaj Romana Dolenského ze Škodějova, pochutnávali si na sladkých zelných koláčích s drobenkou, kysaném zelí po roprachticku moderátora akce Luboše Kučery nebo šťavnatých paprikách plněných zelím Jindry Kormošové,  která titul Miss festivalu zelí nakonec vyhrála. K prodeji zde bylo nefalšované červené špičaté vysocké zelí pěstitelů Vondrákových, po němž se jen zaprášilo, své výroby zde prezentovalo i Dobrovodské zelí.alt

Na závodní trati letos poprvé chyběl maskot - zednická koza Líza, kterou úspěšně nahradil dřevěný zednický otec kozel a tři malá dřevěná kůzlátka. Jejich nahánění do chlívku bylo první soutěžní disciplínou na trati, s níž se závodníci při závodě setkali. Následoval hod zelnou hlávkou  na cíl a šlapání zelí.

Došlo i na oblíbené bahýnko

Poté už jezdce nic nezdržovalo a mohli se vydat na trať s mnoha  terénními nerovnostmi a především s divácky oblíbeným a vyhledávaným bahýnkem.  Zde si mnozí vysloužili divácký aplaus za efektní i vtipné dovádění v bahnité jámě. Jezdec Ota Šimůnek dokonce projel dvakrát tam i zpět, byť tím  výrazně narostl jeho soutěžní čas. Ale stálo to za pořádný potlesk. Josef Jakubů se strojem „Číslo pět žije“ zase získal srdce publika, když za jízdy při závodě vyhodil čelní sklo ze svého vozidla, a přitom se umístil mezi "netovárními stroji" na krásném třetím místě. 

Jezdci měli možnost vyrazit na trať dvakrát, přičemž se jim do soutěže počítal pouze lepší čas. Vítězem kategorie podomácku vyrobených strojů se stal Radek Havel se svou trojkolkou  „Rikšou“  a s časem 1,59 minut a stal se rekordmanem dne. Druhé místo patří Josefu Strnádkovi, který se akce účastnil již mnohokrát, ale až letos vyladil svůj stroj tak, že konečně stanul na stupních vítězů.

Kategorie  továrně vyrobených strojů patřila jednoznačně zeleným krasavcům značky Limb, roprachtický Aleš Kučera s altním skončil druhý a Jan Nosek ze Sklenařic obsadil na svém Limbu místo třetí. Vítězem se stal Josef Nosek se Zetorem 7745, který byl pro vítězství asi předurčen, protože jeho krásně akční fotografie z loňského Sjezdu traktorů byla předlohou pro plakát letošního ročníku.

Organizátoři nezapomněli ani na děti, pro které bylo připraveno divadelní představení se zelnou tématikou. Sehrály ho mladé amatérské divadelnice pod vedením Anežky Buriánkové. Dále pro ně bylo připraveno překvapení v podobě cukrové vaty a trampolíny.

Kompletní fotogalerie od Karla Čermáka zde

Další podobné články hledejte v rubrikách Motorismus a Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT