FOTO: Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce

31.05.2022 20:12:51 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Jilemnice

FOTO: Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce

Jako na filmovém festivalu si mohli účastníci 15. Studeneckých mílí připadat ne náhodou. Na vyjížďku do Krkonoš se tentokrát startovalo z červeného koberce. Další ročník mají za sebou veteránské Studenecké míle 2022, které dva ročníky museli vypustit, kvůli epidemiologické situaci, ale letošní ročník navzdory trošku upršenému počasí vše vynahradil a diváků se do amfiteátru ve Studenci vešlo poměrně dost.

K vidění ve Studenci a blízkému okolí byly skutečné skvosty, nechyběl ani Ford z roku 1911, Praga Piccolo, různé typy Aero, přehršel Škodovek Felicia, Octavia i různé novější modely, krásné Erko nevyjímaje, ale také krásné historické motocykly. K vidění byly také Tatry, ale i další zahraniční vozidla, Porsche, Saab, či Mercedes, ale i policejní Volha s funkčním majákem.

Studenecké míle 2022 při průjezdu Jilemnicí<br />Autor: Vráťa Pospíchal Kdo chtěl, tak si prohlédl modely aut po ránu přímo ve Studenci, kde byl připravený doprovodný program pro děti i dospělé, včetně hudebních skupin. Před polednem absolvovali někteří vyjížďku, která byla tentokrát naplánována v trase Žďár - Karlov - Roztoky u Jilemnice - Kruh - Mříčná horní křižovatka - Jilemnice s pauzou na plánovaný oběd - Vrchlabí - Hostinné a poslední zastávkou na trase byla kolonáda v Jánských lázních, kde měli účastníci přichystané malé občerstvení před další cestou zpět do Studence, kde na ně čekalo vyhlášení celé akce.

Večer pak zahrály kapely Vaťák a Megadeš na Pomílové zábavě. Podle reakcí samotných jezdců i diváků, kteří lemovali silnice, se akce i tentokrát vydařila a očekáváme, že příštím rokem opět přibudou další zajímavé exponáty a sejde se zase pořádná divácká kulisa, která k takové akci nezbytně patří.

Pozvánka: Studenecké míle se letos vydají do lázní

Předchozí ročníky závodu:

2018: Obrazem: 11. ročník závodu Studenecké míle

2017: Obrazem: Jubilejní desátý ročník závodu Studenecké míle

2016: Obrazem: Závod historických automobilů Studenecké míle

2015: FOTO: Studenecké míle zavedly historické krasavce do západních Krkonoš

2014: FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

2013: FOTO: Studenecké míle představily fandům v Podkrkonoší vzácné skvosty

2012: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 112 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT